Artykuł

Kibice Stomilu Olsztyn na łuku biało-niebieskim, fot. stomil.olsztyn.pl

Kibice Stomilu Olsztyn na łuku biało-niebieskim, fot. stomil.olsztyn.pl

Olsztyn

Nic ciekawego: Łynostrada połączona ze Stomilem daje przyjemne z pożytecznym

30.09.19 21:31   kot   18  

Stomil Olsztyn wygrywa, gra dobrze... O czym tu pisać? Dzisiaj naprawdę żałosne komentarze, nawet nie czytajcie. "Nic ciekawego" w swej najgorszej odsłonie.

Ostatnie mecze domowe Stomilu Olsztyn to idealna okazja, by kogoś zabrać na stadion na jego pierwsze widowisko. A jest sporo emocji i piłkarsko wygląda to co najmniej przyzwoicie. Nawet przegrany mecz z Zagłębiem Sosnowiec mógł się podobać. Pogoda już co prawda nie rozpieszcza, ale zawodnicy i kibice tworzą naprawdę niezły klimat.

Przyciągnąłem na mecz z Podbeskidziem nowego kibica, któremu bardzo się spodobało i zadeklarował, że będzie chodził regularnie. Jeśli też kogoś zabierzecie, przygotujcie sobie wcześniej odpowiedź, kim jest to dziobate straszydło w pelerynie i hajdawerach wyprowadzające piłkarzy.

***

Wydaje mi się, że to właśnie publiczność była 12. zawodnikiem w końcówce meczu przeciwko Stali Mielec. Doping, który niósł się przy al. Piłsudskiego, dodawał skrzydeł piłkarzom, którym ostatecznie udało się wywalczyć komplet punktów. Takich chwil dawno nie było, po prostu czuć było wiarę i jedność. Kilka lat wyjątkowej posuchy i desperackiej walki o utrzymanie ligi i przetrwanie klubu powodują, że teraz bardziej cieszymy się z takich małych rzeczy.

***

Jedna rzecz tylko mnie irytuje. Dlaczego dwie drużyny grają na biało-niebiesko i niebiesko-biało? Przecież to się miesza w oczach i tylko utrudnia oglądanie. Myślałem, że trzeci komplet strojów będzie wykorzystywany właśnie na takie okazje. Nie musimy chyba koniecznie u siebie grać w błękitnych koszulkach.

***

Gazeta Olsztyńska (wydanie internetowe) napisała, że remis z Podbeskidziem Bielsko-Biała byłby sprawiedliwszym wynikiem. Otóż nie. Stomil wygrał zasłużenie, bo był po prostu lepszy i więcej miał z gry. Rywale stwarzali zagrożenie tylko po stałych fragmentach, a w trakcie drugiej połowy zeszło z nich powietrze jak z dziurawej opony rowerowej dociążanej przez grubasa. Najbardziej podobało mi się, że Stomil po zdobyciu bramki nie stanął we własnym polu karnym, czekając na sytuacje przeciwnika, tylko nadal atakował i stwarzał sytuacje do podwyższenia wyniku. Taką drużynę chcemy oglądać, walczącą do końca i atakującą do ostatniego gwizdka.

***

Wygrać z przeciwnikiem i z sędzią to jest duża sztuka. Co prawda rzutu karnego też bym nie podyktował, ale inne sytuacje przeważyły o tym, że arbiter z Białegostoku nie zdobył uznania olsztyńskiej publiczności. Jego chaotyczne gwizdanie irytowało i wyglądało na pomoc gościom. Chciałbym jednak wierzyć, że miał zły dzień albo po prostu nie potrafi.

***

O meczu z Ruchem Chorzów można napisać tylko, że się odbył i udało się uniknąć wpadki. Mam nadzieję, że w tym roku przygoda Stomilu w Pucharze Polski potrwa znacznie dłużej niż do meczu z Wisłą Płock.

***

Patrzę na skład drużyny rezerw i trochę zaczynam się martwić, bo niektórzy zawodnicy przyszli do Olsztyna z różnych regionów Polski, a mają problem z regularną grą w IV lidze. Chyba nie taki mieli plan na swoje kariery.

***

Ebola, HIV, SARS, żółta gorączka... to niektóre najgroźniejsze wirusy na świecie. A wiecie, jaki wirus panuje w olsztyńskim środowisku futbolowym? Nie mam dla niego odpowiedniej nazwy, więc liczę na Wasze propozycje, można nawet nazwać go moim nazwiskiem, ku czci odkrywcy. Jest to wirus "ze swoich słów będziesz się tłumaczył w sądzie albo w prokuraturze". Przykre jest to, że dotyka coraz szerszego kręgu osób, do których moja sympatia się zmniejsza, nawet jeśli takie zdania kierowane są do kogoś innego.

Gdybym chodził do prokuratury za każdym razem, kiedy ktoś mi to sugeruje (jak np. ostatnio mój ulubiony nieodżałowany publicysta), to z prokuratorami bylibyśmy na ty.

***

Po meczu z Podbeskidziem wreszcie nie było przy bramie wyjściowej uzbrojonych oddziałów policji. Nadgorliwość nigdy nie przynosi oczekiwanych efektów, szczególnie że nic wartego ich uwagi i takiej mobilizacji na stadionie się nie dzieje.

***

Tym razem znowu ukradłem tytuł, bo jest po prostu rewelacyjny, i żałuję, że sam na niego nigdy nie wpadłem, ale nie jestem tak kreatywny jak mój ulubiony nieodżałowany publicysta facebookowy, czyli Stomil Cup. O co chodziło autorowi? Ścieżkę zwaną "łynostradą" chce przedłużyć do stadionu czy wysłać Stomil na trakt pieszo-rowerowy? Jeszcze to przyjemne z pożytecznym. Co jest czym? Stomil Olsztyn zarządzany przez prezesa Mariusza Borkowskiego był przecież najprzyjemniejszy.

Fortuna

Tagi: Nic ciekawego, Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 03.10.19 19:21 THE CORE

  Czerkasow, dzięki. Myślałem, że tylko ja jestem taki stary aby pamiętać stroje z 1992. :)

 2. 03.10.19 16:33 czerkasow

  Wszystko spełnia licencję ekstraklasy poza pojemnością stadionu. Wymagania licencyjne twierdzą że musi mieć stadion pojemności minimum 5 tys. Remont na który zadeklarował się Grzymowicz ma zwiększyć pojemność stadionu do właśnie tego minimum. I nie ważne czy Stomil awansuje teraz czy za 5 lat.

 3. 03.10.19 15:53 tommy1976

  żeby było śmieszniej, to ratusz przecież podobno zobowiązał się do łożenia na Stomil po 2 mln zł rocznie przez 2 lata + remont trybuny otwartej na 2500 osób...Ktoś napisał, że Stomil może za 3 lata grać w Ex...Albo wie więcej od przeciętnego kibica, tzn. ze nawet jeśli teraz wydaje się że dobrze żre, i jesli tak byłoby na wiosnę, to w pewnym momencie chłopaki odpuszczą...i nie ma opcji żeby walczyć o ex juz teraz mimo sprzyjających jak dotąd okoliczności...gdyby jednak okazało się że jest szansa? ile brakuje stadionowi do uzyskania licencji? czy te 2500 na otwartej, to jedyna czego potrzeba? czy to tylko kaprys Brańskiego na większą widownię i wpływy do kasy? Ostróda w razie czego nie przejdzie? czym niby różni się od takiej Niecieczy?

 4. 03.10.19 11:27 czerkasow

  Co do strojów. Powinny być argentyński jak w sezonie 92/93, a rezerwowe żółte. Żółto czerwone to jakieś nieporozumienie, nie jesteśmy już klubem przyzakładowym i nie rozumiem dlaczego gramy w barwach zakładu Stomil Bydgoszcz (bo tylko on się ostał). Rozumiem że właścicel chce narzucić swój pomysł, ale np czerwone za Haleksu czy różowe jak graliśmy w II lidze to jakieś totalne nieporozumienie.

 5. 03.10.19 11:20 czerkasow

  Lejtnant - 1) nigdy, 2) bo dla warszawki jesteśmy ruski i, 3) klub podniósł opłaty za stoisko o ponad połowę (kasa, misiu, kasa)

 6. 02.10.19 13:24 stomil 14/88

  Wypij ,,,,,przewodniczący komisji sportu ,,,,,, masakra nawet boiska na dajtkach nie wyremontują

 7. 02.10.19 11:55 Lejtnant

  Minął rok odkąd Wypij jest w radzie miasta. Kto ma jeszcze wątpliwości po co przychodzi na mecze? Co zrobił dla Stomilu? A co zrobił poseł Papke dla obiektów sportowych w mieście. Jest kampania, niech się pochwali sukcesami? Posłowie i senatorowie partii rządzącej czemu nie załatwiliście pieniędzy na gruzowisko? Jak wam nie wstyd? A PSL?

 8. 02.10.19 08:26 THE CORE

  https://stomil.olsztyn.pl/Galeria,g1635.html#9 Co tu się może zlać? Kontrast jak ta lala. Aha, mi tez nie przeszkadza doping na stojąco, ani dym. Warto jednak pomyśleć o innych. Akurat po Tobie bym tego się spodziewał.

 9. 02.10.19 07:35 baron

  CZY SĄ PIENIĄDZE NA REMONT STADIONU PANOWIE GRZYMOWICZ / BRAŃSKI ?

 10. 01.10.19 20:45 Kot

  Przeciwnik ma białe i niebieskie, to potem tak wygląda. No, dym przeszedł po 30 sekundach razem z wiatrem, a stroje były dupne cały mecz. Nie przeszkadza mi też, gdy ktoś przede mną dopinguje na stojąco.

 11. 01.10.19 20:18 THE CORE

  Kocie, białe koszulki Stali i błękitne Stomilu Ci przeszkadzały, a dym ze świec Ci nie przeszkadzał? Wtedy nie musiałeś oczu mrużyć? Dobrze było widać? No sorry, do okulisty a dopiero potem na mecz... :)

 12. 01.10.19 20:17 stomil 14/88

  Mam nadzieję że Breński ma na piśmie że Grzymek da 4 miliony w dwa lata. Ten gość nie lubi sportu boiska na dajtkach nie wyremontuje, na warmii nic nie zrobi, tak Stomil awansuje to będzie grał w Gdańsku albo Białymstoku bo w Ostródzie nie dostanie licencji, budżet miasta 1,2 miliarda i nie ma drobnych na sport ale na premię są. Ciekawe co na to pan Wipij przewodniczący rady sportu, miał walczyć ale nic nie robi młodzież musi grać w takich pięknych miasteczkach jako gospodarz jak Jeziorany albo Słupy z calym szacunkiem dla nich. Grzymuś nawet zabrał basen dla dzieci z 2 kasy szkoły podstawowej

 13. 01.10.19 18:39 jeod

  A przeciwnik nie ma innych strojów? U siebie gramy w domowych i koniec kropka. Na wyjazdach jest zgoda na żółte.

 14. 01.10.19 16:09 Kot

  Ze Stomilu taka sama Jagiellonia jak reprezentacja Argentyny. Wolę na żółto naszych oglądać niż oczy mrużyć 90 minut.

 15. 01.10.19 15:14 Guto

  Jest sposób na nowy obiekt gdzie będzie grała reprezentacja i odbędą się imprezy mistrzowskie klasy międzynarodowej. Nadanie naszemu gruzowisku imienia Lecha Kaczyńskiego. Zaproszenie Jarosława na to uroczyste wydarzenie.Kiedy już wypłacze oczy nad stanem stadionu to przyzna środki na generalny remont. Nie dziękujcie.

 16. 01.10.19 14:18 THE CORE

  Po to są barwy klubowe aby w nich grać. Jak lubisz żółty i czerwony to Białystok jest tylko o 3 godziny stąd. A w ogóle to chłopaki powinni grać w "argentynkach" zgodnie z tym co na herbie. Trzeci komplet jest tylko na wyjazdy.

 17. 01.10.19 14:14 tommy1976

  dodałbym coś jeszcze...ratusz właśnie umieścił informację, że planowany remont boiska na Dajtkach nie dojdzie do skutku z przyczyn wiadomych...Niestety ma to o tyle duże znaczenie, że nie mówiąc już o treningach, ale np mecze ligowe, czy to nawet rezerwy, czy drużyny juniorskie, jako gospodarze muszą rozgrywać na wyjazdach, a przecież kibice bardzo chętnie obejrzeliby w akcji właśnie rezerwy, czy druzyny aspirujące do gry w centralnych ligach juniorów w Polsce...Inna kwestia, że ratusz zapisał na cel remontu ponad 4 mln zł (2 mln w tym roku + 2 mln w przyszłym)...czy remont tego placu miał kosztować aż tyle? nie da rady zrobić tego mniejszym kosztem tak aby faktycznie ten remont przeprowadzić, a nie pozorować tylko działania mające poprawić stan infrastruktury? I w bezpośrednim nawiązaniu do tej sprawy...jak teraz będzie wygladała kwestia remontu trybuny otwartej na stadionie Stomilu? taki był chyba zapis w umowie pomiędzy ratuszem a Panem Brańskim...? Co w przypadku jeśli Stomil faktycznie miałby szansę awansu do EX? znowu wszystko legnie w Arenie da Gruz?

 18. 01.10.19 13:08 Lejtnant

  Trzy sprawy: 1. Kiedy Nosferatu Koksu dostanie kurwa zakaz straszenia dzieci? 2. Dlaczego w przerwie puszczane są kurwa na każdym meczu ukraińskie piosenki? 3. Dlaczego kiełbaska podrożała o 60%?! Nie dość, że jest gorsza od tej ze zwykłego grilla to z 10 zł na 16 to chyba już kurwa przesada?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!