93' Koniec. Odpadamy z rozgrywek Pucharu Polski.
91' 3 minuty doliczone.
86' Michał Karlikowski strzelał głową na wysokości 10. metra. Niecelnie. 1
81' Hubert Sadowski napomniany żółtą kartką. 1
73' Gol dla Raduni. Gości na prowadzenie wyprowadził Michał Biskup. 1947

Stomil Olsztyn zagra z Radunią Stężyca w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Fot. Łukasz Kozłowski

Puchar Polski czas zacząć. Do Olsztyna przyjeżdża Radunia Stężyca

08.08.23 14:27   kyn   0

Stomil Olsztyn, jako drugoligowiec, musi rozpoczynać tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski od rundy wstępnej. Los skojarzył olsztynian z Radunią Stężyca, z którą grali na zakończenie poprzedniego sezonu ligowego.

Stomil słabo zainaugurował rozgrywki. W trzech spotkaniach zdobył tylko 4 punkty, zaliczając wpadkę w pierwszym spotkaniu z rezerwami Zagłębia Lubin (1:2). Ostatni mecz ligowy to starcie z Pogonią Siedlce. Olsztynianie po słabym meczu bezbramkowo zremisowali, nie oddając celnego strzału na bramkę rywali. Występujący od pierwszej minuty Lukáš Kubáň zaliczył 87 występ w oficjalnym spotkaniu Stomilu i tym samym pobił rekord Andrieja Siniczyna i został obcokrajowcem z największą liczbą występów w Dumie Warmii, zapisując się w annałach klubu. Licznik na 87 spotkaniach się nie zatrzyma, więc Czech będzie dalej śrubował ten rekord.

Radunia zaczęła sezon lepiej od olsztynian. W 3 spotkaniach zaliczyła wygraną i dwa remisy. W ostatniej kolejce dość pechowo zremisowała z Sandecją Nowy Sącz. Od 13. minuty prowadziła po bramce pozyskanego przed sezonem Mołdawianina Danu Spătaru. Pomimo przewagi jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się do ostatniej minuty spotkania, w której goście wyrównali i doszło do podziału punktów. Zespół ze Stężycy, który pod wodzą pochodzącego z Morąga Szymona Hartmana gra od maja tego roku, nie przegrał od 6 spotkań.

W klubie z Kaszub występuje czterech byłych zawodników Dumy Warmii: Wojciech Łuczak, Jonatan Straus, Maciej Dampc i pozyskany przed tym sezonem Konrad Syldatk. Być może wszystkich czterech zobaczymy na boisku w Olsztynie, chociaż Dampc i Syldatk jeszcze w tym sezonie na murawie się nie pojawili.

W Stomilu nie zagra kontuzjowany Bartosz Waleńcik, który w sobotę (5. sierpnia) przeszedł badanie kostki rezonansem magnetycznym. Obrońca olsztyńskiego klubu doznał urazu kompleksu bocznego więzadeł stawu skokowego. Pauza w tym przypadku wynosi dwa miesiące.

W składzie Dumy Warmii na to spotkanie może dojść do sporych roszad kadrowych. Tradycją jest, że w rozgrywkach pucharowych broni drugi bramkarz, więc być może doczekamy się debiutu w barwach Stomilu Łukasza Jakubowskiego. Na pomeczowej konferencji po spotkaniu z Pogonią Siedlce, trener Czubak tak przedstawiał sytuację przed rywalizacją pucharową:

- Na pewno musimy stworzyć przestrzeń dla zawodników, którzy grali mniej i dostali teraz swoje minuty, aby mogli się zaprezentować w meczu mistrzowskim czy to pucharowym. Takie warunki zostaną stworzone, ale też będziemy się szykować jak do każdego normalnego meczu. Nie ma mowy o odpuszczaniu, rywal też będzie zdeterminowany, żeby awansować. Nasza w tym głowa, żeby dobrze to zrównoważyć, bo trzeba pamiętać, że potem czeka nas ciężki wyjazd do Puław na mecz z Wisłą.

Po ewentualnym wyeliminowaniu Raduni, Stomil awansuje do I rundy PP, w której może zmierzyć się z zespołami I ligi. Losowanie kolejnej fazy rozgrywek 11. sierpnia, mecze rozegrane zostaną 27. września.

Na to spotkanie także obowiązuje promocja dla kibiców, którzy jeszcze nie mieli przyjemności być przy al. Piłsudskiego 69a. Gdy idzie się pierwszy raz na mecz Stomilu to bilet otrzymuje się za darmo, wystarczy w kasie biletowej o tym poinformować sprzedawcę, który wprowadzi dane kibica do systemu i wydrukuje bilet.

Początek spotkania Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca w środę (9. sierpnia) o godz. 17. Wspomóżmy Dumę Warmii w pucharowej przygodzie i walce o awans do następnej rundy. Wszyscy w barwach na mecz! Do boju OKS!

Tagi: Stomil Olsztyn, Radunia Stężyca, Puchar Polski, II liga