Relacja z meczu Płomień Ełk - Stomil Olsztyn

2005/2006 - IV liga Ełk
Bursztynowa 4, 19-300 Ełk (klub); Piłsudskiego 27 (stadion)
Płomień Ełk 1:2 Stomil Olsztyn
0:2
55' Strychalski (karny) Bramki Łachacz (karny) 21'
Ślużyński (sam) 43'
kartki Lewandowski ż
Spychała ż
Żytkiewicz cz
Bramki Płomień Ełk:
Stomil Olsztyn: Grygorowicz Żakowski Frankowski Aziewicz Żytkiewicz Gabrusewicz Ruszkiewicz (65' Michałowski) Lech Lewandowski (90' Gorzec) Łachacz (86' Kaszuba) Kajda (60' Spychała)
Szczegóły Sędzia:
Widzów:

Szybkie tempo rozgrywek IV ligi i rozgrywanie meczy systemem sobota-środa najwyraźniej nie przeszkadza piłkarzom Olsztyńskiego Klubu Sportowego. OKS 1945 rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie i pokonał na wyjeździe ełcki Płomień 2:1.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał w 22. min Michał Łachacz z rzutu karnego, a przed końcem pierwszej połowy samobójczą bramkę "do szatni" strzelił Śliżyński. W drugiej połowie do poczynań Olsztynian wkradło się wiele nerwowości. Czerwoną kartką ukarany został wyśmienicie spisujący się w tej rundzie Grzegorz Żytkiewicz, w 54 kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył z karnego Strycharski. Mimo to OKS potrafił utrzymać jednobramkowe prowadzenie i po ostatnim gwizdku sędziego schodził z boiska jako zwycięzca. Po sobotnim spotkaniu OKS zajmuje trzecią pozycję w tabeli IV ligi ze stratą odpowiednio 10 i 8 punktów do lidera i wicelidera.

Autor: zic

Piłkarska, czwartoligowa karuzela nie zwalnia tempa. W weekend rozegrana zostanie kolejna kolejka ligowa. Będzie to piąte z kolei spotkanie grane systemem środa - sobota.

W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na boisko przy ulicy Piłsudskiego w Ełku wybiegną piłkarze OKS-u 1945. Olsztynianie na stadionie miejskim będą podejmować beniaminka IV ligi - Płomień. Biorąc pod uwagę wiosennądyspozycję obu drużyn, nadchodzące spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Atrakcyjność spotkania wynika również z faktu, że spotkają się dwie drużyny, które sąsiadują ze sobą w tabeli. Zawodnicy obu zespołów podkreślają, że nie liczą się dla nich dotychczasowe sukcesy, a jedynie jak najlepsza postawa w nadchodzącym spotkaniu.

Trener Andrzej Nakielski praktycznie dysponuje pełną kadrą i może liczyć na każdego swojego podopiecznego. Miejmy nadzieję, że napastnicy podtrzymają swoją formę strzelecką i znowu będziemy oglądać bramki strzelane tylko do bramki rywali. Z pewnością zawodnicy OKS będą musieli baczną uwagę poświęcić ofensywnym zawodnikom z Ełku, bo to drużyna prowadzona przez Andrzeja Dadurę w tym sezonie najwięcej razy pokonała bramkarzy rywali.