Relacja z meczu Resovia - Stomil Olsztyn

Remis uciekł w końcówce meczu...

I liga 2020/2021 (25. kolejka, 17.IV.2021 r.) Koniec Rzeszów
Resovia 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
85' Bartosz Jaroch Bramki
ż Bartosz Jaroch kartki Sam van Huffel ż
Damian Byrtek ż
Bramki Resovia: 1. Karol Dybowski - 25. Bartosz Jaroch, 31. Nemanja Marković, 5. Dawid Kubowicz, 24. Kamil Słaby - 4. Rafał Mikulec (70, 98. Kamil Antonik), 16. Josip Šoljić, 6. Bartłomiej Wasiluk (70, 10. Maksymilian Hebel), 17. Radosław Adamski (58, 56. Cezary Demianiuk) - 9. Karol Twardowski (58, 22. Bartłomiej Kiełbasa), 12. Jakub Wróbel (83, 59. Przemysław Zdybowicz).
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina - 30. Damian Sierant, 24. Sam van Huffel, 20. Mateusz Skrzypczak (80, 15. Jakub Tecław), 12. Wojciech Łuczak, 37. Hubert Szramka (46, 7. Adrian Szczutowski) - 97. Jakub Mysiorski (69, 9. Grzegorz Kuświk).
Szczegóły Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Mecz bez udziału publiczności.

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 w Rzeszowie. Olsztyńska drużyna była bliska wywalczenia na ciężkim terenie (dosłowanie i w przenośni) remisu, ale gospodarze pod koniec meczu strzelili zwycięską bramkę. Bartosz Jaroch trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

W wyjściowej jedenastce na mecz z Resovią zabrakło Kokiego Hinokio, który w środku tygodnia nabawił się anginy. W jego miejsce Piotr Klepczarek postawił na Huberta Szramkę. Oficjalnie pierwszym trenerem w tym spotkaniu był Sylwester Wyłupski, bo tydzień temu Klepczarek ukarany został czerwoną kartką.

Było spore zagrożenie, że mecz odbędzie się na sztucznej nawierzchni. Boisko główne stadionu Resovii w tygodniu zostało zalane. Gospodarze jednak stanęli na wysokości zadania i osuszyli boisko do takiego stanu, że delegat i sędziowie wyrazili zgodę na grę. Boisko może nie było w najlepszym stanie, przypominało to z Piłsudskiego 69a, sprzed kilku lat, ale dla obydwu drużyn było takie same.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ale z boiska wiało głównie nudą. Obydwie drużyny stworzyły sobie bardzo mało sytuacji podbramkowych. Najbliżej zdobycia gola był Wojciech Łuczak, który w 36 minucie spotkania z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Chwilę wcześniej na murawie stratowany został Jurich Carolina.

Po przerwie na boisku pojawił się Adrian Szczutowski, który zastąpił słabo grającego Huberta Szramkę. Stomil powinien objąć prowadzenie w 62. minucie meczu, ale Łuczak, który sam wyszedł z szybką kontrą, strzelił za lekko żeby pokonać bramkarza gospodarzy. Chwilę później Michał Leszczyński uratował swój zespół od utraty bramki w bardzo groźnej sytuacji w naszym polu karnym. Bliski strzelenia “swojaka” był Rafał Remisz.

Resovia w końcówce strzeliła zwycięską bramkę. Przed polem karnym faulował Grzegorz Kuświk (a wcześniej źle przyjął piłkę podaną przez Janusza Bucholca), a bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Bartosz Jaroch, ale Leszczyński powinien to obronić! Wywalczenie remisu było blisko, ale skoncentrowanym trzeba być przez całego spotkanie...

Za tydzień Stomil pojedzie na kolejny wyjazd. Tym razem do Gdyni na mecz z miejscową Arką.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:37:56

94' Koniec meczu. Przegrywamy w Rzeszowie.
90' 3 minuty doliczone.
87' Żółtą kartką ukarany Byrtek. 1
86' Po błędzie w obronie faulował Kuświk, a wolnego na bramkę zamienił Bartosz Jaroch. 242
86' Niestety przegrywamy w Rzeszowie. 242
83' Boisko opuszcza Wróbel, w jego miejsce Zdybowicz. 242
82' Strzał Byrtka po dośrodkowaniu Łuczaka z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza. 1
81' Jakub Tecław wszedł za Mateusza Skrzypczaka. 1
77' Strzał z rzutu wolnego, Leszczyński na posterunku! 242
70' Boisko opuszczają Wasiluk i Mikulec, w ich miejsce Antonik i Hebel. 242
69' Żółtą kartką ukarany Jaroch. 242
69' Grzegorz Kuświk wszedł za Jakuba Mysiorskiego. 1
68' Coraz groźniejsi gospodarze w swoich atakach. Stomil ma pomysł, ale chyba opada z sił.
66' Ależ zamieszanie w polu karnym olsztynian! Po błędzie Remisza, piłka kilka razy zablokowana w drodze do naszej siatki,w końcu łapie Leszczyński! 242
64' Kolejna bardzo dobra kontra Stomilu! Łuczak jednak wprost w bramkarza! 1
63' Niezła kontra Stomilu, jednak strzał Szczutowskiego bardzo słaby i zablokowany. 1
58' Boisko opuszcza Adamski i Twardowski , w jego miejsce Demianiuk i Kiełbasa. 242
54' rzut wolny dla Stomilu, obrońcy na róg. 1
54' Chwilę później udaje się strzelić, ale bramkarz na posterunku. 1
53' Szczutowski wyprowadził szybki atak, ale pod polem karnym akcja wyhamowała. Ostatecznie nie oddaliśmy nawet strzału. 1
46' Adrian Szczutowski wszedł w miejsce Huberta Szramki. 1
46' Gramy! Wystartowła druga połowa meczu. 1
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' 1 minutę przedłuża sędzia Malec I połowę.
45' Rzut wolny z boku pola karego, piłka wychodzi poza boisko. 242
43' Rzut rożny dla drużyny Resovii, wybija Mysiorski, potem jednak fauluje po wyjściu z pola karnego. 242
43' Strzał Resovii sprzed pola karnego, ponad bramką. 242
41' Mega groźna sytuacja, Leszczyński sam na sam broni, gospodarze domagają się karnego. 242
36' Carolina stratowany przed polem karnym, po fajnej akcji Szramka-Łuczak i zablokowanym strzale Mysiorskiego. Wojtek Łuczak w poprzeczkę i słupek, łapie bramkarz. 1
34' Kolejny korner dla gospodarzy - wybijamy na następny. Ponowne dośrodkowanie łapie Leszczyński. 242
33' Rzut rożny dla drużyny Resovii, Leszczyński minął się z piłką, ale Łuczak wybija daleko w pole. 242
31' Rzut wolny, Wojciech Łuczak wprost w mur. 1
31' Szramka faulowany z lewej strony boiska, kolejny faul, bliżej bramki. 1
28' Błąd Caroliny, zbyt krótko cofa piłkę, na szczęście tylko aut dla rzeszowian. 242
26' Żółtą kartką ukarany van Huffel, to 3 kartka dla Holendra w tym sezonie. 1
25' Znów groźnie w naszej szesnastce, rywale na szczęście niecelnie. 242
24' Damian Byrtek już drugi raz fauluje w polu karnym...gospodarzy. 1
23' Stomil w ataku, ale nie potrafimy znaleźć miejsca do strzału. 1
22' Resovia powinna prowadzić, po dobrym ataku strzał broni Leszczyński! 242
20' Sierant sponiewierany przez rywala przy bocznej linii, ale sędzia Malec zapomniał chyba kartek. 1
17' Rzut rożny dla drużyny Stomilu, ale faulujemy w ataku. 1
16' Strzał Mysiorskiego wybija bramkarz Resovii na rożny. 1
12' Rzut wolny dla Resovii , dośrodkowanie łapie Michał Leszczyński. 242
6' Jakub Mysiorski bliski strzelenia bramki, po dobrtym zagraniu Huberta Szramki. 1
2' Boisko w Rzeszowie w takim stanie jak u nas kilka lal temu przed remontem. Dla obydwu drużyn takie same :)
1' Gramy! 242
Wychodzi Resovia. 242
Piłkarze Stomilu już na murawie. 1
Ostatnim piłkarzem Stomilu, który strzelił gola w Rzeszowie przeciwko Resovii był Janusz Prucheński w 1994 roku. 1
Mecz sędziować będzie Paweł Malec z Łodzi.
Górnik Łęczna nie skorzystał z szansy i nie został liderem I ligi. Zremisowali 0:0 z Puszczą Niepołomice. Termalica (z Wiktorem Biedrzyckim w kadrze) ma zaległe 4 spotkania, a wciąż na czele.
Gratka dla kolekcjonerów. Resovia wypuściła okazjonalne proporczyki z okazji meczu ze Stomilem. Będzie je można kupić za 40 złotych w sklepie klubu z Rzeszowa.
W ostatnim meczu Stomil Olsztyn wygrał 3:2 z GKS-em Bełchatów, a Resovia pokonała u siebie 1:0 ŁKS Łódź.
Mecz odbędze się na głównej płycie boiska Resovii. Gospodarze stanęli na wysokości zadania i doprowadzili swój obiekt do stanu takiego, że można rozegrać ligowy mecz. Boisko w tygodniu zostało zalane. Gdyby się nie udało mecz miał się odbyć na sztucznej nawierzchni.
Oficjalnie w tym meczu 1 trenerem Sylwester Wyłupski. Piotr Klepczarek w ostatnim meczu dostał czerwoną kartkę i musi odcierpieć karę. 1
Z powodu anginy w Olsztynie został Koki Hinokio. Powoli do zdrowia wracają Jonatan Straus i Maciej Spychała, ale ich udział w meczu jest jeszcze niemożliwy. 1
Ławka rezerwowych: 82. Piotr Skiba - 4. Jakub Mosakowski, 7. Adrian Szczutowski, 9. Grzegorz Kuświk, 11. Kamil Dajnowski, 15. Jakub Tecław, 51. Krystian Ogrodowski. 1
Wyjściowa jedenastka: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina - 30. Damian Sierant, 24. Sam van Huffel, 20. Mateusz Skrzypczak, 37. Hubert Szramka - 12. Wojciech Łuczak, 97. Jakub Mysiorski. 1
Wszystko wskazuje na to, że zagramy na głównym boisku, a nie na sztucznym. Resovii udało się doprowadzić do porządku główny plac po zalaniu murawy.
Siemano! My już przygotowani do meczu. Obyśmy byli w dobrych nastrojach o godz. 17!

Stomil Olsztyn w sobotę (17 kwietnia 2021 r.) zagra na wyjeździe w Rzeszowie z miejscową Resovią. Początek meczu o godz. 15.

Po oddaniu tekstu do publikacji okazało się, że mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Płyta na stadionie Resovii jest w fatalnym stanie i nie nadaje się rozegrania ligowego spotkania.

Olsztyński Stomil zagra drugi raz z rzędu na wyjeździe w kwietniu. Tym razem drużyna zagra na drugim końcu Polski w Rzeszowie. W rundzie jesiennej Resovia miała problemy licencyjne z własnym stadionem dlatego pierwszy mecz odbył się w Olsztynie.

Resovia jako beniaminek była stawiana na równi z GKS-em jako kandydat do spadku w tym sezonie z I ligi. Drużyna z Rzeszowa jednak robi wszystko, żeby pozostać na zapleczu Ekstraklasy. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w ostatnim meczu wygrali u siebie 1:0 z faworyzowanym ŁKS-em Łódź. Resovia w tym sezonie w roli gospodarza wygrała łącznie 3 spotkania, 5 zremisowała i 3 przegrała.

- Resovia to zespół na fali, ostatnio dobrze punktują i mają swoje atuty - mówi Piotr Klepczarek, trener Stomilu. - My też je mamy, jest też plan na to spotkanie. Jestem przekonany, że będzie to dobre spotkanie i bardzo liczymy, że przywieziemy z Rzeszowa punkty.

Piotr Klepczarek podczas meczu z Bełchatowem (wygrany 3:2) cały czas żył przy linii boiska, podpowiadał piłkarzom, instruował jak mają grać. Pewnie gdyby mógł to sam by wszedł na boisko i pomógł drużynie. W drugiej połowie arbiter Dominik Sulikowski odesłał trenera na trybuny, za to, że podważał jego decyzje na boisku. Chodziło o sytuację, w której w polu karnym faulowany był Damian Sierat, a arbiter nie podyktował rzutu karnego.

- Jeszcze parę lat temu tak samo się zachowywałem na boisku jako zawodnik, więc nie jest to nic nowego - mówi Piotr Klepczarek. - Taką jestem osobą, staram się żyć na boisku i pomagać swoim zawodnikom. Jeżeli jest to pomocne, to ja się bardzo ciesze. Taka jest moja natura.

Nie wiadomo jak długo będzie musiał trener Klepczarek oglądać mecz z wysokości trybun. Polski Związek Piłki Nożnej nie przesłał jeszcze powiadomienia. - Sylwester Wyłupski będzie prowadził drużynę w najbliższym spotkaniu - tłumaczy Klepczarek. - Jest to osoba w klubie najbardziej doświadczona. O to co się będzie działo w szatni i w trakcie spotkania jestem bardzo spokojny. Tak jak powiedziałem na początku wykonaliśmy w 100 procentach pracę tak jak sobie zakładaliśmy. Jestem spokojny o to co się będzie działo na boisku.

Do treningów indywidualnych powrócili kontuzjowani Maciej Spychała oraz Jonatan Straus. Tych zawodników nie zobaczymy w tym meczu, być może wrócą do treningów z zespołem w następnym tygodniu.