Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście

Stomil Olsztyn 0:0 Flota Świnoujście
Bramki
ż Witalij Berezowśkyj kartki Marek Niewiada ż
Paweł Lisowski cz
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 9. Tomasz Wełna - 10. Piotr Darmochwał, 12. Michał Trzeciakiewicz (46, 8. Piotr Głowacki), 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 11. Wołodymyr Kowal - 77. Paweł Łukasik
Flota Świnoujście: 1. Darko Brljak - 7. Łukasz Sołowiej, 4. Michał Stasiak, 6. Marek Opałacz - 15. Sebastian Kamiński, 16. Paweł Lisowski, 8. Marek Niewiada (74, 14. Daniel Brud), 11. Rafał Grzelak, 19. Arkadiusz Reca - 21. Dawid Retlewski (66, 13. Charles Nwaogu), 33. Sebastian Olszar (85, 26. Dawid Kort).
Szczegóły Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

W meczu 12. kolejki piłkarskiej I ligi Stomil Olsztyn zremisował bezbramkowo z Flotą Świnoujście.

O pierwszej połowie można napisać tyle, że się odbyła. Poza jedną stuprocentową akcją gości działo się niewiele. Obie drużyny bały się zaryzykować i po wyrównanych 45 minutach mieliśmy rezultat bezbramkowy.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Piotr Głowacki, który zmienił Michała Trzeciakiewicza, jednak obraz gry nie zmienił się. Dopiero 20 minut przed końcem Stomil próbował odważniej zaatakować gości, co mogło skończyć się bramką dla Floty - po jednej z kontr piłka ponownie musiała zostać wybita przez obrońcę z bramki Stomilu. W ostatniej minucie Stomil miał jeszcze swoją okazję do zgarnięcia pełnej puli.

Trzeci mecz z rzędu Stomilu kończy się wynikiem bezbramkowym, szczelna, szczęśliwa obrona Stomilu i zupełny brak mocy ofensywnej.

- Nie ukrywam, że mamy problemy jeżeli chodzi o grę w ofensywie. Bierze się to z tego, że nasze ubytki kadrowe są dosyć spore. I to, jak nam się udało poustawiać grę w defensywie, tak na pewno musimy dużo pracować nad akcjami ofensywnymi. Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy sporo problemów z kontrami zespołu Floty. Wyprowadzali te kontry szybko i popełniliśmy tutaj kilka błędów, które na szczęście nie zakończyły się stratą bramką. Myślę, że nasza gra po przerwie już była dużo lepsza, szczególnie w drugiej linii, gdzie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i wyprowadzić kilka akcji z udziałem skrzydłowych. To było kluczem do zwycięstwa. Mieliśmy swoje sytuacje, miała te sytuacje również Flota. Szanujemy ten punkt, może będzie nam łatwiej na wyjazdach - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:21:26

94' Koniec meczu.
93' Niewiele brakowało, aby piłka po dośrodkowaniu z wolnego wpadła do bramki Floty.
93' Czerwona kartka dla Pawła Lisowskiego.
91' Dwie minuty doliczone.
90' Faulowany Nwagou, żółta kartka dla Witalija Berezowśkiego
88' Szybkie rozpoczęcie po rzucie wolnym, Kowal do Łukasika, ten uderza z 30 metrów, piłka w rękach bramkarza.
85' Boisko opuszcza Sebastian Olszar, w jego miejsce Dawid Kort.
84' Olszar otrzymał piłkę pod nogi w polu karnym. Jednak uderza prosto w Skibę.
83' Od dziesięciu minut na stadionie doping na dwie trybuny.
81' Rzut rożny dla gości.
80' Flota mogła wyjść na prowadzenie, piłka po raz drugi w dzisiejszym meczu wybita z bramki Skiby.
74' Boisko opuszcza Marek Niewiada, w jego miejsce Daniel Brud.
73' Kolejny strzał Kowala sprzed pola karnego. Piłka w aut.
72' Piłka poza boiskiem, rzut rożny z drugiej strony.
72' Darmochwał wszedł w pole karne, nie zdołał jednak wyłożyć piłki Kowalowi. Rzut rożny.
71' Kowal z 18 metrów obok bramki.
66' Boisko opuszcza Dawid Retlewski, w jego miejsce Charles Nwagou
66' Rzut rożny dla Floty, uderzenie głową Niewiady niecelne.
65' Szybka akcja Stomilu, Kowal jednak minimalnie niecelnie dorzucił do Łukasika.
61' Olszar opatrywany na murawie.
60' Seria podań i Kowal znalazł się na 11 metrze pola karnego, piłka zmierzająca w bramkę trafia w obrońcę.
58' Żółtą kartką ukarany Marek Niewiada, za zatrzymanie akcji w środku pola.
57' Darmochwał wywalczył rzut rożny, jednak sędzia uznał że piłka nie opuściła boiska. Próbował jeszcze Łukasik wyjść na pozycję do strzału, jednak bezskutecznie.
55' Faulowany Wełna ucierpiał w starciu z napastnikiem gości.
51' Rzut rożny dla Stomilu, łapie Brljak.
50' Wełna w ofensywie, wywalczył rzut rożny.
49' Mocny strzał ponad bramką.
48' Rzut wolny dla gości z 35m.
46' Gramy!
46' Jedna zmiana w Stomilu, miejsce Trzeciakiewicza zajął Piotr Głowacki.
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Minutę potrwa jeszcze ta połowa.
44' Wybita piłka trafiła do Łukasika, ten nie zdołał jej przejąć.
43' Rzut rożny dla gości.
39' Kowal uderzony przed własnym polem karnym, opatrywany na murawie.
35' Zbyt wolno wracali piłkarze Stomilu, skorzystała z tego Flota, która zorganizowała groźny kontratak. Faulowany Wełna w polu karnym.
31' Goście niedokładnie, Skiba zacznie od bramki.
31' Rafał Grzelak uprzedził obrońców Stomilu, zdołał dośrodkować, będzie rzut rożny dla Floty.
29' Sebastian Kamiński wchodził w pole karne, nieatakowany oddał strzał, jednak zbyt słaby, żeby Skiba miał z nim problemy.
26' Trzeciakiewicz w starciu z Brljakiem, górą bramkarz Floty.
26' Rzut rożny dla Stomilu.
26' Kowal wyłożył Głowackiemu na prawą stronę, ten jednak niedokładnie dośrodkowuje.
25' Dobra akcja Stomilu prawą stroną, Trzeciakiewicz jednak niedokładnie zagrywa w pole karne...
18' Kowal ponownie próbował swoich sił w strzale z dystansu, efekt podobny jak wcześniej - piłka daleko od bramki.
17' Strzelał Paweł Głowacki, jednak piłka zatrzymała się w murze.
16' Łukasik stracił piłkę przed polem karnym po czym szybko ją odzyskał i został sfaulowany. Rzut wolny z 20m.
14' Kowal dokładnie głową do Łukasika, ten odegrał krótkim podaniem i niewiele brakowało, żeby ten pierwszy znalazł się w dobrej sytuacji pod bramką gości.
12' Dobrze rozpoczęła się akcja Stomilu, jednak zbyt wcześnie zakończył ją mocno niecelnym strzałem Kowal.
11' Flota w ataku, wyłożenie piłki do Olszara, ten strzela wysoko nad bramką.
7' Kowal nieco za nisko w pole karne. Rzut z autu.
7' Rzut rożny dla Stomilu.
6' Trzeciakiewicz w pole karne do Lukasika, ten głową próbował zgrać piłkę w środek pola, niecelnie.
5' Ależ akcja gości, wymienili serię podań i znaleźli się na linii bramkowej. Cudem piłka wybita trzykrotnie z samej bramki Stomilu!
4' Stomil w ataku pozycyjnym. Trochę miejsca na oddanie strzału znalazł Łukasik, piłka w rękach bramkarza gości.
2' Szynka kontra gości, długie podanie do Olszara, jednak niedokładne i piłka Skiby.
1' Gramy! Rozpoczyna Łukasik z Jeglińskim.
Drużyny już na murawie. Stomil zacznie w kierunku trybuny gości.
Piłkarze kończą rozgrzewkę i schodzą do szatni, za dziesięć minut początek spotkania.
Flota w tabeli pierwszoligowej cztery miejsca za Stomilem, jednak traci do naszego zespołu tylko jeden punkt.
Flota: 1. Darko Brljak - 4. Michał Stasiak, 6. Marek Opałacz, 7. Łukasz Sołowiej, 8. Marek Niewiada, 11. Rafał Grzelak, 15. Sebastian Kamiński, 16. Paweł Lisowski, 19. Arkadiusz Reca, 21. Dawid Retlewski, 33. Sebastian Olszar
Stomil: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 27. Tomasz Wełna - 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 12. Michał Trzeciakiewicz - 11. Wołodymyr Kowal, 77. Paweł Łukasik
Witamy ze stadionu Stomilu, zaczynamy relację. Za chwilę podamy składy obu drużyn.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają o trzy punkty w spotkaniu z Flotą Świnoujście. Jak podkreślają o zwycięstwo zagrają dla swoich kibiców. Początek spotkania o godzinie 15:00.

- Flota to jest chyba największe zaskoczenie obecnego sezonu. Wiadomo z jakimi problemami się borykali przed rozpoczęciem rozgrywek. Praktycznie już mieli nie wystartować, ale grają bardzo dobrze, są w górnej części tabeli. Na pewno to nie będzie łatwy mecz, ale to my gramy u siebie, z wiarą w zwycięstwo i mam nadzieję, że po ostatnim gwizdku sędziego będziemy się cieszyć ze zwycięstwa - mówi dla stomilolsztyn.com bramkarz Stomilu Olsztyn Piotr Skiba.

Stomil Olsztyn w trzech ostatnich spotkaniach nie stracił bramki. I w tym olsztyński zespół upatruje swoją szansę na zwycięstwo. Przecież w końcu i uda się coś strzelić. W ostatnim meczu rezerw formą strzelecką błysnął Paweł Łukasik i powinien otrzymać swoją szansę, przynajmniej w drugiej połowie. Nadal w pierwszym składzie na pewno nie zobaczymy Romana Maczułenkę, który dopiero od poniedziałku powinien wrócić do treningów na pełnych obrotach.

Początek spotkania o godzinie 15:00. W trakcie meczu będzie można zapisać się na wyjazd do Katowic oraz kupić najnowszy numer Zina Stadion.