Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Vęgoria Węgorzewo

2011/2012 - IV liga Olsztyn
Stomil II Olsztyn 4:1 Vęgoria Węgorzewo
3:0
9' Arkadiusz Mroczkowski
26' Andrzej Mański
45' Oskar Osika
58' Wojciech Dziemidowicz
Bramki Daniel Rusinek 90'
ż Adam Kapusta kartki Maciej Magnuszewski ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 1. Krystian Burzyński - 14. Oskar Osika (65, 24. Adam Kapusta), 5. Adrian Żukiewicz, 17. Arkadiusz Mroczkowski, 6. Łukasz Buder, 20. Tomasz Strzelec, 4. Mateusz Mikulak, 21. Andrzej Mański, 16. Patryk Kun, 12. Wojciech Dziemidowicz, 22. Andrzej Jaroń (46, 9. Wojciech Dubis).
Vęgoria Węgorzewo: 12. Wojciech Melnyk - 2. Paweł Szynkar, 4. Daniel Rusinek, 10. Piotr Wicha, 5. Mateusz Baluta, 6. Mateusz Janek, 7. Przemysław Zabłotny (80, 19. Krystian Jankowski), 11. Maciej Magnuszewski, 14. Dawid Narewski (46, 17. Piotr Kodeniec), 13. Kamil Pruszyński (78, 3. Kamil Rostecki), 20. Daniel Maliszewski.
Szczegóły sędziował: Robert Michalak (Szczytno).

Młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 4:1 z Vęgorią Węgorzewo. Podopieczni Michała Alancewicza praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze.

Tym razem Stomil II Olsztyn wykorzystał większość sytuacji, które sobie stworzył. Piszemy tym razem, bo w poprzednich spotkanich bywało z tym różnie. Zwycięstwo wywalczone zasłużenie. Vęgoria Węgorzewo nie miała czym przeciwstawić się młodym piłkarzom Stomilu.

Wynik spotkania strzałem z główki otworzył Arkadiusz Mroczkowski. Na 2:0 podwyższył ładnym strzałem Andrzej Mański. Nasz zawodnik oddał mocny strzał z około 30. metrów i bramkarz Vęgorii tylko patrzył jak piłka wpada do bramki. Tuż przed samym końcem pierwszej połowy trzecią bramkę strzelił Oskar Osika. W drugiej połowie w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Wojciech Dziemidowicz i Stomil II Olsztyn po 58. minutach prowadził 4:0. W ostatniej sekundzie meczu honorową bramkę dla zespołu z Węgorzewa strzelił Daniel Rusinek.

- Po pierwszej połowie prowadzilismy 3:0 po dobrze grze. W drugiej zagralismy już słabiej dlatego jestem trochę z tego powodu zdenerwowany. Liczą się oczywiście trzy punkty, które przybliżają nas praktycznie do utrzymania - mówil po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

W sobotę na stadionie Stomilu piłkarze rezerw naszego zespołu zagrają z Vęgorią Węgorzewo. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Z pierwszego zespołu zagra Tomasz Strzelec.

Zapraszamy na spotkanie. Pamiętajcie, że Stomil to także druga drużyna!