Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Olimpia II Elbląg

Bramki Łukasz Sarnowski 40’
Szymon Dowgiałło (s) 41’
Oskar Kottlenga 69'
ż Szymon Dowgiałło kartki Filip Sobiecki ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 66. Jakub Kisiel (46, 7. Sebastian Puszkar), 3. Jakub Jurczak, 4. Szymon Dowgiałło, 22. Marcel Supranowicz - 21. Łukasz Jegliński (60, 9. Kacper Walendykiewicz), 18. Hubert Świder, 15. Bartosz Pieńczykowski, 71. Mateusz Jońca - 99. Michał Żukowski (81, 10. Konrad Krogól), 73. Łukasz Borkowski.
Olimpia II Elbląg: 59. Paweł Rutkowski - 3. Łukasz Sarnowski, 77. Oskar Kordykiewicz (62, 72. Oskar Kottlenga), 24. Paweł Kazimierowski, 71. Konrad Łabecki (76, 96. Bartłomiej Gorzycki ), 14. Marcin Czernis, 99. Dominik Kozera (60, 20. Jakub Branecki), 89. Paweł Mazurek, 18. Damian Poliński (75, 19. Dawid Winiarski), 88. Filip Sobiecki, (83, 33. Kacper Filipczyk), 45. Patryk Baranowski.

Rezerwy olsztyńskiego Stomilu nie mają czego szukać wśród IV-ligowych drużyn. Od nowego sezonu Stomil II zagra w klasie okręgowej. O spadku wiadomo było już przed dzisiejszym meczem, w którym rezerwy Stomilu przegrały z rezerwami Olimpii Elbląg 0:3.

W 5. minucie meczu rozgrywanego w Jezioranach Łukasz Borkowski zmarnował sytuację sam na sam, uderzając w bramkarza. Chwilę później Szymon Dowgiałło przebiegł z piłką pół boiska, uderzył z ok. 25 metrów,  jednak minimalnie nad bramką. W pierwszej połowie do momentu straty bramki Stomil był znacznie lepszą drużyną. Olimpia na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. To był przełomowy moment meczu, bowiem z drużyny rezerw Stomilu całkowicie zeszło powietrze, a w drugiej połowie Olimpia podwyższyła na 0:3.

To była 7. porażka z rzędu i 22. w sezonie w IV lidze rezerw Stomilu. Młodzi piłkarze Dumy Warmii zaciekle walczą już jedynie o uniknięcie totalnie haniebnej ostatniej pozycji w tabeli na koniec rozgrywek. Ostatnia Olimpia Olsztynek dzięki wygranej w weekend nad Pisą Barczewo jest już jeden punkt za plecami zespołu, który prowadzi Paweł Głowacki.

kot

W środę (2 czerwca) odbędzie się 31 kolejka forBET IV ligi. Stomil II Olsztyn w Jezioranach zagra z Olimpią II Elbląg.

Drużyna Pawła Głowackiego, która w następnym sezonie będzie grała w lidze okręgowej, ma do rozegrania jeszcze 4 spotkania w tym sezonie.

Tym razem zagrają w Jezioranach, bo drużyna rezerw jest zespołem tzw. “bezdomnym”. Stomil II Olsztyn w roli gospodarza swoje spotkania rozgrywa we wspomnianych Jezioranach, Mrągowie albo na boiskach rywali.

W ostatnim meczu Stomil II przegrał minimalnie 1:2 z Mrągowią Mrągowo. Teraz zagrają z rezerwami II-ligowej Olimpii Elbląg, która walczy o uniknięcie gry w barażach o pozostanie w rozgrywkach.

Początek meczu o godz. 17:30.