Relacja z meczu Olimpia II Elbląg - Stomil II Olsztyn

kartki Szymon Dowgiałło ż
Kacper Walendykiewicz ż
Jakub Staszak ż
Maciej Kotarba ż
Bramki Olimpia II Elbląg: 1. Dawid Kapłon - 7. Paweł Kazimierowski, 9. Marcin Bawolik, 18. Damian Poliński, 25. Eryk Filipczyk, 35. Oskar Bohm (90, 6. Mateusz Szmukała), 50. Wiktor Perlejewski, 60. Jakub Branecki (88, 11. Paweł Mazurek), 72. Dawid Wierzba, 77. Oskar Kordykiewicz, 88. Sebastian Milanowski (82, 10. Konrad Abecki).
Stomil II Olsztyn: 93. Jacek Troshupa - 7. Sebastian Puszkar (46, 34. Bartosz Florek), 4. Szymon Dowgiałło, 16. Maciej Kotarba, 66. Łukasz Sadowski, 22. Jakub Staszak - 9. Kacper Walendykiewicz (90, 19. Kacper Grzeszczyk), 21. Hubert Świder (82, 18. Jakub Brdak), 8. Maciej Serbintowicz, 73. Hubert Szramka - 99. Sebastian Jarosz.

Stomil II Olsztyn zremisował na wyjeździe 0:0 z Olimpią II Elbląg. Olsztynianie ostatnie 12 minut grali z przewagą jednego zawodnika po tym, gdy dwie żółte kartki zobaczył Oskar Kordykiewicz.

Stomil II Olsztyn został dzisiaj wzmocniony zawodnikami pierwszego zespołu oraz juniorami młodszymi. W 3. minucie mogło być już 1:0 dla Olimpii, gdy po dośrodkowaniu piłka trafiła w poprzeczkę, a dobitkę obronił Jacek Troshupa. W 17. minucie przed dobrą szansą stanął Hubert Szramka, któremu podał obrońca Olimpii. Zawodnik Stomilu mógł samemu finalizować akcję, jednak zdecydował się na podanie, które było niecelne. Dwie minuty później w dużym zamieszaniu dobrą okazję zmarnował Maciej Serbintowicz, strzelając prosto w Dawida Kapłona. Za chwilę Szymon Dowgiałło próbował wybić piłkę wślizgiem, jednak zrobił to dość nieudolnie, z kontrą wyszła Olimpia, jej napastnik strzelał wślizgiem lekko po ziemi, piłki nie złapał Troshupa i musiał szybko naprawiać swój błąd przed nabiegającym rywalem. W 31. minucie w zamieszaniu pod polem karnym Stomilu napastnik Olimpii strzelił zbyt lekko w kierunku bramki gości i piłka nie dotoczyła się za linię bramkową. W 36. minucie kontra gospodarzy zakończyła się strzałem Oskara Kordykiewicza, który obronił Troshupa. W 40. minucie Troshupa interweniował głową przed polem karnym i zderzył się z Jakubem Braneckim, na szczęście obaj wrócili do gry, a to tym ważniejsze, że na ławce w Stomilu nie było bramkarza.

Po zmianie stron od razu Branecki zmarnował sytuację sam na sam. W 54. minucie w zamieszaniu po ziemi strzelał Marcin Bawolik, ale dobrym refleksem na linii wykazał się Troshupa. W 67. minucie po wrzutce z rożnego Serbintowicza groźnie głową uderzał Maciej Kotarba, jednak Kapłon przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 73. minucie po długim podaniu z piłką minął się Kotarba, ta trafiła pod nogi Braneckiego, który zmarnował kolejną sytuację sam na sam, strzelając w Troshupę. Minutę później przy bliższym słupku próbował uderzać Branecki, jednak znowu poradził sobie bramkarz Stomilu. W 78. minucie Oskar Kordykiewicz ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Do końca meczu nie działo się nic godnego uwagi.

- Były dwie różne połowy - mówił po meczu Paweł Głowacki, trener Stomilu II Olsztyn. - W pierwszej dość zamknięty mecz. Drużyna z Elbląga dość nisko wyszła w obronie, ciężko było o jakieś klarowny akcje. Mieliśmy jednak trzy sytuacje, które mogliśmy zamienić na bramę. W drugiej połowie mecz był bardziej otwarty. Akcje za akcją pod dwoma bramkami. Jeszcze w ostatniej minucie meczu mieliśmy akcję. Maciej Kotarba wyrzucił z autu i Sebastian Jarosz instynktownie uderzył głową, ale piłka nie trafiła do bramki. Muszę podkreślić, że w sferze mentalnej dobrze to wyglądało, dostaliśmy kilku zawodników z 1 drużyny, którzy na pewno nas wzmocnili.

I dodaje: - Przez 90 minut dobrze fo funkcjonowało. Nie ustrzegliśmy się błędów, bo te zawsze się zdarzają, ale musimy jeszcze nad tym popracować. Wszystkie akcje Olimpii wynikały z tego, że traciliśmy piłkę na naszej połowie. Wiele razy Jacek Trushupa nas ratował. W pierwszej połowie zderzył się z napastnikiem gospodarzy, ma zbitą nogę, dograł mecz do końca. Chwała mu za to.

kot

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 19:50:17

94' Koniec meczu. Zero goli. Dziękuję za uwagę.
94' Po aucie głową uderzał Serbintowicz, ale obok. 1414
93' Boisko opuszcza Kacper Walendykiewicz, w jego miejsce Kacper Grzeszczyk. 1414
91' Boisko opuszcza Oskar Bohm, w jego miejsce Mateusz Szmukała. 1364
89' Szramka próbuje zagrania przewrotką, trafia się piłką w twarz, na szczęście bez nokautu. 1414
88' Boisko opuszcza Jakub Branecki, w jego miejsce Paweł Mazurek. 1364
86' Serbintowicz z daleka kilka metrów nad bramką. 1414
82' Boisko opuszcza Hubert Świder, w jego miejsce Jakub Brdak. 1414
82' Boisko opuszcza Sebastian Milanowski, w jego miejsce Konrad Abecki. 1364
81' Boisko opuszcza Sebastian Milanowski, w jego miejsce Konrad Abecki. 1364
79' Żółtą kartką ukarany Maciej Kotarba. 1414
78' Czerwona kartka dla Oskara Kordykiewicza, bo dostał dwie żółte. 1364
78' Żółtą kartką ukarany Jakub Staszak. 1414
78' Żółtą kartką ukarany Oskara Kordykiewicza za faul na Hubercie Świdrze. 1364
77' W polu karnym przewraca się Walendykiewicz, ale sędzia nie gwiżdże jedenastki. 1414
76' Jacek Troshupa już ledwo chodzi. To efekt zderzenia z końcówki pierwszej połowy. 1414
75' Żółtą kartką ukarany Kacper Walendykiewicz. 1414
74' Strzał Marcina Bawolika po krótkim rogu po ziemi, ale dobrze ustawiony Troshupa łapie ten niezbyt mocny strzał. 1364
73' Długa piłka na Jakuba Braneckiego, błąd Macieja Kotarby, który mija się z piłką, napastnik Olimpii w doskonałej sytuacji trafia w Troshupę, który sygnalizuje uraz. 1364
70' Szramka z dystansu. Bardzo słabo i niecelnie. 1414
69' Damian Poliński wpada w pole karne, mija dwóch rywali i strzela nad bramką. 1364
67' Rożny wykonany przez Serbintowicza, głową strzela Kotarba, a Kapłon z trudem przerzuca piłkę nad poprzeczką. 1414
63' Rzut rożny dla Stomilu. 1414
59' Żółtą kartką ukarany Marcin Bawolik. 1364
56' Akcja Polińskiego, podanie do Kordykiewicza, ale jego strzał jest lekki i leci w środek bramki. 1364
54' W zamieszaniu strzela Bawolik, w środek po ziemi, ale ładnie broni Troshupa, popisując się dobrym refleksem. 1364
51' Główka Serbintowicza po aucie niecelna. 1414
47' Sam na sam marnuje Jakub Branecki. 1364
46' Boisko opuszcza Sebastian Puszkar, w jego miejsce Bartosz Florek. 1414
46' Koniec pierwszej połowy, na boisku nie było bramek. Stomil miał więcej sytuacji, ale bliżej zdobycia gola była jednak Olimpia.
45' Żółtą kartką ukarany Oskar Kordykiewicz. 1364
40' Zderzenie Troshupy i Braneckiego przed polem karnym. Bramkarz Stomilu wybijaa piłkę głową i zostaje kopnięty przez rywala. Troshupa na szczęście wstaje, bo Stomil nie ma drugiego bramkarza.
36' Kontra Olimpii, strzał Kordykiewicza w środek broni Troshupa, ale ponownie pachniało golem. 1364
34' Lekki strzał głową Szramki po rzucie wolnym bitym przez Serbintowicza. 1414
33' Troshupa wznawia grę, ale podaje prosto do zawodnika gospodarzy, strzał Bawolika na szczęście zablokowany. 1414
32' Żółtą kartką ukarany Szymon Dowgiałło. 1414
31' Doskonała szansa Olimpii, której napastnik w zamieszaniu strzela zbyt lekko w kierunku bramki Stomilu. 1364
28' Rzut rożny dla drużyny Olimpii. Strzał Bawolika zablokowany po jego indywidualnej akcji rozpoczętej niecelnym podaniem Dowgiałły. 1414
27' Niecelne podanie Walendykiewicza do Świdra wykorzystuje Olimpia, jednak strzał z dystansu Bawolika obok bramki. 1414
24' Drybling Serbintowicza przed polem karnym i strzał z lewej nogi z 16 metrów w środek bramki. 1414
20' Olimpia wychodzi z szybką akcją. Po nieudanym wślizgu Dowgiałły piłka spada do napastnika gospodarzy, ten ofiarnie strzela wślizgiem z 15 metrów, piłka ledwo leci w stronę bramki Stomilu po ziemi, Troshupa ją wypluwa, ale po chwili ponownie łapie tuż przed dobitką kolejnego rywala. 1364
19' Rzut z autu dla Stomilu, duże zamieszanie, próbuje Szramka, piłka spada pod nogi Serbintowicza, który strzela z kilku metrów, jednak nogami interweniuje Kapłon, ratując Olimpię. 1414
17' Błąd obrony Olimpii, Szramka wychodzi sam na sam, ale szuka podania i traci. 1414
16' Strzał Staszaka bardzo niecelny. 1414
10' Rzut rożny dla drużyny Olimpii.
3' Olimpia trafia w poprzeczkę, a dobitkę broni Troshupa. 1364
Gramy!
Rezerwowi: 10. Konrad Krogól, 18. Jakub Brdak, 19. Kacper Grzeszczyk, 34. Bartosz Florek, 71. Łukasz Borkowski.
Stomil II: 93. Jacek Troshupa - 7. Sebastian Puszkar, 4. Szymon Dowgiałło, 16. Maciej Kotarba, 66. Łukasz Sadowski, 22. Jakub Staszak - 73. Hubert Szramka, 21. Hubert Świder, 8. Maciej Serbintowicz, 9. Kacper Walendykiewicz - 99. Sebastian Jarosz. 1414

W niedzielę Stomil II Olsztyn zagra ligowe spotkanie z Olimpią II Elbląg. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 14.

Stomil II Olsztyn nie ma za dobrej passy w ostatnim czasie. Podopieczni Pawła Głowackiego ostatni raz wygrali pod koniec sierpnia. Łącznie w tym sezonie drużyna zgromadziła tylko 10. punktów.

W starciu z Olimpią II Elbląg olsztyński zespół nie jest faworytem, bo elbląska drużyna zdecydowanie lepiej sobie radzi na boiskach IV ligi. W tym sezonie zgarnęli już 23 punkty i są w środku stawki.