Stomil II Olsztyn 0:3 Olimpia II Elbląg. Fot. kibic Stomilu Olsztyn

Siódma porażka z rzędu. Rezerwy opuszczają grono IV-ligowców

02.06.21 19:41   kot   7

Rezerwy olsztyńskiego Stomilu nie mają czego szukać wśród IV-ligowych drużyn. Od nowego sezonu Stomil II zagra w klasie okręgowej. O spadku wiadomo było już przed dzisiejszym meczem, w którym rezerwy Stomilu przegrały z rezerwami Olimpii Elbląg 0:3.

• Stomil II Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:3 (0:2)

0:1 - Łukasz Sarnowski (40), 0:2 - Szymon Dowgiałło (41 s), 0:3 - Oskar Kottlenga (69)

Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 66. Jakub Kisiel (46, 7. Sebastian Puszkar), 3. Jakub Jurczak, 4. Szymon Dowgiałło, 22. Marcel Supranowicz - 21. Łukasz Jegliński (66, 9. Kacper Walendykiewicz), 18. Hubert Świder (77, 8. Marcin Zdunek), 15. Bartosz Pieńczykowski, 71. Mateusz Jońca - 99. Michał Żukowski (82, 10. Konrad Krogól), 73. Łukasz Borkowski.

W 5. minucie meczu rozgrywanego w Jezioranach Łukasz Borkowski zmarnował sytuację sam na sam, uderzając w bramkarza. Chwilę później Szymon Dowgiałło przebiegł z piłką pół boiska, uderzył z ok. 25 metrów,  jednak minimalnie nad bramką. W pierwszej połowie do momentu straty bramki Stomil był znacznie lepszą drużyną. Olimpia na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. To był przełomowy moment meczu, bowiem z drużyny rezerw Stomilu całkowicie zeszło powietrze, a w drugiej połowie Olimpia podwyższyła na 0:3.

To była 7. porażka z rzędu i 22. w sezonie w IV lidze rezerw Stomilu. Młodzi piłkarze Dumy Warmii zaciekle walczą już jedynie o uniknięcie totalnie haniebnej ostatniej pozycji w tabeli na koniec rozgrywek. Ostatnia Olimpia Olsztynek dzięki wygranej w weekend nad Pisą Barczewo jest już jeden punkt za plecami zespołu, który prowadzi Paweł Głowacki.