Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Wikielec

Stomil Olsztyn -:- GKS Wikielec
Bramki Stomil Olsztyn:
GKS Wikielec:
Szczegóły Spotkanie odwołane.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zakończyli zmagania ligowe, ale cały czas jeszcze trenują. Zwieńczeniem okresu roztrenowania będzie sparing z mistrzem jesieni IV ligi - GKS-em Wikielec.

Olsztynianie w ostatnim tegorocznym ligowym meczu wygrali na wyjeździe 4:0 z Zagłębiem II Lubin. Podopieczni Szymona Grabowskiego tym samym zanotowali piątą wygraną z rzędu. To bardzo dobra seria, która przez 13 lat się Stomilu nie przytrafiła, wywindowała drużynę na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Liga zakończyła się wyjątkowo w połowie listopada, a wcześniej kończyła się na początku grudnia. Wszystko przez mistrzostwa świata w Katarze. Szkoleniowcy klubów z lig centralnych musieli zaplanować inny mikrocykl przygotowań do rundy wiosennej. Stomil zdecydował się na trenowanie jeszcze przez tydzień i na koniec rozegrać sparing. Następnie piłkarze Stomil udadzą się na dwutygodniowe urlopy, wrócę jeszcze do Olsztyna na dwa tygodnie treningów i do zajęć powrócą 9 stycznia 2023 roku.

Szymon Grabowski już teraz testuje nowych zawodników do drużyny. Zaproszenie na jeden z treningów otrzymali m.in. wyróżniający się piłkarze z drużyny juniorów, która wywalczyła awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów. Olsztyński szkoleniowiec w meczu będzie chciał sprawdzić w grze wypożyczonych piłkarzy do innych klubów z IV ligi, m.in. Adrian Morawski z Mrągowii Mrągowo.

Rywalem będzie tegoroczny mistrz jesieni forBET IV ligi GKS Wikielec. Podopieczni Damiana Jarzembowskiego grali przez całą rundą najrówniej. Wygrali 11. spotkań, 3. zremisowali i tylko 1. raz przegrali. Miało to miejsce w połowie sierpnia w Mrągowia, gdzie miejscowa Mrągowia pokonała GKS 2:1. Od tamtego momentu GKS nie zanotował jeszcze porażki w lidze, bo odpadł jeszcze z rozgrywek Pucharu Polski i Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jest szansa, że w meczu zobaczymy byłego piłkarza Stomilu - Rafała Kujawę.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 10:30 w Olsztynie na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a. Wejście na spotkanie jest darmowe.