Artykuł

Herb Olimpii Grudziądz, fot. 90minut.pl

Herb Olimpii Grudziądz, fot. 90minut.pl

Olimpia Grudziądz - nasz najbliższy rywal

15.11.12 12:43   em   0  

Przedstawiamy najbliższego rywala olsztyńskiego Stomilu. Przypominamy, że Stomil w sobotę gra z Olimpią Grudziądz.

HISTORIA

Klub powstał w 1923 roku. Sekcja piłki nożnej jest najstarszą sekcją działającą od początku powstania klubu. W pierwszej fazie sekcja oparła swoją działalność na zawodnikach przyjętych przez Towarzystwo Sportowe "Olimpia" z rozwiązanego Klubu Sportowego Powiwoj. W 1925 roku na stadionie T.S. "Olimpia" gościł zespół ówczesnego mistrza Polski - Pogoni Lwów. W 1926 roku piłkarze spotkali się z czołowymi drużynami Polski: Polonią Warszawa i Posnanią Poznań. W latach 1927-1931 piłkarze rozgrywali mecze towarzyskie z Legią Poznań, Gedenią Gdańsk, Reprezentacją Prus Wschodnich, Makkabi Włocławek, Sokołowem Tczew i Warszawianką Warszawa. W ciągu 15-tu lat gry w A-klasie zespół zajmował zawsze czołowe pozycje. W 1973 roku, z okazji 50-ciolecia klubu, odbyło się spotkanie towarzyskie jedenastki jubilata z Legią Warszawa. Spotkanie to było nie lada gratką dla 8000 widzów. W sezonie 1994/95 po latach stagnacji, drużyna seniorów awansowała do III ligi, by po rocznym pobycie w niej wrócić do ligi okręgowej. W 1997 roku seniorzy ponownie awansowali do III ligi. W ostatnich latach zmiany w kadrze szkoleniowej były coraz częstsze. Drużyna Olimpii przeszła do IV ligi, później awansowała do III ligi i z 23-punktową przewagą nad drugą w tabeli Goplanią Inowrocław awansowała do II ligi zachodniej. W tym samym sezonie (2008/09) Grudziądz świętował również zdobycie Okręgowego Pucharu Polski. Największy sukces - czyli awans na zaplecze ekstraklasy - przyszedł po dwóch latach gry w II lidze, pod wodzą trenera Marcina Kaczmarka. Po czterech latach pracy trener Marcin Kaczmarek przestał być trenerem Olimpii Grudziądz. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent trenera Tomasz Asensky. (źródło: wikipedia.pl)

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Olimpia Grudziądz zajmuje obecnie 7 pozycję w tabeli. "Biało-zieloni" zgromadzili dotychczas 26 punktów.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: 0:0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza (D), 1:1 GKS Katowice (W), 1:0 Zawisza Bydgoszcz (D).

Powiązania ze Stomilem i regionem: W zespole Olimpii jest dwóch byłych napastników Stomilu Olsztyn: Piotr Ruszkul oraz Adam Cieśliński.

HISTORIA POJEDYNKÓW

Będzie to historyczny mecz dla obydwu zespołów.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz, I liga, Przedstawiamy rywalaKomentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!