Stomil wygrał z Pelikanem Łowicz

11.02.20 12:43   em   8

Stomil Olsztyn wygrał 3:2 sparingowe spotkanie z Pelikanem Łowicz. Bramki dla olsztyńskiego zespołu strzelali: Maciej Pałaszewski, Eric Molloy oraz Jakub Mosakowski.

Po pierwszych 15. minutach olsztyński zespół przegrywał 0:1. III-ligowiec z Łowicza sprytnie rozegrał rzut różny i niestety testowany łotewski bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcev musiał wyciągać piłkę z siatki. Do wyrównania po przerwie doprowadził Maciej Pałaszewski, który zdecydował się na uderzenie z dystansu.

W 78. minucie bramkę na 2:1 strzelił Damian Warchoł, który zimą przebywał na testach w Radomiaku Radom. Lokalne media w Łodzi sugerowały także, że piłkarz jest w kręgu zainteresowań Stomilu.

Ostatnie słowo należało w tym meczu do Stomilu. Najpierw do wyrównania doprowadził Eric Molloy, który zagrał w końcu w sparingu, bo ostatnio leczył kontuzjowaną kostkę. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Mosakowski, który bramkarza rywali pokonał strzałem z rzutu wolnego.

W czwartek (13 lutego) Stomil zagra kolejne sparingowe spotkanie. Tym razem rywalem będzie III-ligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Stomil: Vjačeslavs Kudrjavcev (46 Jakub Kanclerz) - Janusz Bucholc (46 Lukas Kubań), Mateusz Bondarenko (46 Jakub Mosakowski), Serafin Szota (46 Ołeh Tarasenko), Jonatan Straus (46 Jakub Staszak) - Eric Molloy (46 Richard Amaechi Johnson), Jakub Tecław (46 Waldemar Gancarczyk), Maciej Pałaszewski (65 Eric Molloy), Sam van Huffel, Oktawian Skrzecz (46 Wojciech Hajda) - Artur Siemaszko (46 Koki Hinokio)