Relacja z meczu Stal Mielec - Stomil Olsztyn

I liga 2019/2020 (26. kolejka, 18.VI.2020 r.) Koniec Stadion Stal Mielec
Solskiego 1, 39-300 Mielec
Stal Mielec 1:0 Stomil Olsztyn
1:0
45' (s) Jonatan Straus Bramki
ż Mateusz Bodzioch
cz Mateusz Bodzioch
kartki Szymon Sobczak ż
Bramki Stal Mielec: 13. Rafał Strączek - 77. Jakub Bartosz, 5. Mateusz Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger - 10. Mateusz Mak (74, 25. Wojciech Lisowski), 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 17. Bartosz Nowak (73, 96. Robert Dadok), 9. Andreja Prokić (51, 11. Szymon Stasik) - 14. Michał Żyro.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel (67, 11. Mateusz Gancarczyk), 15. Jakub Tecław (78, 31. Maciej Pałaszewski), 63. Wojciech Hajda (53, 10. Artur Siemaszko), 16. Koki Hinokio - 9. Szymon Sobczak
Szczegóły sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:1 w Mielcu z miejscową Stalą. Podopieczni Adama Majewskiego przez całą drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika, ale nie udało się strzelić chociażby jednego gola.

W podstawowej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem Adam Majewski wprowadził jedną zmianę. Od pierwszej minuty grał Sam van Huffel, a na ławce rezerwowych usiadł Grzegorz Lech. Do kadry meczowej wrócił Jakub Mosakowski, który ostatnio nie grał z powodu żółtych kartek.

Pierwszą połowę spotkania należy zacząć opisywać od… ostatniej akcji meczu. Bo właśnie wtedy olsztyńska drużyna straciła gola. Stomilowcy byli już chyba myślami w szatni, bo bramkę straciliśmy po fatalnym zachowaniu w polu karnym. Bartosz Nowak mocno dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego. W piłkę nie trafił Piotr Skiba, a do własnej bramki futbolowkę wpakował (dokładniej odbiła mu się od nogi) Jonatan Straus.

Wcześniej w meczu obydwie drużyny nie stworzyły sobie stuprocentowych sytuacji. Więcej z gry mieli gospodarze, którzy oddawali więcej strzałów w kierunku bramki, działo się to niestety za łatwo. Jednak Stal nie potrafiła tak zdobyć gola. Raz ładną interwencją popisał się Skiba, ale co z tego skoro później zawalił? Stomil nie bronił się całym zespołem, cały czas próbował grać to co od nich wymaga trener Adam Majewski. Strzałów jednak było jak na lekarstwo. Raz celnie w bramkę strzelił Carolina, a niecelnie uderzali Koki Hinokio oraz Szymon Sobczak. Ten ostatni otrzymał w meczu żółtą kartkę i w meczu z Wigrami Suwałki będzie pauzował.

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla Stomilu bo za drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną, z boiska wyleciał piłkarz gospodarzy Mateusz Bodzioch.

Stomil z minuty na minutę coraz śmielej atakował i próbował doprowadzić do wyrównania. Ofensywna gra ożywiła się po wejściu na boisko Artura Siemaszki. Napastnik Stomil miał jedną dogodną sytuację, ale za lekko uderzył po ziemi. Następnie dwa raz było groźnie w polu karnym Stali i gospodarze o mały włos a nie strzeliliby sobie gola samobójczego.

Niestety Stomil bił głową w mur i nic z tego nie wyszło. Stal umiejętnie się broniła przez całą drugą połowę i dowiozła zwycięstwo. Na koniec Stal mogła jeszcze podwyższyć wynik na 2:0, ale Skiba fenomenalnie zachował się w sytuacji sam na sam z zawodnikiem gospodarzy. Tym samym podopieczni Dariusza Marca wskoczyli na 2. miejsce w tabeli.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra przed własną publicznością z Wigrami Suwałki. Mecz zaplanowano na niedzielę (21 czerwca) o godz. 15:10. Mecz także będzie można obejrzeć w Polsacie Sport, ale najważniejsza informacja jest taka, że kibice wracają na trybuny. Pierwszeństwo wejścia na obiekt mają posiadacze karnetów. Tutaj piszemy o procedurach sprzedaży biletów na to spotkanie.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:37:28

95' Koniec meczu. Porażka 0:1.
91' Cztery minuty doliczone.
79' Boisko opuszcza Jakub Tecław, w jego miejsce Maciej Pałaszewski. 1
70' Siemaszko wpadł w pole karne, ale za lekko strzelił po ziemi. 1
68' Boisko opuszcza van Huffel, w jego miejsce Mateusz Gancarczyk. 1
63' Stomil przeważa, stwarza sytuacje. Jak dobrze pójdzie, to kwestią czasu będzie doprowadzenia do remisu. 1
54' Boisko opuszcza Wojciech Hajda, w jego miejsce Artur Siemaszko. 1
51' Hinokio pozbawił asysty Caroliny. Koki zmarnował dobrą sytuację na wyrównanie. Nie trafił w piłkę. 1
47' Czerwona kartka dla Mateusza Bodziocha, po drugiej żółtej. 1557
46' Gramy! Walczymy o remis! 1
45' GOOL dla gospodarzy! Nowak bezpośrednio z rzutu rożnego... 1557
43' Sobczak z daleka, ale niestety kilka metrów obok słupka. 1
41' Zółta kartka dla Sobczaka. Z Wigrami Suwałki nie zagra. 1
37' Mak podłuje... Jak on tego nie trafił? Stomil ma farta. 1557
35' Carolina wrzuca w pole karne, ale bramkarz Stali pewnie łapie. 1
34' Żółtą kartką ukarany Mateusz Bodzioch. 1557
31' Pierwszy celny strzał Stomilu za sprawą... Caroliny! 1
30' Uffff! Skiba ratuje nas od utraty gola! 1557
23' Żyro minął Biedrzyckiego, wpadł w pole karne, ale wysoko nad poprzeczką. 1557
21' Stomil próbował wyjść z kontrą, ale niestety nie wyszło... 1
13' Nowak z daleka. Za łatwo Stal oddaje takie strzały. Na szczęście nadal 0:0. 1557
10' Hinokio odważnie w pole karne. Piłka niestety trafia tylko w boczną siatkę. 1
7' Andreja Prokić z daleka, ale niecelnie. 1557
3' Czujna interwencja Piotra Skiby przy pierwszej akcji Stali Mielec. 1
Gramy! 1557
Piłkarze gotowi do gry!
Urodziny obchodzi dzisiaj Janusz Bucholc, oby nie był to smutny dzień dla niego! 1
Drużynę Stali Mielec prowadzi były piłkarz Stomilu - Dariusz Marzec.
W przypadku wygranej Stali Mielec, to gospodarze awansują na 2. miejsce w tabeli I ligi. 1557
Arbitrem głównym meczu będzie Tomasz Wajda z Żywca .
Mecz na żywo pokaże dzisiaj stacja Polsat Sport.
Na ławce rezerwowych: Leszczyński - Bondarenko, Staszak, Kubań, Mosakowski, Gancarczyk, Pałaszewski, Siemaszko, Lech. 1
Od pierwszej minuty zagrają: Skiba - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Straus, Carolina - Hinokio, Tecław, Hajda, van Huffel - Sobczak. 1
Jedna zmiana w składzie na mecz ze Stalą Mielec. 1

W czwartek (18 sierpnia) Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec. Będzie to drugie spotkanie “Dumy Warmii” pod wodzą Adama Majewskiego. Początek o godz. 18:10.

W zeszłym tygodniu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera w Stomilu. Piotra Zajączkowskiego zastąpił Adam Majewski. Olsztyńska drużyna pod wodzą nowego trenera rozegrała już jedno spotkanie. W zeszłą sobotę udało się wygrać 1:0 z Chojniczanką Chojnice.

Teraz przed nowym trenerem zdecydowanie cięższy sprawdzian, bo mecz z drużyną, która chce w tym sezonie wywalczyć bezpośredni awans do Ekstraklasy. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy w tym meczu spowoduje, że drużyna Dariusza Marca wskoczy na miejsce dające na koniec sezonu bezpośredni awans na najwyższy szczebel piłkarski w Polsce.

Stomil na to spotkanie wyjechał w środę po rozruchu na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a. Do Olsztyna nasza drużyna wróci dopiero w piątek wieczorem. Po meczu w Mielcu ekipa zostanie w hotelu i w piątek rano odbędzie trening regeneracyjny. To ma dać najodpowiedniejsze przygotowanie do kolejnego meczu z Wigrami Suwałki.

Po pauzie za żółte kartki do kadry meczowej wrócił Jakub Mosakowski. Zdolny do gry jest Janusz Bucholc, który w ostatnim meczu został brutalnie sfaulowany przez Jana Murdrę z Chojniczanki. Do Mielca nie pojechali kontuzjowani Eric Molloy oraz Oktawian Skrzecz.

Jedziemy powalczyć, to nie będzie wyjazd, w którym myślimy tylko o jednym punkcie - mówi przed meczem Adam Majewski, trener Stomilu. - Po ostatnim spotkaniu optymizm się pojawił u naszych zawodników. Z dnia na dzień jest coraz więcej jakości, były kolejne dni pracy po zmianie trenera.

I dodaje: - Jesteśmy optymistycznie nastawieni, z myślą, że jak będzie taka możliwość, to postaramy się zdobyć trzy punkty. Nie chcę zdradzać szczegółów jak połączyć grę efektowną z efektywną. Mamy swoje rozwiązania w grze ofensywnej, mam nadzieję, że je zastosujemy. Ogranizacja gry w defensywie w ostatnim meczu wyglądała przyzwoicie. Skupimy się na dwóch aspektach. W drużynie Stali Mielec jest dużo doświadczonych graczy i nie możemy sobie pozwolić na jakikolwiek błąd.