Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca

Sparing - lato 2022/2023 (25.VI.2022 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 2:0 Radunia Stężyca
1:0
10' João Criciúma
75' Marek Niewiadomski
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Jakub Kanclerz (46, 1. Maksymilian Ciołek) - 55. Szymon Dowgiałło (46, 87. Paweł Flis), 33. Jakub Tecław (46, 55. Mateusz Jarzynka). 22. Maciej Kotarba (46, 4. Igor Kosmicki) , 94. Damian Winiarski (46, 10. Hubert Kaptur) - 70. Filip Wójcik (46, 63. Bartosz Kuźniarski, 78. 3. Mateusz Jońca), 10. Karol Żwir (46, 37. Patryk Poręba, 85, 63. Bartosz Kuźniarski), 14. Hubert Krawczun (46, 52. Hubert Radzki), 13. Nikodem Siudak (46, 98. Shinonaga) - 7. João Criciúma (46, 8. Marek Niewiadomski), 11. Piotr Kurbiel (46, 97. Jakub Mysiorski).
Radunia Stężyca: Kacper Czajkowski - Dmytro Baszłaj, Tomasz Dejewski, Maciej Orłowski - zawodnik testowany, Andrzej Kaszuba, Jakub Letniowski, Wojciech Łuczak, Radosław Stępień, zawodnik testowany - Janusz Surdykowski.
Szczegóły Widzów: 200.
Sędziował: Damian Dempski (Biskupiec).

Piłkarze Stomilu Olsztyn mają za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do II ligi. Podopieczni Piotra Jacka wygrali 2:0 z Radunią Stężyca. Olsztyński szkoleniowiec sprawdzał w tym sporą ilość zawodników testowanych.

Mecz był rozgrywany w pełnym słońcu i wysokiej temperaturze, co nie sprzyjało forsowaniu tempa, ale kibice zgromadzeni przy Piłsudskiego nie mogli narzekać. W 4. minucie ładna akcja Stomilu zakończyła się strzałem Jakuba Tecława, który bez problemów wyłapał jednak bramkarz Raduni.

W 9. minucie ładnie z rzutu wolnego uderzał Karol Żwir, bramkarza wybił na róg. Z narożnika piłkę wybijał João Criciúma i zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

Stomil szukał swoich szans na podwyższenie wyniku w szybkich atakach, natomiast goście konstruowali ataki, które zazwyczaj kończyły się na 18. metrze przed bramką bronioną przez Jakuba Kanclerza.

W 21. minucie powinno być 2:0, ale Piotr Kurbiel nie trafił bramkę w sytuacji sm na sam.

Optyczną przewagę zyskała Radunia, która konstruowała bardzo ładne akcje kombinacyjne. Dobrze jednak funkcjonowała olsztyńska defensywa, albo strzały gości były niecelne. W końcówce I połowy bramkę ponownie mógł strzelić João Criciúma, ale uderzył ponad poprzeczką.

Na drugą połowę trener Piotr Jacek desygnował drugą jedenastkę.

W 52. minucie ładny strzał z dystansu dobrze bronił Maksymilian Ciołek. Testowany bramkarz z Orląt Radzyń Podlaski dobrze zachował się także w kolejnych sytuacjach gości i Stomil cały czas prowadził. Akcje przenosiły się spod pola karnego pod pole karne, ale zdobyczy bramkowej nie było. Najbliżej zmiany wyniku byli Mateusz Jarzynka w 65. minucie (bramkarz obronił) i Paweł Flis w 71. (piłkę zmierzająca do bramki zatrzymał obrońca).

W 75. minucie ładna kontra Stomilu skończyła się indywidualną akcją Marka Niewiadomskiego (zawodnik Lechii II Gdańsk) który po dryblingu w polu karnym pokonał bramkarza gości strzałem z 12 metrów.

Za tydzień Stomil miał zagrać sparing z Wigrami Suwałki. Mecz z tym rywalem się nie odbędzie, bo drużyna Wigier ze względów finansowych wycofała się z rozgrywek II ligi.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:35:20

93' Koniec meczu.
92' Strzał sprzed pola karnego Shinonagi wprost w bramkarza. 1
91' 3 minuty doliczone.
75' Ładna kontra Stomilu skończyła się indywidualną akcją Marka Niewiadomskiego, który po dryblingu w polu karnym pokonał bramkarza gości strzałem z 12 metrów.
73' Czas na uzupełnienie płynów.
70' Paweł Flis strzelał, ale obrońca wybił z linii. 1
65' Powinno być 2:0 dla Stomilu, ale bramkarz Raduni obronił.
61' Cały czas utrzymuje się prowadzenie Stomilu Olsztyn 1:0.
54' Skład na drugą połowę: 1. Maksymilan Ciołek - 55. Mateusz Jarzynka, 4. Igor Kosmicki, 10. Hubert Kaptur, 52. Hubert Radzki, 37. Patryk Poręba, 87. Paweł Flis, 97. Jakub Mysiorski, 8. Marek Niewiadomski, 63. Bartosz Kuźniarski, 98. Shinonaga.
45+2' Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 1:0.
45+1' Criciúma powinien strzelić na 2:0. Ładna akcja Stomilu.
31' Ładna kombinacyjna gra Raduni,strzał na szczęście niecelny. 1947
27' Przerwa na picie wody :)
24' Niepilnowany w polu karnym Stępień uderza nad poprzeczką. 1947
21' Wójcik do Kurbiela, który wychodzi sam na sam, lobuje, ale tuż obok słupka. 1
17' Ładna kontra Stomilu, ale strzał Wójcika bardzo niecelny. 1
10' GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!! João Criciúma bezpośrednio z rzutu rożnego !!!!!
9' Karol Żwir strzela z wolnego, ale bramkarz goście ładnie broni.
5' Ładna akcja Stomilu, strzela Tecław, ale bramkarz broni.
4' Skład Stomilu: 12. Jakub Kanclerz - 55. Szymon Dowgiałło, 33. Jakub Tecław, 22. Maciej Kotarba - 13. Nikodem Siudak, 14. Hubert Krawczun, 10. Karol Żwir, 94. Damian Winiarski - 11. Piotr Kurbiel, 70. Filip Wójcik, 7. João Criciúma.
Gramy!
Stomil w meczu testuje następujących graczy: Nikodem Siudak (Karkonosze Jelenia Góra) oraz Damian Winiarski (Pilica Białobrzegi).
Piłkarze Stomilu Olsztyn już na rozgrzewce.
To pierwsze spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do II ligi.