Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Warta Poznań

Sparing nr 8 - zima 2019/2020 Koniec Sopot
Stomil Olsztyn 2:1 Warta Poznań
1:0
12' Sam van Huffel
76' Jakub Moskaowski
Bramki Jakub Apolinarski 59'
Bramki Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc (46 Lukas Kubań), Mateusz Bondarenko (46 Ołeh Tarasenko), Serafin Szota (46 Jakub Mosakowski), Jonatan Straus (46 Jakub Staszak) - Mateusz Gancarczyk (46 Bartłomiej Niedziela), Jakub Tecław (46 Waldemar Gancarczyk), Maciej Pałaszewski (65 Sam van Huffel), Konrad Nowak (65 Koki Hinokio) - Sam van Huffel (46 Oktawian Skrzecz) - Koki Hinokio (46 Richard Johnson).
Warta Poznań: Adrian Lis (46 Tomasz Laskowski) - Michał Grobelny (46 Jakub Kuzdra), Bartosz Kieliba (75 Filip Małek), Aleks Ławniczak (46 Tomasz Boczek), Jakub Kiełb (46 Karol Gardzielewicz) - Michał Jakóbowski (46 Jakub Apolinarski), Łukasz Trałka (46 Adrian Laskowski), Mateusz Kupczak (46 Łukasz Trałka), Robert Janicki (68 Gracjan Jaroch), Mariusz Rybicki (46 Serhij Napołow) - Mateusz Szczepaniak (46 Łukasz Spławski).

Piłkarze Stomilu Olsztyn dzisiaj wyjeżdżają na kolejne zgrupowanie w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej I ligi. W sobotę podopieczni Piotra Zajączkowskiego zagrali wartościowe spotkanie sparingowe z Wartą Poznań. Wygrali to spotkanie 2:1.

Początkowo olsztyńska drużyna miała zagrać sparingowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz, ale drużyna z południa Polski wyjechała ostatecznie na zgrupowanie do Chorwacji. Trener Piotr Zajaczkowski musiał poszukać innego sparingpartnera. Tak się złożyło, że na obozie we Władysławowie-Cetniewie przebywa Warta Poznań, czyli lider Fortuna 1. Liga, więc obydwie drużyny mogły się spotkań na sztucznym boisku Ogniwa Sopot.

Dzień wcześniej przed sparingiem (piątek) Stomil Olsztyn zakontraktował kolejnego zawodnika. Do drużyny ze stolicy regionu dołączył obrońca Serafin Szota. W 2019 roku zagrał w czterech spotkaniach mistrzostwach świta U-20. Do olsztyńskiego zespołu został wypożyczony z Wisły Kraków. Piłkarz może grać na prawej lub na środku obrony. Jak sam przyznaje lepiej czuje się na środku boiska. - Przyszedłem do Stomilu żeby grać - mówi piłkarz. - Chciałbym jak najszybciej wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie.

Nowy zawodnik Stomilu ma za sobą dwa występy w sparingach. W zeszłym tygodniu zagrał przeciwko rezerw Stomilu na boku obrony, a w sobotę trener Piotr Zajączkowski postawił piłkarza na środku obrony. Reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski wypadł w tym spotkaniu bardzo dobrze i był jednym z najlepszych na boisku.

Olsztyński zespół do Sopotu pojechał bez kilku zawodników, którzy narzekają na mniejsze lub większe urazy. W klubowym autokarze na sparing zabrakło: Erica Molloya, Wiktora Biedrzyckiego, Grzegorza Lecha, Wojciecha Hajdy, Szymona Sobczaka oraz Artura Siemaszki. Stomil ma szeroki skład i olsztyński szkoleniowiec nie miał problemu ze skompletowaniem dwóch jedenastek, które ruszyły w bój z drużyną, która poważnie myśli o awansie do Ekstraklasy.

W pierwszym kwadransie Stomil mocno przycisnął czego zwieńczeniem była przepiękna bramka holenderskiego pomocnika Sama Van Huffela. W 12. minucie uderzył mocno precyzyjnie zza pola karnego i piłka znalazła się przy słupku. Dwie minuty później, po szybkiej kontrze, van Huffel był faulowany, sam wykonał rzut wolny, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Potem spotkanie się wyrównało, obie drużyny nie stworzyły jakiś klarownych sytuacji i wynik do przerwy się nie zmienił.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy było wyrównane. W 58. minucie Warta przeprowadziła składną akcję i po wrzutce w pole karne Jakub Apolinarski doprowadził do remisu. Po wyrównaniu wyniku gra toczyła się głównie w środku pola, było dużo walki, ale bez sytuacji na zmianę wyniku z obu stron. Dopiero w 76. minucie Stomil stworzył zagrożenie pod bramką rywali po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Jakub Mosakowski, który dobił niecelny strzał van Huffela..W końcówce spotkania gra nabrała dynamiki, oba zespoły stworzyły po dogodnej sytuacji, ale na miejscu byli obrońcy Warty i Michał Leszczyński w bramce Stomilu.

Zagraliśmy z liderem I ligi., to na pewno wymagający przeciwnik - powiedział po meczu Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Moi zawodnicy zagrali na wysokim poziomie, jeżeli chodzi o cechy wolicjonalne. Były momenty bardzo dobrych akcji i mogliśmy jeszcze strzelić ze dwie bramki, po fajnych kontrach. ale też mogliśmy stracić. Na trzy tygodnie przed ligą było to dobre granie. Teraz wybieramy się do Nieborowa, tam zagramy trzy sparingi już na nawierzchniach trawiastych. czekamy na prawdziwą trawę, bo wszyscy już mają przesyt sztucznych nawierzchni.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:20:26

90' Koniec meczu.
89' Koki Hinokio strzela, ale wysoko ponad bramką rywali. 1
86' Warta ma sytuację, zawodnik strzela z 6 metrów, ale Michał Leszczyński broni i obrońcy wybijają poza 16! 78
84' Jakub Staszak popisuje się "centrostrzałem"
83' Waldemar Gancarczyk wpadł w pole karne, dograł prostopadłą piłkę, ale obrońcy Warty wybili piłkę. 1
76' Po rzucie rożnym niepilnowany Jakub Mosakowski wyprowadził Stomil na prowadzenie!
65' Boisko opuszczają: zawodnik testowany i Maciej Pałaszewski , w ich miejsce Sam van Huffel i Koki Hinokio. 1
58' Zawodnicy Warty wrzucaj piłkę w pole karne i doprowadzają do remisu! 78
45' Tak zagramy w II połowie: Leszczyński - Kubań, Tarasenko, Mosakowski, Staszak - Niedziela, W. Gancarczyk, Pałaszewski, Skrzecz - testowany, Johnson 1
14' Sam poszkodowany podszedł do rzutu wolnego, ale huknął metr nad bramką. 1
13' Na 20 metrze faulowany van Huffel. Rzut wolny! 1
12' Ależ gol!!! Sam van Huffel minął dwóch obrońców i z 18 metrów "zawinął rogala" Piękna Bramka! 1
10' Warta miała groźną sytuację, ale Piotr Skiba był na posterunku! 78
1' Gramy! 1
Wyjściowa jedenastka na sparing z Wartą Poznań: Skiba - Bucholc, Bondarenko, Szota, Straus - M. Gancarczyk, Tecław, Pałaszewski, van Huffel, Zawodnik testowany - Hinokio. 1
Witamy z Sopotu. 1

Gratka dla fanów Stomilu Olsztyn z Trójmiasta. W sobotę będą mogli w akcji obejrzeć dwa zespoły Stomilu Olsztyn w Sopocie. Najpierw zagra drużyna rezerw, a następnie pierwsza drużyna.

O godz. 11 na boisko wybiegną piłkarze Stomilu II Olsztyn prowadzeni przez Pawła Głowackiego. Zmierzą się z rezerwami Lechii Gdańsk. W olsztyńskiej drużynie grają głównie juniorzy, ale także nie chciani zawodnicy w Stomilu tj. Mateusz Cetnarski oraz Aleksander Kowalski. Grałby tutaj także Wojciech Dziemidowicz, ale piłkarz jest bliski przejścia do III-ligowej Concordii Elbląg.

O godz. 13:30 Stomil Olsztyn zagra z liderem I ligi Wartą Poznań. Będzie to ostatnie spotkanie sparingowe drużyny przed wyjazdem drużyny na obóz przygotowawczy do Nieborowa.

Spotkania odbędą się na obiekcie przy ul. Jana z Kolna 18 w Sopocie.