Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Bałtyk Gdynia

79' Paweł Łukasik
kartki Marcin Dettlaff ż
Marcin Dettlaff ż
Marcin Dettlaff cz 66'
Bramki Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Paweł Głowacki (28 Radosław Stefanowicz) - Łukasz Suchocki (82 Daniel Michałowski), Robert Tunkiewicz, Łukasz Jegliński, Piotr Łysiak (46 Dominik Kun), Michał Świderski - Paweł Łukasik.
Bałtyk Gdynia: Bartosz Kaniecki (55 Dariusz Grubba) - Dominik Lemanek, Michał Benkowski, Marcin Martyniuk, Marcin Dettlaff (66 Dariusz Kudyba, 70 Alan Wilczewski) - Krzysztof Bułka (60 Miłosz Filipiak), Paweł Król, Kacper Stukonis, Igor Jurga - Piotr Włodarczyk, Dariusz Kudyba (65 Arkadiusz Byczkowski).
Szczegóły sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej z Bałtykiem Gdynia 2:0 (1:0). Obie bramki dla "biało-niebieskich" zdobył Paweł Łukasik.

Piłkarze rozgrywali spotkanie na zmoczonym boisku w Dobrym Mieście. W 28. minucie z powodu urazu z placu gry zszedł Paweł Głowacki. Na boisku zastąpił go Radosław Stefanowicz.

Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy zmiennik Głowackiego zainicjował akcję, po której padła pierwsza bramka w meczu. Stefanowicz uderzył na bramkę Bartosza Kanieckiego, golkiper gości odbił przed siebie piłkę, doszedł do niej niepilnowany Paweł Łukasik i skierował ją do pustej bramki.

W 79. minucie było 2:0 dla Stomilu Olsztyn. Łukasz Jegliński idealnie dograł futbolówkę do Pawła Łukasika, który strzałem z 12 metrów zdobył drugiego gola.

- Kontuzja Pawła Głowackiego komplikuje nam sytuację kadrową. To samo zresztą tyczy się Krzyśka Filipka, który ma skręcony staw skokowy. Ci zawodnicy są potrzebni drużynie, ale mamy dublerów, w których wierzę. Dzisiejsza "jedenastka" jest najbliższa gry w Stalowej Woli, ale jeżeli ktoś w tygodniu pokaże się z dobrej strony to może do niej wskoczyć - mówił po meczu trener Zbigniew Kaczmarek.

Za tydzień w sobotę Stomil zagra ligowe spotkanie ze Stalą Stalowa Wola.