Stomil Olsztyn przegrał 1:3 z Legią Warszawa. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn przegrał sparing z Legią Warszawa

27.01.21 16:45   em   7

W środę (27 stycznia) Stomil Olsztyn rozegrał sparing z bardzo mocnym rywalem. Podopieczni Adama Majewskiego przegrali 1:3 z aktualnym mistrzem Polski Legią Warszawa.

Olsztyński zespół przebywa obecnie na obozie przygotowawczym w Siedlcach. Stomil skorzystał z zaproszenia Legii Warszawa, która szukała rywala z którym by mogła zagrać ostatni mecz sparingowy przed startem polskiej Ekstraklasy.

Tym razem trener Adam Majewski nie podzielił zespołu na dwie drużyny jak to miało miejsce w poprzednich dwóch sparingach z III-ligowcami.

Po pierwszej połowie Stomil niespodziewanie prowadził 1:0 z Legią. Na prowadzenie wyszliśmy w 12 minucie po tym jak rzut karny wykorzystał Wojciech Łuczak. Sam poszkodowany był faulowany w polu karnym przez Mateusza Hołownię po szybkiej kontrze jaką wyprowadziła olsztyńska drużyna. Po stracie gola gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale olsztyńska obrona nie dała się pokonać.

W drugiej połowie teoretycznie Czesław Michniewicz wystawił silniejsza jedenastkę. Efektem tego były dwa gole zdobyte przez Legię w odstępie 3 minut. Najpierw do wyrównania doprowadził w 62 minucie Brazylijczyk Luquinhas. Zawodnik huknął z 20 metrów w prawy róg bramki i Vjaceslavs Kurdjacevs mógł tylko patrzeć jak piłka wpada do siatki.

3 minuty później Legia prowadziła już 2:1. Tomas Pekhart oddał mocny strzał w kierunku bramki, nasz bramkarz zdołał obronić uderzenie, ale przy dobitce Bartosza Slisza był już bezdradny. Ten sam zawodnik strzelił bramkę numer 3 dla Legii. Oddał mocny strzał zza pola karnego i piłka wpadła do siatki.

W 86 minucie Artura Boruca pokonał Grzegorz Kuświk, ale niestety arbiter spotkania po konsultacji z liniowym odgwizdał spalonego.

Stomil Olsztyn do soboty będzie trenował w Siedlcach, gdzie na koniec zgrupowania rozegra sparing z Wisłą Puławy (lider III ligi, grupa IV).

0:1 - Wojciech Łuczak (12 k), 1:1 - Luquinhas (62), 2:1, 3:1 - Bartosz Slisz (65, 78)

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba (46, 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs) - 18. Janusz Bucholc (64, 30. Damian Sierant), 3. Rafał Remisz (85, 15. Jakub Tecław), 27. Damian Byrtek (80, 4. Jakub Mosakowski), 23. Jurich Carolina (80, 11. Kamil Dajnowski), 6. Jonatan Straus (46, 51. Krystian Ogrodowski) - 12. Wojciech Łuczak (46, 37. Hubert Szramka), 20. Mateusz Skrzypczak, 8. Maciej Spychała (80, 16. Koki Hinokio), 24. Sam van Huffel - 7. Adrian Szczutowski (46, 9. Grzegorz Kuświk).

W II połowie grali także: Mateusz Jońca oraz Filip Szabaciuk.