Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Artur Szczepański

Oficjalnie stanowisko klubu po spotkaniu z inwestorem

11.01.19 20:39   em   15  

Na oficjalnej stronie Stomilu Olsztyn pojawił się komunikat w sprawie spotkania z inwestorem.

"Zarząd klubu Stomil Olsztyn SA informuje, że 10 stycznia 2019 r doszło w Ratuszu miejskim w Olsztynie do spotkania pana Prezydenta Piotra Grzymowicza oraz innych przedstawicieli miasta z przedstawicielami inwestora zainteresowanego kupnem większościowego pakietu akcji klubu.

Klimat spotkania oceniamy jako bardzo pozytywny i z tego miejsca pragniemy podziękować panu Prezydentowi Grzymowiczowi za zrozumienie bardzo trudnej sytuacji klubu oraz życzliwość okazaną podczas rozmów. Ze strony klubu wyrażamy wielką nadzieję związaną z dalszym procedowaniem transakcji na drodze formalno-prawnej. Z uwagi na dobro negocjacji oraz na wyraźne życzenie zainteresowanych nie możemy na tym etapie ujawnić danych inwestora.

Sytuacja, w jakiej znalazł się klub po ostatniej decyzji Komisji Licencyjnej PZPN jest bardzo trudna, bowiem kara odjęcia trzech punktów jest dotkliwa i utrudnia zadanie utrzymania statusu pierwszoligowca. Jednak niezależnie od toczonych rozmów o zakupie przez inwestora klubu Stomil Olsztyn zarząd stara się wypracować rozwiązanie, które pozwoliłoby uniknąć kary, tj. do 15 stycznia dokonać wymaganych spłat.

Pragniemy poinformować ponadto, że klub spełnił wszelkie wymogi inwestora w zakresie transparentności i przygotowania transakcyjnego. Aktualnie jedyną rolą Stomilu Olsztyn SA jest kibicowanie, by negocjacje przebiegły możliwie szybko i sprawnie. Z tego powodu powstrzymamy się od dalszych komentarzy. Kibiców i media prosimy o wyrozumiałość, poinformujemy o postępach, gdy tylko będzie to możliwe."

Tagi: Stomil Olsztyn, Maciej Radkiewicz


Komentarze

 1. 16.01.19 17:06 Adaśko

  http://www.olsztyn.com.pl/artykul,miasto-wychodzi-ze-spolki-stomil-olsztyn-radni-podejma-stanowisko-w-tej-sprawie,26588.html

 2. 16.01.19 07:28 baron

  Wczoraj był 15.01 ... i co ?

 3. 15.01.19 13:18 PatrasOKS

  Cos się dzieje w klubie? Nikt nic nie wie..? Trochę obawiam się tej ciszy...

 4. 12.01.19 21:11 waterford

  Stomil ma szansę ugrać coś w Pro Junior System bo nasi rywale tracą młodych piłkarzy na rzecz Lecha i Legii. Musimy tylko utrzymać się w lidze

 5. 12.01.19 17:08 SzEFoo

  To byłoby za piękne żeby było prawdziwe. Ale kto wie może wreszcie karta się odwróci i nie będzie żebraniny co pół roku. Jeśli Grzymowicz szybko ogarnie temat to pierwszy raz zrobi coś więcej niż tylko pozorowane działania. Po sprzedaży większościowych udziałów na pewno część sponsorów wróci do klubu widząc, że jednak miasto robi pierwszy krok w stronę odbudowy klubu i piłki w stolicy Warmii i Mazur.

 6. 12.01.19 13:24 Tiger

  @Owsian - nic dodać nic ująć, na bank mamy tu typów z poprzedniego układu, którzy narobili tego całego bałaganu i teraz zaczyna się płacz.

 7. 12.01.19 12:16 Owsian

  Widzę że niektórym się koryto skończy a innym pewnie zaraz skończy jak przyjdzie nowe i zaczynają jatrzyć i ujadać.

 8. 12.01.19 12:04 chodi

  *pełnia szczęścia

 9. 12.01.19 12:03 chodi

  To bardzo dobre informacje, ale żeby była pralnia szczęścia , musi być postawiona kropka nad 'i' . Co my jako kibice możemy zrobić , żeby pomóc dla klubu? Ja proponuję zrobić, akcje zbierania tych 150tys zł, żeby nie było minusowych punktów. To może być bardzo ważne , bo wiemy jaka jest sytuacja w tabeli.

 10. 12.01.19 11:17 Wielki Stomil

  Tu nie ma na co czekać te rozmowy skończą się jak każde inne z miastem !!! nie wierzcie w to że nagle miasto sie zgodzi i da człowiekowi to co chce nie a szans na to!!! tu trzeba ludzi z miasta którzy by sie zjednoczyli tak jak to zrobiono w Bytowi żadnych szejków tu nie było i nie będzie miastu pasuje to co sie teraz dzieje nie ma piłkarzy kasa może sie znajdzie ale sportowo sie nie utrzymamy!!!

 11. 12.01.19 09:59 Adaśko

  Dla ochłodzenia głów, w oczekiwaniu na dalsze (oby pozytywne) wieści ze Stomilu Olsztyn, polecam książkę pt. "Futbonomia" autorstwa Simona Kupera i Stefana Szymańskiego. Można się z niej sporo dowiedzieć na temat relacji między piłką nożną a biznesem. Autorzy operują twardymi danymi.

 12. 12.01.19 09:33 Tiger

  Informacja pozytywna, czekamy na rozwój wydarzeń, takie wpisy jak piotruś pan nie są w tej chwili potrzebne.

 13. 12.01.19 09:24 Kleofas

  Piotruś nie siej ferment. Jest okazja że może wszystko Dobrze się ułoży a tu takie posty. Przeczytaj jeszcze raz Tekst. Trzeba cierpliwie czekać.

 14. 12.01.19 08:50 Piotruś Pan

  Panie Prezesie, a co z transparentnością, ekosystemem itp. tymi dyrdymałami, które Pan naopowiadał? Prezesowanie w TVP było łatwiejsze co? A zarządzanie klubem przy takim prezydencie to prawdziwe wyzwanie

 15. 11.01.19 20:58 maras75

  To wiemy, że odbyło się spotkanie. Szkoda, Że nie ma jakichś konkretniejszych wiadomości Choć rozumiem, że po jednym spotkanie o takowe Trudno. Czekam na kolejne może trochę bardziej Konkretniejsze Newsy. Nigdy nie zginie. .....

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!