Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Rominta Gołdap

Bramki Krzysztof Łokietek 45'
Dawid Paszkowski 53'
Michał Mościński 64' (k)
ż Michał Leszczyński
46' cz Michał Leszczyński
ż Erwin Sak
kartki Tomasz Chmielewski ż
Walid Chahoud ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 7. Oskar Osika, 20. Adrian Żukiewicz, 17. Jakub Górski, 24. Bartosz Borawski - 9. Wojciech Dubis (46, 26. Adam Kapusta), 5. Mateusz Mikulak, 4. Bartosz Bartkowski, 6. Dawid Szymonowicz, 11. Patryk Kun - 25. Andrzej Jaroń (50, 1. Erwin Sak).
Rominta Gołdap: 1. Radosław Gąsiorowski - 10. Michał Mościński (74, 2. Konrad Piwko), 5. Paweł Proniewicki, 19. Tomasz Twarowski, 3. Dawid Paszkowski, 8. Bartosz Byliński, 15. Damian Ołów (55, 9. Krzysztof Makuć), 6. Przemysław Chmielewski (65, 11. Łukasz Kiler), 17. Krzysztof Łokietek, 4. Tomasz Chmielewski, 14. Rafał Naruszewicz (74, 18. Walid Chahoud).
Szczegóły sędziował: Robert Olszewski (Nidzica).
widzów: 65.

W 45. minucie Krzysztof Łokietek (Rominta) nie wykorzystał rzutu karnego (Michał Leszczyński obronił).
W 51. minucie Krzysztof Łokietek (Rominta) nie wykorzystał rzutu karnego (Erwin Sak obronił).

To było bardzo dziwne spotkanie. Rzadko się zdarza, żeby w jednym meczu sędzia dyktował trzy rzuty karne przeciwko jeden drużyny. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie słusznie. Stomil II Olsztyn przegrał pierwszy raz w nowym sezonie. Rominta Gołdap zdobyła trzy bramki i zasłużenie wywozi z Olsztyna komplet punktów.

Pierwszą bramkę podopieczni Michała Alancewicza stracili w 45. minucie spotkania. Michał Leszczyński faulował w polu karnym zawodnika Rominty i zobaczył pierwszą żółtą kartkę. Leszczyński co prawda obronił rzut karny wykonywany przez Łokietka, ale przy dobitce był bez radny. Na początku drugiej połowy Michał Leszczyński znowu faulował w polu karnym. Arbiter ponownie pokazał mu żółtą kartkę i olsztyński bramkarz musiał zejść do szatni. Erwin Sak miał wejście "ala Tytoń" i obronił rzut karny. Parę minut później straciliśmy jednak kolejną bramkę. W 62. minucie w polu karnym faulował Sak. Tym razem do jedenastki podszedł Michał Mościński i pewnie zdobył bramkę.

- To był bardzo dziwny mecz. W pierwszej połowie przez pierwsze 10-15 minut goście mieli przewagę. Widać było, że się na nas rzucili. Po tym czasie uspokoiliśmy grę i wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą i wtedy ta nieszczęśliwa 45. minuta... Słusznie podyktowany rzut karny. Leszczyński obronił, ale nie popisała się obrona i straciliśmy bramkę po dobitce. Chłopcy się trochę podłamali. Mieliśmy inne założenia na drugą połowę, ale musieliśmy grać w dziesiątkę, bo Michał Leszczyński otrzymał czerwoną kartkę. Erwina Sak obronił rzut karny. Chwilę później straciliśmy kolejną bramkę i było już praktycznie po meczu. Chwała chłopakom za grę do samego końca. Dobrze, że nie skończyło się wyżej - mówił po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 19:09:10

90' KONIEC.
90' Sędzia przedłuża spotkanie o trzy minuty.
88' Walid Chahoud ukarany żółtą kartką.
87' Żółta kartka dla Tomasza Chmielewskiego.
83' Piwko wpadł w pole karne, blokuje go Żukiewicz, zawodnik gości dobija, ale broni Sak.
77' Szymonowicz uderzył zza pola karnego, jednak Gąsiorowski obronił.
74' Dwie zmiany w Romincie. Chahoud za Naruszewicza, a Piwko za Mościńskiego.
65' Kiler w miejsce Przemysława Chmielewskiego.
64' Tym razem do "jedenastki" podszedł Mościński i pewnie zdobył gola.
64' GOOOOL - Michał Mościński.
62' Tym razem w polu karnym fauluje Sak. Sędzia się zlitował, bo nasz bramkarz powinien wylecieć z boiska, a otrzymał tylko żółtą kartkę.
57' Rominta miała kolejną sytuację. Mościński wpadł w pole karne, oddał strzał, ale pewnie broni Sak.
55' Ołów schodzi z boiska, a w jego miejsce Makuć.
53' GOOOOOOOOL - Dawid Paszkowski. Rominta prowadzi w Olsztynie z rezerwami Stomilu 2:0.
51' Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łokietek. I co? Sak broni. Zawodnik gości zmarnował już dzisiaj dwa rzuty karne!
50' Sak już gotowy do wejścia. Boisko opuści Jaroń.
46' Leszczyński po raz drugi fauluje w polu karnym i otrzymuje drugą żółtą kartkę. Stomil będzie grał w osłabieniu. Sak w pośpiechu poleciał do szatni przebrać się ze stroju piłkarskiego w... bramkarski. Nasz drugi golkiper był dzisiaj przewidziany do gry w... polu.
46' Kapusta wszedł w miejsce Dubisa.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
45' Trwa właśnie przerwa, a my za chwilę opublikujemy newsa na temat Stefanowicza.
45' Koniec pierwszej połowy. "Biało-niebiescy" przegrywają z Romintą 0:1.
45' Leszczyński obronił rzut karny wykonywany przez Łokietka, ale przy dobitce był bez radny. Stomil II przegrywa z Romintą 0:1.
45' GOOOOOOL - Krzysztof Łokietek.
44' Leszczyński fauluje w polu karnym Naruszewicza i otrzymuje żółtą kartkę. "Jedenastka" dla gości, do piłki podchodzi Łokietek.
43' Szymonowicz w bezmyślny sposób odkopnął piłkę po gwizdku sędziego. Sędzia upomniał naszego zawodnika, ale nie zdecydował się pokazać mu żółtej kartki.
39' Na strzał z dwudziestu metrów zdecydował się Osika, piłka jednak poleciała nad bramką.
35' Do końca pierwszej połowy postało dziesięć minut. Wynik jak na razie bezbramkowy.
33' W odpowiedzi swoją okazję mieli goście. Mościński uderzał na bramkę Leszczyńskiego futbolówkę głową, ale nasz golkiper obronił ten strzał.
29' Głową strzelał Dubis, ale metr obok bramki.
22' Groźna sytuacja dla Rominty. Mościński wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zablokował Bartkowski.
20' Patryk Kun na pozycji spalonej. Ehhh, gdyby nie spalił Stomil miałby dobrą sytuację.
10' Jak na razie spotkanie jest wyrównane. Piłkarze Stomilu nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej.
5' Naruszewicz wpadł w pole karne, ale uderzył bardzo niecelnie.
1' Początek spotkania.
Piłkarze już na środku boiska.
Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Robert Olszewski z Nidzicy.
Dzisiaj na ławce Stomilu tylko dwóch zawodników - Erwin Sak oraz Adam Kapusta.
Piłkarze schodzą do szatni. Za chwilę początek spotkania.
Właśnie trwa rozgrzewka.

W niedzielę (9 września) piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A z Romintą Gołdap.

Piłkarze Michała Alancewicza i Adama Łopatki są rewelację tegorocznych rozgrywek IV ligi. Po pięciu spotkaniach rezerwy mają na koncie 13 punktów. Piłkarze Stomilu II nie przegrali jeszcze żadnego meczu.

Tym razem do Olsztyn przyjedzie Rominta Gołdap, kolejny czołowy zespół IV ligi. Zespół Rominty zajmuje trzecie miejsce w lidze z 10 punktami na koncie. W ostatnim meczu pokonali u siebie Pisę Barczewo 1:0.

Początek meczu w niedzielę o godz. 14:00. Wstęp darmowy.