ż Karol Żwir
ż Filip Wójcik
ż Dawid Rezaeian
kartki Dawid Wojtyra ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik (90, 47. Dawid Rezaeian), 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir (82, 77. Bartosz Florek), 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski (90, 8. Marcin Stromecki), 19. Daniel Pietraszkiewicz (46, 6. Yūdai Shinonaga) - 9. Piotr Kurbiel (82, 26. Bartosz Waleńcik).
Skra Częstochowa: 1. Karol Szymkowiak - 88. Tobiasz Kubik (82, 22. Zbigniew Wojciechowski), 98. Filip Nawrocki, 4. Adam Mesjasz, 21. Olivier Wypart, 15. Mateusz Maćkowiak (62, 11. Mateusz Winciersz) - 8. Jan Ciućka, 26. Adam Olejnik (70, 25. Przemysław Sajdak), 6. Mikołaj Łabojko (82, 77. Paweł Kołodziejczyk), 7. Piotr Nocoń - 10. Dawid Wojtyra (82, 2. Paweł Kucharczyk).
Szczegóły Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
Widzów: 1229.

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z Skrą Częstochowa i dzięki temu wydostał się z strefy spadkowej II ligi. Olsztynianie wygrali po bramkach Filipa Wójcika i Piotr Kurbiela.

Piłkarze Stomilu Olsztyn mający nóż na gardle wygrali przed własną publicznością z Skrą Częstochowa. Po spotkaniu trener Janusz Bucholc nie był jednak zadowolony z gry swojego zespołu. Komplet punktów sprawił, że Stomil wydostał się z strefy spadkowej II ligi.

Olsztyński zespół spadł na miejsce spadkowe po piątkowych wynikach 16. kolejki II ligi. Olsztynianie wychodząc na boisko w sobotni wieczór przy al. Piłsudskiego 69a wiedział, że musi wygrać mecz z Skrą jeżeli nie chce być na miejscu spadkowym do III ligi.

Trener Janusz Bucholc nie zaskoczył wyjściową na to spotkanie. W miejsce pauzującego za żółte kartki Huberta Krawczuna zobaczyliśmy od 1. minuty Dawida Pietraszkiewicza. Łącznie na cztery spotkania zdyskwalifikowany został Lukáš Kubáň, więc jego jeszcze długo nie zobaczymy w barwach Stomilu. Kontuzje wykluczyły z gry Jana Szpaderskiego oraz Łukasza Szramowskiego. W kadrze gości od początku grał były zawodnik Stomilu - Mateusz Maćkowiak.

Stomil od początku ruszył na bramkę rywali. W 3. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Filia Wójciak, piłkę na środek zgrał Karol Żwir, a tam Dawid Pietraszkiewicz z bliskiej odległości trafił… w obrońcę Stomilu Huberta Sadowskiego.

Chwilę później Filip Laskowski odbierając piłkę rywalowi został faulowany w okolicach 25 metra. Do piłki podszedł Filip Wójcik i fantastycznym uderzeniem wpakował piłkę prosto w okienko. Sam David Beckham nie powstydziłby się takiego uderzenia.

Olsztynianie w 15. minucie powinni podwyższyć prowadzenie. Karol Żwir popisał się fantastycznym podaniem i sam na sam z bramkarzem znalazł się autor pierwszego trafienia Filip Wójcik. Teraz będą w idealnej sytuacji trafił tylko w słupek, a mógł też wycofać piłkę do nadbiegającego Piotr Kurbiela.

W przerwie spotkania szkoleniowiec Janusz Bucholc dokonał jednej zmiany. Yūdai Shinonaga pojawił się w miejsce Dawida Pietraszkiewicza.

W drugiej połowie Skra cały czas dążyła do wyrównania i udało im się to w 70. minucie spotkania. Bramkę na 1:1 strzelił Jan Ciućka, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową trafił do bramki strzeżonej przez Łukasza Jakubowskiego.

Stomil bardzo szybko zareagował na niepowodzenie. Filip Wójcik na raty dośrodkował w pole karne, a kompletnie niekryty Piotr Kurbiel głową wpakował piłkę do siatki.

W 83. minucie arbiter Radosław Trochimiuk z Przasnysza podyktował rzut karny dla gości, po tym jak piłką w twarz został trafiony Filip Laskowski. Po pięciu minutach protestów olsztyńskich zawodników i pokazywaniu przez Laskowskiego utraconego w tej sytuacji zęba arbiter cofnął swoją decyzję. Nie przeszkodziło mu to jednak w ukaraniu żółtymi kartkami Filipa Wójcika oraz Zbigniewa Małkowskiego (trener bramkarzy Stomilu).

Już w najbliższą środę (8 listopada 2023 roku) Stomil nadrobi ligowe zaległości. Olsztynianie we Wronkach zagrają z Lechem II Poznań.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:16:05

100' Koniec meczu.
91' Doliczone 9 minut!
84' Rzut karny dla Skry, który potem został anulowany. 1932
83' Zeszli Piotr Kurbiel i Karol Żwir. Na boisku pojawili się: Bartosz Florek oraz Bartosz Waleńcik.
79' Szybka kontra Stomilu, niestety nie zakończona trzecim golem. 1
74' Żółtą kartką napomniany Karol Żwir, za dyskusję z arbitrem. 1
72' GOOOOOOOOOL !!!!!!!!! Piotr Kurbiel na 2:1! 1
69' Skra doprowadziła do wyrównania. 1932
54' Filip Szabaciuk na pozycji spalonej i cały czas 1:0 dla Stomilu. 1
51' Adam Mesjasz prosto w słupek z rzutu wolnego! 1932
46' Yūdai Shinonaga wszedł za Dawida Pietraszkiewicza. 1
46' Ruszyła druga połowa spotkania. 1
45+2' Przerwa.
45' W końcówce pierwszej połowy dwie dobre akcje Stomilu, ale nadal 1:0. 1
43' Pewnie piłkę łapie Łukasz Jakubowski! Nadal prowadzimy 1:0! 1932
42' Filip Laskowski napomniany żółtą kartką. 1
34' Olivier Wypart wpadł w pole karne, na szczęście trafił tylko w boczną siatkę. 1932
29' Stomil cały czas się czai na jakąś szybką kontrę żeby podwyższyć prowadzenie, ale nic z tego nie wynika.
15' Doskonała akcja Stomilu. Filip Wójcik w polu karny, zamiast podawać do niekrytych kolegów w polu karny, zdecydował się na uderzenie i trafił tylko w boczną siatkę. 1
5' GOOOOL!!! Prowadzimy 1:0 po uderzeniu z rzutu wolnego, autorem pięknego gola Filip Wójcik!
1' Gramy. DO BOJU OKS! 1932
Koniec meczu.
Mecz poprowadzi Radosław Trochimiuk z Ciechanowa.
Piłkarze zeszli już do szatni.
Za nadmiar żółtych kartek nie może grać Hubert Krawczun. Zdyskwalifikowany jest 3. Lukáš Kubáň. 1
Ławka rezerwowych: 30. Miłosz Garstkiewicz - 6. Yūdai Shinonaga, 8. Marcin Stromecki, 26. Bartosz Waleńcik, 29. Radosław Tuleja, 47. Dawid Rezaeian, 74. Mateusz Drabiszczak, 77. Bartosz Florek, 89. Tomasz Bała. 1
Skład Stomilu Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 23. Filip Laskowski, 18. Michal Bezpalec, 19. Daniel Pietraszkiewicz, 10. Karol Żwir - 9. Piotr Kurbiel. 1
Witamy z stadionu przy al. Piłsudskiego 69a.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę rozegrają ligowe z Skrą Częstochowa. Olsztyńscy zawodnicy będą chcieli zmazać plamę po fatalnym występie w Grudziądzu. Początek sobotniego spotkania o godzinie 19:15.

Podopieczni Janusza Bucholca w ligowej tabeli są ledwie nad kreską. Olsztynianie zajmują aktualnie 14 miejsce z dorobkiem 17 punktów na swoim koncie. Piłkarze Stomilu w tym sezonie wygrali 5 razy, 2 razy zremisowali i doznali 7 porażek. Teoretycznie sytuacja w tabeli mogłaby być lepsza, bo olsztynianie mają rozegrane o jedno spotkanie mniej o pozostałych drużyn w II lidze. W najbliższą środę Stomil nadrobi zaległości rozgrywając spotkanie we Wronach z rezerwami Lecha Poznań.

Zanim jednak do tego meczu, to olsztynianie przed własną publicznością zagrają z Skrą Częstochowa, która jeszcze w zeszłym sezonie grała w rozgrywkach I ligi. Olsztynianie nie mają zbyt dobrych wspomnień z rywalizacją z tym zespołem. W sezonie 2021/2022 w rozgrywkach pierwszoligowych olsztynianie u siebie przegrali 0:1 z Skrą, a na wyjeździe ledwie bezbramkowo zremisowali. W ostatecznym rozrachunku straty punktowe miały wpływ na spadek Stomilu do II ligi.

Teraz Stomil także powinien się obawiać Skry Częstochowa, która jest istnym fenomenem tej ligi. Zespół swoje spotkania domowe rozgrywa bez udziału publiczności, bo ich stadion… nie ma trybun. To i tak praktycznie żadna strata, bo na mecze Skry przychodziło bardzo mało fanów. W piłkarskich kuluarach mówi się sporo o zaległościach finansowych Skry wobec piłkarzy. Pomimo to piłkarze z Częstochowy są w czubie tabeli i aktualnie znajdują się na szóstej pozycji. Podopieczni Konrada Geregi wywalczyli 23 punkty.

W ostatnim meczu szkoleniowiec Bucholc nie mógł skorzystać z usług trójki zawodników. Dwóch powraca do gry w tym meczu, za pewne w wyjściowej jedenastce zobaczymy Filipa Wójcika oraz Michala Bezpalca. Cały czas pauzuje Lukáš Kubáň, który został zdyskwalifikowany na cztery spotkania za dyskusje z arbitrem po meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Do tego w ostatnim meczu czwarty raz żółtą kartką został napomniany Hubert Krawczun i jego w najbliższym meczu nie zobaczymy.