Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - DKS Dobre Miasto

2011/2012 - Sparing nr 2 Olsztyn - boisko Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żytniej
godz. 10:00

Stomil II Olsztyn 8:3 DKS Dobre Miasto
2:0
6' Paweł Tomkiewicz
30' Paweł Tomkiewicz
50' Adam Kapusta
60' Jakub Krajewski
52' Bartosz Sobótka
74' Andrzej Jaroń
76' Artur Siemaszko
79' Artur Siemaszko
Bramki Damian Kowalikowski 66'
Mariusz Kaczerski (k) 70'
Mateusz Jurczak 73'
Bramki Stomil II Olsztyn: (I połowa) Bartosz Macoch - Łukasz Buder, Łukasz Szumski, Michał Miąsko, Oskar Osika, Wojciech Dubis, Mateusz Mikulak, Bartosz Sobótka, Paweł Tomkiewicz, Andrzej Mański, Michał Suchodolski. (II połowa) Bartosz Macoch - Cezary Kępka, Kamil Jankowski, Mateusz Sikorski, Jakub Krajewski, Adam Kapusta, Piotr Buczek, Bartosz Sobótka, Andrzej Jaroń, Grzegorz Romaniuk, Artur Siemaszko.
DKS Dobre Miasto: Bartłomiej Sobol - Mateusz Witulski, Andrzej Surmacz, Damian Kowalikowski, Maciejewski, Paweł Pietrulewicz, Mateusz Jurczak, Łukasz Michalski, Dariusz Radziszewski, Mariusz Kaczerski, Paweł Chomej.
Szczegóły Widzów: 15.
Grano 2x40 minut.

W bardzo mroźną styczniową sobotę rezerwy Stomilu Olsztyn rozgromiły grający w okręgowej lidze DKS Dobre Miasto 8:3 (2:0). Sparing trwał nieco krócej niż zwykle (grano 2x40 minut).

Początek sparingowego spotkania przebiegał dość nerwowo, a zarazem obiecująco, bo już w 6. minucie wynik meczu otworzył Paweł Tomkiewicz, kierując piłkę głową do siatki przeciwników. W 30. minucie autor pierwszej bramki zdobył kolejnego gola, jednocześnie zamykając wynik pierwszej połowy sparingowego spotkania.

- Mecz wygraliśmy wysoko, a gra wyglądała bardzo przyzwoicie z naszej strony, jak i ze strony przeciwników. Jesteśmy zadowoleni z tego sparingu - powiedział po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

W drugiej połowie meczu można było zobaczyć prawdziwy festiwal bramek. Adam Kapusta zdobył kolejnego gola dla gospodarzy w 50. minucie, a chwilę po nim wynik podwyższył Bartosz Sobótka. ”Biało-niebiescy” nie zwalniali tempa i wynik ponownie się zmienił, kiedy w 60. minucie meczu bramkę zdobył Jakub Krajewski. Fakt ten mobilizująco podziałał na kopaczy z Dobrego Miasta, którzy w przeciągu następnych 13. minut strzelili trzy bramki. Więcej bramek ze strony gości już nie było. W odwecie podopieczni Michała Alancewicza zdołali strzelić jeszcze również trzy bramki, których autorami byli Andrzej Jaroń oraz Artur Siemaszko.