Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali z Pogonią Siedlce, fot. Krzysztof Piekarski

Siedlce - 23 lipca 2011 r., godz. 17:00

Stomil przegrywa na inaugurację!

23.07.11 17:00   mmks   57

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na inaugurację drugiej ligi z beniaminkiem Pogonią Siedlce 0:3 (0:2). Bramki dla rywali zdobyli Adam Czerkas, Marek Kaliszewski oraz Robert Kwiatkowski.

90' - koniec. Pogoń trzy, Stomil zero.

75' - Wynik nadal bez zmian. Stomil przegrywa w Siedlcach 0:3.

68' - Michałowski za Tunkiewicza, minutę później w zespole debiutuje Igor Biedrzycki, który zastępuje najlepszego na boisku w naszym zespole Kuna.

Z innych boisk: Jeziorak 1:0 Pelikan, Stal St. W. 0:0 Okocimski KS oraz Motor 0:0 Puszcza.

63' - kolejna roszada w naszym zespole. Tym razem Suchocki pojawił się na boisku za Świderskiego.

61' - Filipek w miejsce Łukasika.

56' - GOOOL! Oczywiście kolejny dla Pogoni Siedlce. Tym razem Robert Kwiatkowski.

46' - Marcin Michał Woś daje sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy.

45' - koniec pierwszej części spotkania. Stomil gra bardzo słabo, nie potrafi stworzyć żadnej sytuacji bramkowej. Oprócz strzałów Głowackiego i Tunkiewicza "biało-niebiescy" w pierwszej połowie nie zagrozili bramce Pawła Nerka. Na tle zawodników w naszym zespole wyróżnia się Dominik Kun.

18' - GOOOL! Marek Kaliszewski na 2:0!

12' - GOOOL! Adam Czerkas otwiera wynik spotkania. Pogoń jeden, Stomil zero. "Biało-niebiescy" rozpoczynają spotkanie tak samo jak w Łomży.

1' - początek spotkania.

Przed meczem - W Pogoni na bramce od pierwszej minuty stoi Paweł Nerek, były zawodnik naszego klubu. Jesienią 2010 roku wystąpił w sześciu ligowych i dwóch pucharowych meczach naszej drużyny. W ataku siedlczan doświadczeni Adam Czerkas oraz Jacek Kosmalski.

Przed meczem - Na ławce olsztyńskiej drużyny siedzą: Erwin Sak, Paweł Sędrowski, Daniel Michałowski, Krzysztof Filipek, Łukasz Suchocki, Igor Biedrzycki oraz Tomasz Strzelec.

Przed meczem - Trener Zbigniew Kaczmarek dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do meczu w Łomży. Od pierwszej minuty zagrają dzisiaj Piotr Skiba, Paweł Baranowski, Michał Świderski, Łukasz Jegliński oraz Paweł Łukasik.

1. 28.07.11 22:05 mrowa221

Ja myślę , że napewno źle zrobili sprzedając połowę składu z tamtej rundy , a pościągali jakiś małolatów , którzy ciekawe kiedy się ze sobą zgrają .

2. 25.07.11 21:38 sokistomil

Macie racje ale ja i tak sadzę że to będzie nasz sezon. To był taki zimny prysznic (może lepiej teraz niż przed końcem sezonu)i teraz będą grać na całego i walczyć do upadłego.

3. 25.07.11 17:46 Dzięki_Bogu(sz)

Pierwsza bramka do obrony a przy 2 bramce Skiba wybrał się na zakupy poza pole karne... Remisz do zmiany. Dać Sędrowskiego. Michałowskiego na ofensywnego pomocnika. Dwóch defensywnych wybierać z trójki w zależności od dyspozycji: (Szaraniec, Tunkiewicz , Głowacki ). Bartosiewicz do ataku i powinno być dobrze.

4. 25.07.11 15:15 felicjan

5. 25.07.11 13:47 chocco

nie no widać że nam brakuje lewego obrońce już by mogli Głowackiego dać , i środek obrony Remisz nie jest przygotowany na 2 ligę i od pierwszych minut występy.Przecież i tak mamy dwóch młodzieżowców w 11 świder i kun. Niech spróbują Sędrowskiego z Baranowskim grać.

6. 25.07.11 13:29 kuba_koks

7. 25.07.11 12:52 ebk

Dokładnie o to chodzi, w tamtym sezonie po porażce mówiliśmy że przegraliśmy po dobrym występie zespołu. W następnym meczu u siebie zobaczymy czy ta drużyna ma charakter.

8. 25.07.11 09:39 Drinks

W poprzednim sezonie zaczeliśmy od porażki zgadza sie ale jest jedna i to bardzo duza różnica.W tamtym sezonie jak przegrywaliśmy ten pierwszy mecz prezentowaliśmy sie na tle przeciwnika dużo lepiej niż teraz.Dużo do myślenia mogł już dać sparing z Bałtykiem ale wtedy mozna było tłumaczyć zespoł przemeczeniem.Ale już dużym alarmem powinien być mecz w Łomży.Ta porazka tylko potwierdziła że mamy straszne braki w obronie i rownie wielkie w ataku.Mam nadzieje że chłopaki podniosa sie w meczu z Wisła Puławy a nasi prezesi pomyśla jeszcze nad jakimis wzmocnieniami bo inaczej bedziemy sie bić o utrzymanie a maks o środek ligowej tabeli.

9. 24.07.11 18:43 sokistomil

Pany spokojnie w tamtym sezonie też z beniaminkiem przegraliśmy a sezon był całkiem udany. Moim skromnym zdaniem powinniśmy być spokojni drużyna musi się zgrać wiec najbliższe 2 albo 3 mecze to będzie padaka a potem będziemy gromić i siedzieć w fotelu LIDERA:)

10. 24.07.11 17:04 tomeczq

pff, bałem się że będzie wyżej...nie jest źle 0:3 mogło być gorzej...jeszcze jest szansa na awans :)

11. 24.07.11 15:51 BATIGOL

Komentarz meczu to jakaś kpina, następnym razem pohamuj się z takimi tekstami "oczywiście dla Pogonii". Za ten skrojony szalik to wpierdol należy się tobie ,za to ,że się wychylasz z barwami na obcym terenie w pojedynkę, pewnie się bić nie chciałeś to ci go zabrali!!!

12. 24.07.11 14:44 rysiek

fajnie że tak wierzycie.fakt jest taki że wzmocnień nie ma żadnych i tyle!skoro mówicie że nie ma pieniędzy w klubie to po co grać w tą piłkę w olsztynie,żeby bujać się w II albo w III lidze?kiepskie ambicje!mieliśmy fajny skład i trzeba było go wzmocnić i byłoby ok.a tak na marginesie to w siedlcach ładny stadion mają nie to co w olsztynie betonowe gruzowisko!!!!moze jak moje dzieci będą chodzić na mecze to coś będzie się działo w tym naszym olsztynie.ale to za kilkanaście lat.pozdrawiam wiernych kibiców stomilu i życzę wam wielkiej wiary i nadziei w to co wypisujecie.a legia to stara kurwa i trzeba ją spalic!!!!

13. 24.07.11 10:51 obserwator1985

Niektórzy na tym forum już po pierwszej kolejce skreślają szanse drużyny na awans. Przegraliśmy,trudno,zdarza się ale w następnym meczu będzie napewno lepiej. Kowalski i Renusz to byli dobrzy zawodnicy,ale jak im tak zalezało żeby odejść to krzyż na drogę. Przyszli nowi,młodzi z perspektywami i to oni niedługo będą stanowić o sile drużyny. Więcej wiary w trenera i drużynę a mniej lamentów i rozpaczania. Czy wygrywasz,czy nie...AVE

14. 24.07.11 08:53 dariusz66

tak naprawde z zespolu odszedł tylko Kowal jeżeli Tunkiewicz oswoi się z faktem że musi poprowadzic gre a potrafi a chłopaki złapią świeżosc to naprawde będzie dobrze.mamy trenera którt naprawde zna się na robocie dlatego jestem spokojny TYLKO STOMIL OKS

15. 24.07.11 04:31 Dzięki_Bogu(sz)

JEŻELI KACZMAREK POMIJA W SKŁADZIE DWÓCH ZAWODNIKÓW: MICHAŁOWSKIEGO I SAKA, KTÓRZY URATOWALI PRZED BLAMAŻEM W ŚRODĘ, TO MA PORAŻKĘ NA WŁASNE ŻYCZENIE. MICHAŁOWSKI TO GRACZ , KTÓRY POTRAFI ZROBIĆ RÓŻNICĘ, ZAGRAĆ NIEKONWENCJONALNIE. POZA TYM NA GWAŁT TRZEBA ZAWODNIKA DOŚWIADCZONEGO DO POMOCY I ATAKU. ZOBACZYMY MOŻE BARTOSIEWICZ COŚ WNIESIE. ALE PRZYDAŁBY SIĘ NAPASTNIK O DOBRYCH WARUNKACH FIZYCZNYCH( TJ. CZERKAS) , KTÓRY PRZYTRZYMAŁBY Z PRZODU PIŁKĘ. SIŁA RAŻENIA NA DZIEŃ DZISIEJSZA JEST ŻADNA , A DO TEGO 2 MŁODYCH PO BOKACH POMOCY. W OBRONIE JEST SĘDROWSKI W ODWODZIE, ALE POTRZEBA JESZCZE JEDNEGO DOŚWIADCZONEGO OBROŃCY W RAZIE KONTUZJI, KARTEK ITP.

16. 24.07.11 01:36 AFK

Będzie dobrze...

17. 23.07.11 23:45 ForzaOKS

Wystarczy trochę rozumu, żeby wiedzieć iż w takiej sytuacji nie należy się afiszować z barwami.

18. 23.07.11 23:34 cycasso

Te k...rwy z legii skroiły mój szal STOMILU i Pogoni z szyi zaprzyjaźnionego kibica Pogoni Siedlce.Razem byliśmy na meczu i razem aż do wyjazdu za miasto.Ku...wy z legii pilnowały mnie już od stadionu ale co można samemu jak pzpn zamyka stadionyt dla ludzi?

19. 23.07.11 22:57 kuba soko

Tak darłeś się widziałem Cię.i komu ten szal skroiłeś?? ziomkowi w okularach dwa miejsca od Ciebie??

20. 23.07.11 22:40 cycasso

skrojony szal cos z tym trzeba zrobic!!! TYLKO STOMIL OKS!!!

21. 23.07.11 22:32 cycasso

Na meczu jeden stomilowiec czyli ja Cycasso, darłem się za wszystkich gości.Skrojony szal STOMILU i Pgoni Siedlce z sszyi zapzryjaźnionego kibica Pogonii przez te k...rwy z warszawskiej legii. Pora na odwet na nastepnym spotkaniu w siedlcach. Emilozo mam foty z meczu. Pozdro.

22. 23.07.11 22:14 Junioor

Trzeba dodać, że gdyby nie Piotrek Skiba wynik byłby wyższy.. ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem !

23. 23.07.11 21:34 kuba soko

Byłem na tym meczu.Stomil nic nie grał.Pogoń nadrabiała walecznością(jak to beniaminek na nowym stadionie).Wszystkie bramki dla pogoni padły po głupich stratach w środku pola ,głównie przez podania obrońców do napastników gospodarzy.Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem (którego chwalili na trybunach nawet siedlczanie) był Kun .Generalnie brakuje doświadczenia w obronie,Baranowski grał swoje reszcie trzęsły się nogi. Smutno było na to patrzec.mogło byc spokojnie 6-0.Jedną "prawie setkę" dla Stomilu wyjął Nerek.Pozatym kilka niecelnych strzałów i nie wykończonych akcji ale generalnie po 60 min kiedy było już 3-0.

24. 23.07.11 21:12 Wirus.

"Rewelacyjne" ruchy transferowe! Oddaliśmy wszystkich, którzy mogli coś tu pomóc, powalczyć... Teraz dobrze będzie jak nie będzie spadku, bo co tu mówić o awansie patrząc na pierwszy mecz. Mam nadzieję, że to to 1. i ostatni tak słaby mecz w najbliższym czasie... Dokładnie. Czy wygrywasz czy nie... niech każdy o tym pamięta.

25. 23.07.11 20:36 SzEFoo

a kto się spodziewał dobrego początku sezonu po tej męczarni w Łomży gdzie fartem wygraliśmy z zespołem, który w poprzedniej rundzie grał jeszcze w IV lidze. Odeszło dwóch chłopaków którzy ciągnęli grę do przodu czytaj Kowalski i Renusz, do tego straciliśmy doświadczonego stopera. Na transfery pieniędzy nie było jedynie kibice wierzyli, że Kaczmarek zrobi cuda. Miejmy nadzieje, że przynajmniej nie będziemy walczyć o utrzymanie i w następnym meczu zainkasujemy 3pkt.

26. 23.07.11 20:24 woj

Prawdopodobnie zespół nie ma w ogóle świeżości po okresie przygotowawczym (zresztą Sak o tym wspominał). Szkoda, bo wiosną zespół był świetnie przygotowany od pierwszej do ostatniej kolejki. Miejmy nadzieję, że cięki okres przygotowawczy zaprocentuje na dalszym etapie przedłużonej rundy jesiennej. Natomiast o awansie to narazie nie ma co wspominać bo będą się z nas śmiać. Swoją drogą w krótkiej historii nowej II ligi to, o ile się nie mylę mamy inauguracyjny bilans 0-1-3. Smutnej tradycji stało się zadość. Zastanawiam się, czy dobrze że trener dalej chce grać 1 napastnikiem. Generalnie taktykę dopasowuje się do graczy a nie na odwrót. W zespole już nie ma koni pociągowych w osobach Kowalskiego i Renusza.

27. 23.07.11 19:42 kilabez

Inauguracja!!! co za wstyd!!! "zrobimy wszystko żeby zainkasować 6 pkt. w dwóch pierwszych meczach z beniaminkami" żeby chociaż 1 uciułać to bedzie dobrze. Powodzenia w "walce" o I lige...

28. 23.07.11 19:26 famas

mlody Biedrza gra nawet, to sie newsa dowiedzialem :)

29. 23.07.11 18:59 famas

sisiorak 2-0 wygral z Pelikanem Łowicz

30. 23.07.11 18:51 F.R.T.

czy wygrywasz czy nie...

31. 23.07.11 18:51 Prowokator

ja pierdole brak słów na to. słabo widzę nas w tym sezonie ponownie. ledwo wygrany mecz z Łomżą i gdyby nie dwa karne i dobra interwencja Saka to byśmy odpadli a teraz porażka 3:0 to tak jakby nie podjęli walki w meczu. skład jest duzo słabszy od poprzedniego a zarzad ma wyjebane na to bo ich awans najwyraźniej nie interesuje. zamiast sprowadzic kogos kto pomógłby zrobic awans to puscili 7-8 zawodników wartościowych nie licząć tej porażki transferowej Hakobjana. żal żal żal i wstyd

32. 23.07.11 18:43 YasQ

Rok temu fakt ze zaczelismy slabo sezon. Jednak w kazdym meczu bylismy zespolem co najmniej o klase lepszym od przeciwnika. W tym narazie mamy szczesliwe zwyciestwo z beniaminkiem III ligi oraz (z tego co wynika z realcji) zasluzona porazke z beniaminkiem II ligi. Do tego najslabiej prezetujaca sie formacja rok temu byla obrona a teraz zostala dodatkowo oslabiona. Nie wyglada to zbyt optymistycznie.

33. 23.07.11 18:39 Kot

Chyba się będą ratować wypożyczeniem jakiegoś obrońcy, bo trochę za dużo bramek tracimy z jakimiś leszczami.

34. 23.07.11 18:28 R Ö B ? R Ť

Nie jest tak źle ;D Jakby urwali jesienią 9 punktów więcej i wiosną zagrali tak jak sezon temu .. Problem jest tylko w tym,że taka wiosna zdarza się raz na 10 lat ;p Za słaba obrona i brak lidera w ataku :]

35. 23.07.11 18:24 ST0MIL

Ktos wie jak tam sisiorak _

36. 23.07.11 18:21 Brodzi

Wspaniałe rozpoczęcie sezonu... brak słów.

37. 23.07.11 18:20 Jalok

ŻENADA

38. 23.07.11 17:41 Martini

Rysiu Kaczmarek ma wpływ na transfery tylko budżet na to nie pozwala

39. 23.07.11 17:37 rysiek

ja mówię ze oks w tym sezonie środek tabeli albo niżej.kaczmarek nie ma nic do gadania co do transferów i to jest błąd

40. 23.07.11 17:34 mark_olo

parę meczy i pokażą naszym gwiazdom gdzie ich miejsce...a wynik Olimpii mnie nie interere

41. 23.07.11 17:32 kredek

nie narzekajmy jeszcze.. tamten sezon też rozpoczął się od porażki z beniaminkiem, tyle że ten mecz jeszcze się nie skończył a więc wszystko możliwe.. DO BOJU OKS!!!

42. 23.07.11 17:32 ST0MIL

Olimpia 0:0

43. 23.07.11 17:31 rysiek

to są właśnie te zajebiste wzmocnienia przed sezonem.oddali najlepszych a wzieli jakiś rezerwowych z młodej ekstraklasy.jeziorak 1:0 do przodu.

44. 23.07.11 17:30 mark_olo

brawo trener i zarząd lepiej wsiąść młodziaków na obronę niż doświadczenie...no i są tego efekty

45. 23.07.11 17:30 ST0MIL

strach pomyśleć co to będzie np. ze Stalówką ...

46. 23.07.11 17:28 rysiek

brawo chłopaki tak dalej

47. 23.07.11 17:27 Jalok

Jak wywiozą remis to będzie cud

48. 23.07.11 17:26 kredek

trzeba wierzyć że skończy się jak w Łomży..

49. 23.07.11 17:26 Martini

niech stary Biedrzycki wchodzi na obrone bo inaczej kazdy mecz tak bedzie sie zaczynal

50. 23.07.11 17:25 mark_olo