Artykuł

Stadion Stomilu w zimowej scenerii. Fot. Paweł Piekutowski

Stadion Stomilu w zimowej scenerii. Fot. Paweł Piekutowski

Stomil do treningów wróci 8 stycznia 2024 roku

07.12.23 13:32   em   23  

Piłkarze Stomilu Olsztyn udali się na urlopy. II-ligowcy do treningów powrócą dopiero na początku stycznia. To nie oznacza, że piłkarze będą kompletnie leniuchować, bo będą musieli trenować indywidualnie.

Olsztynianie w poniedziałek mieli rozegrać ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej II ligi. Spotkanie z Pogonią Siedlce zostało jednak przełożone na wiosnę 2024 roku. Wszystko ze względu braku możliwości przygotowania odpowiednich warunków do gry. Już druga połowa meczu z GKS-em Jastrzębie, które Stomil wygrał 2:0, toczyła się w śnieżnej scenerii, co spowodowało sporo przypadku w grze obydwu zespołów.

Olsztynianie zamiast ligowego spotkania rozegrali w wtorek grę wewnętrzną, w której udział wzięli piłkarze pierwszego zespołu oraz IV-ligowych rezerw. Następnie Janusz Bucholc zarządził serię specjalistycznych badań. W środę piłkarze Stomilu Olsztyn przeszli badania motoryczne, które odbyły się w hali w Idzbarku (gmina Ostróda), a na czwartek i piątek zaplanowano badania rezonansem.

Od soboty zawodnicy olsztyńskiego klubu będą mieli wolne, ale takiego czystego odpoczynku będzie tylko ponad tydzień. Sztab szkoleniowy przygotował rozpiski indywidualne dla piłkarzy Stomilu, które jak zapowiada Janusz Bucholc będą bardzo wymagające. - Wstępny proces przygotowania siłowego będą mieli już za sobą, bo jak się spotkamy w styczniu, to zostanie nam tylko 7 tygodni przygotowań.

W okresie przygotowawczym kibiców najbardziej interesują sprawy transferowe. Bez wątpienia olsztyńska drużyna potrzebuje zmian kadrowych i wzmocnień na każdej pozycji. Póki co wiadomo, że z zespołem pożegnał się Marcin Stromecki, który zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Dla pomocnika Stomilu było to drugiej podejście gry w Olsztynie. W okresie I ligi w sezonie 2017/2018 bardzo pomógł drużynie w utrzymaniu, a teraz miał gorszy okres i szczególnie jesienią grał mniej w olsztyńskim zespole.

- Dyrektor sportowy (Marcin Kuś - red.) ma nazwiska piłkarzy, których chciałbym pozyskać przed rundą wiosenną - mówi Janusz Bucholc, trener Stomilu Olsztyn. - Cztery, pięć transferów mam nadzieję, że uda się nam przeprowadzić. O nazwiskach nie mogę mówić, to są też rozmowy między klubami, ale na pewno to mają być ruchy, które realnie nas wzmocnią mentalnie w szatni i sportowo na boisku. Ta kadra musi być bardziej doświadczona na grze w ligach centralnych. Szukamy szczególnie piłkarzy ofensywnych.

Wszystko wskazuje na to, że z Stomilu Olsztyn nie odejdzie Filip Wójcik, który ma za sobą bardzo dobry rok na drugoligowych boiskach. W rundzie jesiennej popularny “Wujo” wygrał klasyfikację kanadyjską Stomilu. Strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty przy trafieniach kolegów z drużyny. W piątek okaże się, czy Filip Wójcik wygra plebiscyt Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej na piłkarza roku.

Stomil do treningów wróci 8 stycznia 2024 roku. Pierwsze zajęcia to będą badania wydolnościowe, żeby sprawdzić jak piłkarze trenowali w okresie przejściowym. Olsztynianie zagrają serię gier kontrolnych. Na początek zagrają z wiceliderem III ligi - Legią II Warszawa, którą prowadzi dobrze znany w Olsztynie Piotr Jacek. Do tego olsztynianie sprawdzą formę na tle ŁKS-u 1926 Łomża, GKS-u Wikielec czy Olimpii Grudziądz.

Olsztynianie będą trenowali głównie na olsztyńskich Dajtkach, ale jest szansa na zorganizowanie krótkiego wyjazdu z stolicy regiony.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, II liga, Janusz Bucholc


Komentarze

 1. 10.12.23 19:28 Realista

  Chodi właściciel i zarząd klubu organizuje spotkanie otwarte z kibicami i będzie można zadać trudne pytania, więc masz okazję zapytać

 2. 10.12.23 19:17 chodi

  Do Stomilu ma przyjść 4 może 5 doświadczonych ofensywnych piłkarzy …. Mmmhhhh to dużo, w takim razie czekamy na nazwiska …

 3. 09.12.23 23:42 Realista

  Nie musisz kandydować z komitetu kibice Stomilu możesz sam założyć wystarcza odpowiednia ilość podpisów , tylko wcześniej poczytaj o sejmiku o radnych, jedna z posłanek która dostała się do Sejmu z list lewicy i będzie współ rządzić krajem a nie wiem ile jest posłów w Sejmie i senatorów w Senacie, ale próbuj z stomilu na radnego startował Marcin wincel osoba znana w Olsztynie i też nie dostał się z listy Piotra,

 4. 09.12.23 23:21 Szakar

  Realista dzięki za radę. Już się zapoznałem, Tak, byłem za organizacją obywatelskiego sylwestra ale nikt nie podchwycił. Mam duże ego ale nawet dla niego samotny sylwester na stadionie to za dużo :) Tylko razem, można budować rzeczy, jak na coś nie ma zainteresowania to trudno. Gdyby się zebrali chętni, to bym zorganizował, chociaż po zastanowieniu, jednak w amfiteatrze a nie na stadionie. Szkoda, że nie ma łaczącej mieszkańców imprezy, uważam, ze bardzo by się nam przydała.

 5. 09.12.23 23:16 Realista

  Szakar najpierw dowiedz się kto rządzi miastem jakie partie kto z kim ma koalicję a poznkej bierz się za politykę, jeśli dobrze pamiętam to na forum pisałeś żeby zrobić Sylwestra na Estadio dela gruz, masz pomysły ale bardzo trudne do zrealizowania,

 6. 09.12.23 23:11 Realista

  Szakar to Platforma Obywatelska buduje stadion 4 kadencję 16 lat a jedna z radnych, a ich radna powiedziała że promocja przez 2 stomil miasto olsztyn to zły pomysł są lepsze kluby i dyscypliny,

 7. 09.12.23 22:46 Szakar

  Tomasz, bardzo dobre porównanie z MOKiem. Potrzebujemy i MOKu i Stomilu. Będziesz startował? Rozumiem, że z list PO? Jeden radny nawet niezależny może jednak sporo zrobić, choćby być pasem transmisyjnym dla swojego zaplecza. Radny Arczak sporo dobrego zrobił w mojej ocenie. Kibice którzy lubią PO powinni poważnie wziąć pod uwagę Twoją kandydaturę. W każdym razie, ja Panowie zachecam do załozenia komitetu obywatelskiego :) Który będzie wspierał i sport i kulturę :)

 8. 09.12.23 17:43 No 1

  Plan sparingów Stomilu: 20 stycznia - Legia II Warszawa 27 stycznia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3 lutego - ŁKS 1926 Łomża 10 lutego - Mławianka Mława, GKS Wikielec 17 lutego - Olimpia Grudziądz Jak na 3 ligowca to moze byc.

 9. 09.12.23 15:36 Tomasz Boenke

  NiedzielnyKibic, a ja się nie zgadzam, aby miasto wspierało MOK. Niech instytucja sama pozyska sponsorów, ściągnie do Olsztyna mnóstwo imprez, na które bilety sprzedadzą się na pniu. Wszyscy będą zadowoleni. Albo Teatr Lalek, sprzedają bilety, mają sponsorów, wara im od dotacji miejskich. Przecież tam też są zawodowi aktorzy kto im broni grać codziennie na scenie? Widzisz absurd tej sytuacji. Co do radnej Kamińskiej, to chyba zasłynęła tylko z organizacji pikiet pod sądem KODu. A jeden radny w RM nic nie zmieni. Trzeba startować z listy ugrupowania, które będzie rządzić

 10. 09.12.23 13:24 Realista

  Niedzielny kibic twój zasiłek z mops nie jest opodatkowany więc nie pomagasz dla sportu zawodowego w Olsztynie z swoich podatków

 11. 09.12.23 13:23 Realista

  Niedzielny kibic twój zasiłek z mops nie jest opodatkowany więc nie pomagasz dla Zawodowego w Olsztynie,

 12. 09.12.23 13:06 NiedzielnyKibic

  Oczywiście, że pieniądze publiczne nie powinny sponsorować klubów. Stomil to dla miasta problem, a zero zysku. Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Dlaczego podatnicy mają płacić za nieudolność władz klubu, która jest tutaj obecna od kilkudziesięciu lat?

 13. 08.12.23 18:44 No 1

  Kot dawaj chlopie ,bedziemy glosowac na ciebie.Wejdziesz do rady i bedziesz walczyl za Stomil.

 14. 08.12.23 10:59 Szakar

  Potrzeba 25 kandydatów, ale lepiej mieć jakaś rezerwę więc 30. Są 4 okręgi. Łącznie komitet musi przekroczyć próg 5% w mieście, żeby brać udział w podziale mandatów. Bezpiecznie trzeba zebrać 5k głosów. Wtedy w okręgach wchodzą poszczególni kandydaci z największą liczbą głosów. Najmniej głosów otrzymała radna Marta Kamińska 517 głosów, więc przewrotnie KOT nie ma racji. Można zostać radnym z 500 głosami :) To serio, nie jest dużo. Zdeterminowani kandydaci, mogą pozyskać min 500 głosów samodzielną kampanią, bez żadnej rozpoznawalności. KOT startuj! Masz ze swoja umiejętnością mówienia i pisania duże szanse. Serio. Generalnie zachęcam do stworzenia komitetu 30 zdeterminowanych osób, wprowadzi na 100% reprezentację do rady miasta. Jeden dwóch radnych jest w zasięgu ręki. Można zrobić dużo dobrego dla sportu i miasta. Przy okazji radny dostaje przyzwoite pieniądze, miesięcznie 3399,90 zł, czyli 40 798,8 zł w skali roku. (może też pracować niezleżnie od mandatu) Rada na nas czeka Panie i Panowie :)

 15. 07.12.23 21:40 Realista

  Kot masz rację bo jeśli np do rady miasta dostanie się przedstawiciel kibiców taki zabomba który twierdzi że z podatków nie może byc dotacji dla klubu sportowego albo że miasto nie jest budowania stadionów miejskich to rządząca koalicja bedzie miała dalszą swobode nie będzie trzeba nic robić w inwestycjach sportowych bo nie będzie dużego sprzeciwu, więc leśne dziadki mniej szkodliwe niż taki zambomba

 16. 07.12.23 21:32 Kot

  2000 kibiców to nie 2000 głosów, tylko z 500. Tyle nie pozwoli nawet wejść do rady miasta. Porozmawiajcie z działaczami sportowymi, leśnymi dziadami, to wszyscy wam powiedzą, że Stomil jest w 3. lidze i lepiej przeznaczać pieniądze na drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych, czyli np. bardziej opłaca się dać Stomilankom, które wszystko przegrywają przy 50 osobach na widowni na boisku szkolnym.

 17. 07.12.23 19:06 Realista

  Z czego 8 tys uwierzy w propagandę że budujemy stadion potrzebujemy 5 kadencji i następnych 4 lat bo w 16 lat nie było czasu chęci lub jak postuluje jeden z radnych nie zależy się spieszyć z budowa Stadionu Stomilu, jedyne co można zrobić to z budżetu obywatelskiego zrobić jakaś inwestycje do 1 miliona złotych jeśli zbierze sie odpowiednią ilość podpisów ,

 18. 07.12.23 18:51 zorro

  na meczach jest czasami 2000 tys kibiców. Ci kibice mają rodziców, partnerki, żony, męzow, dzieci itd x5 to już jest 10 tys głosów i jest siła poparcia

 19. 07.12.23 18:19 Realista

  A kto ich wybierze? Olsztyn twardy elektorat zabetonowany tramwajami, chodź sezonowi kibice pojawia się w czasie kampani wyborczej, w 2018 r na sektorze 1/2 można było zobaczyć 2 partie główne i full obietnic sportowych,

 20. 07.12.23 18:11 zorro

  o 16 lat za długo, stomilowcy powinni swoich desygnowac

 21. 07.12.23 17:35 Realista

  Wątpię od 16 lat rzadza chodź u mnie mają szacunek że mówią prawdę że nie będzie dotacji na stomil, chodź jeśli sondaże będą słabe może pojawić się na stadionie z szalikiem Stomilu a mieszkańcy uwierzą w jej intencje,

 22. 07.12.23 17:19 zorro

  jak tak to panią Kamińską pożegnamy wkrótce bez żalu

 23. 07.12.23 15:59 Realista

  W gazecie olsztyńskiej jest wywiad z radna Platformy Obywatelskiej marta kamińska która twierdzi że dla Stomilu nie należy się dotacja z miasta poprzez promocję miasta i sport, więc płakaliście że Obajtek zły, macie zielona wyspę, pieniędzy nie ma i nie będzie,

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!