Stomil Olsztyn wygrał 3:1 w Elblągu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil wygrał w Elblągu i gra dalej w Wojewódzkim Pucharze Polski

wczoraj, 18:26   em, kot   5

Stomil Olsztyn wygrał 3:1 z Olimpią III Elbląg i zameldował się w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Los sprawił, że w 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski III-ligowy Stomil Olsztyn zagrał z trzecim zespołem Olimpii Elbląg (klasa okręgowa).

Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski w tym spotkaniu postanowił dać zadebiutować dwóm piłkarzom. Pierwszy raz w barwach pierwszej drużyny zagrali: Kacper Skonieczny oraz Tatsuya Taguchi. Od początku zagrał także m.in. Jakub Bałdyga, Jakub Orpik czy Denis Gojko.

Olimpia III Elbląg 1:3 Stomil Olsztyn
Kacper Łaszak 61 - Adam Paliwoda 14, Tamaz Babunadze 70 (k), Mateusz Jońca 90 (k)

Stomil: 1. Łukasz Jakubowski - 63. Kacper Skonieczny (64, 14. Eryk Kosek), 15. Piotr Jakubowski, 6. Adam Paliwoda, 4. Paweł Flis - 23. Tatsuya Taguchi (78, 20. Oskar Bienenda), 18. Przemysław Klugier, 42. Jakub Orpik (74, 21. Mateusz Jońca), 19. Denis Gojko (46, 10. Karol Żwir) - 16. Jakub Bałdyga (46, 22. Maciej Cichocki), 11. Kaisei Hioki (54, 7. Tamaz Babunadze).

Olimpia III Elbląg w tym meczu wystawiła sześciu zawodników, którzy mają na swoim koncie występy na drugoligowych boiskach.

Stomil na prowadzenie wyszedł w 14. minucie. Gola strzelił Adam Paliwoda, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do przerwy olsztynianie mogli prowadzić wyżej, ale zabrakło skuteczności w polu karnym. Dobrą sytuację miał Przemysław Klugier, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczkę.

W drugiej połowie grę prowadziła Olimpia III, chociaż ładnym uderzeniem z wolnego popisał się Tamaz Babunadze, jednak piłka przeleciała niewiele nad poprzeczką. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 61. minucie. Bramkę dla Olimpii III Elbląg strzelił Kacper Łaszak, podobnie jak przy pierwszym golu, wydarzyło się to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do którego doprowadziło było niefrasobliwe wybicie piłki przez Kacpra Skoniecznego. Dośrodkowanie lecące na pierwszy słupek przedłużył Maciej Cichocki, a Kacper Łaszak wbił z bliska piłkę do siatki Stomilu.

W 70. minucie wyszliśmy ponownie na prowadzenie. Rzut karny pewnie wykonał Tamaz Babunadze, arbiter jedenastkę podyktował za zablokowanie strzału ręką. Wynik spotkania z rzutu karnego w ostatniej minucie ustalił Mateusz Jońca również z rzutu karnego podyktowanego za zablokowanie ręką wrzutki Oskara Bienendy.

Kolejna runda Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się w marcu 2025 roku.

Już w piątek Stomil Olsztyn zagra u siebie ligowe spotkanie z Legią II Warszawa. Początek tego meczu o godzinie 19:45. Przed meczem będzie można przynosić wszystkie potrzebne rzeczy, które trafią na południe Polski do potrzebujących powodzian.

Należy przynosić m.in. żywność (konserwy, produkty instant, energetyczna, sucha), wodę, artykuły chemiczne i kosmetyki, latarki, baterie, powerbanki, śpiwory, koce, ręczniki, narzędzia do usuwania skutków powodzi (szpadle, łopaty, łomy), płyny dezynfekujące, worki na śmieci, słodycze, karma dla zwierząt.

Tagi: Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg, Wojewódzki Puchar Polski, Olimpia III Elbląg