Artykuł

Andrzej Biedrzycki. Fot. Artur Szczepański

Andrzej Biedrzycki. Fot. Artur Szczepański

Powstanie 1945 koszulek z portretem Andrzeja Biedrzyckiego

24.01.22 10:14   em   8  

Robert Listwan, olsztyński artysta, namaluje porter Andrzeja Biedrzyckiego. Klub wyda 1945 koszulek z wizerunkiem legendy Stomilu Olsztyn. Całkowity zysk ze sprzedaży koszulek trafi na klubowe konto.

- Z największą przyjemnością wykonam ten portret dla klubu - powiedział dla oficjalnej strony klubu Robert Listwan. - Mam nadzieję, że dam przykład wszystkim ludziom dobrej woli w regionie, biznesmenom, politykom, samorządowcom, którzy również będą chcieli w jakiś sposób pomóc dziś klubowi, który nie zasługuje na to, by przestał istnieć. Ten klub to nie tylko pierwsza drużyna, ale też kilkuset piłkarzy w różnych grupach wiekowych, kibice, historia, tradycja. Dziś Stomil potrzebuje pomocy i mimo, że jak powiedziałem nie znam się na futbolu, to z radością pomogę. Cieszę się bardzo na ten projekt.

I dodaje: - Jestem szczęśliwy, że zrobimy coś wspólnie. Wiele dobrego słyszałem o olsztyńskich kibicach. Szczerze to nie sądziłem, że nasze drogi się kiedyś przetną. Teraz zrobimy coś razem dla klubu, oddamy cześć tragicznie zmarłej legendzie naszego klubu. Przecież to jest piękne. Dla mnie to duża przyjemność i honor. Mam nadzieję, że to co zrobię spodoba się kibicom i rodzinie, a kibice niech dadzą z siebie wszystko, aby liczba 1945 nie była tylko numerem na papierze, a liczbą sprzedanych koszulek. Myślę, że z chęcią wezmę udział w podobnym projekcie.

Sam portret trafi w ręce rodziny Andrzeja Biedrzyckiego. Zostanie przekazany przez samego autora podczas jednego z ligowych spotkań Stomilu Olsztyn.

Cały wywiad dostępny tutaj.

Tagi: Stomil Olsztyn, Andrzej Biedrzycki, Robert Listwan


Komentarze

 1. 28.01.22 17:41 tomaso

  Coś czuję, że ciężko będzie ją kupić

 2. 26.01.22 23:55 Kleofas

  Jestem ciekaw czy będą duże rozmiary.

 3. 26.01.22 12:08 sz Dembski

  Też się zapisuje dobry mądry pomysł

 4. 24.01.22 19:45 Tiger

  Świetny pomysł, od razu się zapisuję na kupno takiej koszulki. Brawo

 5. 24.01.22 11:55 grzegorz

  Tu nie tylko o kasę powinno chodzić, ale głównie o upamiętnienie legendy Stomilu Olsztyn. Pieniądze na klub to tylko dodatek powinien być, a nie główny cel. Szacunek należy oddać rodzinie Andrzeja, że wyrazili zgodę na taką akcję. Jeszcze raz powtarzam, że pomysł jest super.

 6. 24.01.22 11:32 Lejtnant

  Znakomity pomysł. No i kupa kasy wpadnie.

 7. 24.01.22 11:23 waldi812

  Fajna inicjatywa i bardzo dobry pomysł.

 8. 24.01.22 11:23 grzegorz

  Wspaniała inicjatywa! Brawa za pomysł i zaangażowanie tak znanego artysty w ten projekt. Oby więcej takich akcji wychodziło z klubu.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!