Wisła Płock wygrała 2:1 ze Stomilem Olsztyn. Fot. Michał Łada / wisla-plock.pl

Porażka w sparingu z Wisłą Płock

26.03.22 12:45   em   26

Piłkarze Stomilu Olsztyn w ten weekend mieli rozegrać ligowe spotkanie z Resovią. Mecz został przełożony, a w tym czasie zagraliśmy sparing z Wisłą Płock. Olsztyński zespół przegrał 1:2.

Powołanie do reprezentacji Polski U-20 Kacpra Tobiasza dały podstawy do przełożenia spotkania z Resovią na inny termin. Ten ligowy mecz odbędzie się ostatecznie 5 kwietnia, w ten weekend odbyło się tylko jedno spotkanie I ligi. ŁKS Łódź przegrał u siebie 0:1 z Miedzią Legnica.

Wydawało się, że w meczu z sparingowym z Wisłą Płock drużynę Stomilu poprowadzi nowy trener w miejsce zwolnionego w poniedziałek Adriana Stawskiego. Tak się jednak nie stało i odprawę przed tym meczem musiał zrobić Grzegorz Lech, który do momentu podpisania kontraktu z nowym trenerem prowadzi treningi Stomilu. W piątek olsztyński klub poinformował jedynie o zatrudnieniu nowego trenera bramkarzy - Zbigniewa Małkowskiego.

W sobotę wiecozrem oficjalnie potwierdziło się to, o czym w kuluarach piłkarskich w Olsztynie mówiło się od czwartkowego wieczoru. Nowym szkoleniowcem Stomilu został Piotr Jacek. Trener ten jeszcze w sobotę prowadził MKS Kluczbork w wyjazdowym meczu ze Stalą Brzeg i przegrał 0:1.

Mecz sparingowy z Wisłą odbył się w Drobinie pod Płockiem i był zamknięty dla kibiców i mediów. Relacja z tego meczu przedstawiła oficjalna witryna klubu z Ekstraklasy, z którą przypomnijmy Stomil ma podpisaną umowę o współpracy, a fani obydwu klubów mają kibicowską zgodę.

W pierwszej minucie Stomil Olsztyn mógł prowadzić 1:0, ale Damian Węglarz wybronił uderzenie Krzysztofa Toporkiewicza. W 11 minucie Wisła objęła prowadzenie, a gola z rzutu karnego strzelił Łukasz Sekulski, chwilę wcześniej w polu karnym faulowany był Jorginho. Do wyrównania mógł doprowadzić Łukasz Moneta, ale oddał niecelny strzał w dogodnej sytuacji. W 21 minucie na 2:0 podwyższył Sekulski strzałem z bliskiej odległości. W 25 minucie Moneta zmniejszył prowadzenie gospodarzy, trafiając celnie do bramki po asyście Huberta Sobola.

W drugiej połowie do remisu mógł doprowadzić m.in. Wojciech Reiman z rzutu wolnego oraz Merveille Fundambu. Ostatecznie Wisła Płock nieznacznie wygrała sparingowe spotkanie z Wisłą Płock, tym samym rewanżując się za wrześniową porażkę także podczas przerwy reprezentacyjnej.

Stomil Olsztyn najbliższe spotkanie ligowe zagra w sobotę (2 kwietnia) z Odra Opole. Abstrahując od okoliczności zapraszamy na to spotkanie oraz na wcześniejszy festyn rodzinny pod stadionem. #NajgorszeZaNami

1:0, 2:0 - Sekulski (11, 21), 2:1 - Moneta (25)

Stomil Olsztyn (wyjściowa jedenastka): 1. Dominik Budzyński - 10. Karol Żwir, 3. Rafał Remisz, 41. Kevin Lafrance, 6. Jonatan Straus - 88. Filip Wójcik, 8. Maciej Spychała, 63. Jakub Kisiel, 44. Krzysztof Toporkiewicz, 13. Łukasz Moneta - 9. Hubert Sobol. W drugiej połowie zagrali także m.in.: Dominik Urban, Maciej Dampc, Shun Shibata, Hubert Szramka, Jakub Tecław, Beniamin Czajka, Jonathan Simba Bwanga, Merveille Fundambu.