Artykuł

Stomil Olsztyn wygrał 4:0 z Mławianką Mława. Fot. Emil Marecki

Stomil Olsztyn wygrał 4:0 z Mławianką Mława. Fot. Emil Marecki

Stomil wygrał pierwszy sparing w 2023 roku

21.01.23 13:59   em, kot   3  

Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe Mławiankę Mława 4:0. Bramki dla Stomilu zdobyli: Hubert Krawczun (dwie), Sebastian Szypulski i Filip Wójcik.

Dla olsztyńskiego zespołu był to pierwszy mecz kontrolny w 2023 roku. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych gospodarze obiektu przygotowali boisko na tyle dobrze, że było możliwe rozegranie meczu w przyzwoitych warunkach.

Trener Szymon Grabowski zdecydował się w tym meczu wystawić dwie jedenastki. W pierwszej m.in. grał testowany środkowy obrońca Krystian Szymocha z ŁKS-u Łagów. W drugiej połowie na tej pozycji zagrał Igor Jędrzejczyk. Dlatego w sobotę wolne dostał Jakub Tecław, który odbył trening indywidualny w Olsztynie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie meczu. Strzelanie w meczu rozpoczął Sebastian Szypulski, który wykorzystał dobre dogranie Lukáša Kubáňia. Kolejne dwa trafienia zaliczył środkowy pomocnik Hubert Krawczun. Wynik spotkania ustalił strzałem z bliskiej odległości Filip Wójcik.

- Rozegraliśmy dwie różne połowy, bo chyba tak miało być - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Tak sobie założyliśmy, że gramy dwoma jedenastkami i chcieliśmy, aby każdy z osobna poszedł jak do swojego meczu. Było to widać.

I dodaje: - Cieszę się, że zawodnicy, którzy weszli w drugiej połowie, narzucili swój styl gry przeciwnikowi doprowadzając w dziesięć minut do zwycięstwa. Niemniej piłkarze desygnowani w pierwszej części gry miała problem z podejmowaniem decyzji odnośnie pressingu. To było główną bolączką. Nie mówię już, że nie przełożyło się to na wynik, ale gdybyśmy stosowali mądrzejsze doskoki do rywali odzwierciedlenie znalazłoby się w bramkach.

Kolejne spotkanie sparingowe Stomil Olsztyn zagra w piątek (27 stycznia 2023 roku) z Arką Gdynia (I liga).

0:1 - Sebastian Szypulski (49), 0:2, 0:3 - Hubert Krawczun (65, 77), 0:4 - Filip Wójcik (87)

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk (46 Konrad Syldatk) - Dawid Kalisz (46 Filip Wójcik), Filip Szabaciuk (46 Igor Kośmicki), zawodnik testowany (46 Igor Jędrzejczyk), Bartosz Waleńcik (46 Lukáš Kubáň), Karol Żwir (46 Michał Karlikowski) - Mateusz Pajdak (46 Mateusz Drabiszczak), Shun Shibata (46 Maciej Spychała), Łukasz Borkowski (46 Hubert Krawczun), Werick Caetano (46 Sebastian Szypulski) - Piotr Kurbiel (46 Bartosz Florek).

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Mławianka Mława, sparingKomentarze

  1. 21.01.23 23:12 EXTRA

    Skupienie nic innego . Oby naprawdę złapali dobrą jazdę

  2. 21.01.23 22:43

    A ja zauważyłem że trener stracił entuzjazm tak mi się wydaje

  3. 21.01.23 21:18 EXTRA

    Oby te sparingi , cementowały skład . Niechaj i będzie bez - niestety tych wzmocnień ( choć bramkarza to potrzebujemy bo mamy dwóch ) lecz myślę że mamy fajny skład na tą ligę , oby zaskoczyło naprawdę mocno miedzy nimi , to z tym trenerem oj będzie dobrze . SPW

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!