Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Stomil zaczyna izolację sportową

27.04.20 14:22   em   8  

W poniedziałek (27 kwietnia) Stomil Olsztyn rozpoczął dwutygodniową izolację sportową. Po tym okresie zawodnicy olsztyńskiego klubu rozpoczną treningi na wybranych obiektach sportowych.

Polski Związek Piłki Nożnej zobligował kluby do przedstawienia 50 osób, które zostaną objęte izolacją sportową, a następnie przejdą badania na obecność koronawirusa. Na liście znalazło się 29 zawodników, 10 członków sztabu szkoleniowego i medycznego oraz 11 osób funkcyjnych.

Co oznacza izolacja sportowa? - Wszystkie osoby z listy zobligowane są do postępowania zgodnie z instrukcją stworzoną na potrzeby tej sytuacji, w tym m.in. do codziennego wypełniania formularza medycznego - czytamy na oficjalnej stronie Stomilu. - Klub wyznaczył koordynatora, który zobowiązany jest do codziennego raportowania Komisji Medycznej PZPN o stanie zdrowia osób znajdujących się na liście.

- Każdy z zawodników, członków sztabu oraz pracowników klubu otrzymał szczegółową instrukcję postępowania podczas izolacji - dodaje Wojciech Kowalewski, prezes Stomilu. - Głównym założeniem jest ograniczenie do minimum kontaktów z otoczeniem wszystkich osób znajdujących się na liście, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. W pierwszym etapie będą realizowane treningi w formie indywidualnej pod kontrolą członków sztabu trenerskiego klubu, zgodnie z zaleceniami i planem Zespołu Medycznego PZPN. Po 14 dniach izolacji zawodnicy i członkowie sztabu przejdą testy na obecność wirusa COVID-19. Kolejny etap to treningi grupowe, a teoretycznie na 3 tygodnie przed 23. kolejką zespół będzie mógł trenować w jednej grupie. Klub będzie wspierał, w miarę swoich możliwości, zawodników, sztab szkoleniowy i medyczny oraz pracowników podczas tego eksperymentalnego procesu.

CAŁA ROZMOWA Z PREZESEM STOMILU WOJCIECHEM KOWALEWSKIM

Po 4 maja będzie można trenować na boiskach trawiastych oraz orlikach. Na jednym boisku będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób. Stomil wysłał listę boisk treningowych do akceptacji (na oficjalnej stronie nie podano konkretnych obiektów). Treningi w grupach kilkuosobowych rozpoczną się dopiero po testach na obecność koronowirusa, za które zapłaci Polski Związek Piłki Nożnej.

Na koniec piłkarze wrócą do treningów grupowych. Przed startem I ligi, który planowany jest na początek czerwca, wszyscy ponownie przejdą badania na obecność koronowirusa.

Przypomnijmy, że piłkarze oraz sztab szkoleniowy Stomilu zgodzili się na obniżkę pensji. W maju oraz w czerwcu wszyscy dostaną 30 procent mniej niż to jest zapisane w umowach. Prezes Stomilu w wywiadzie dla stomil.olsztyn.pl powiedział, że jak zespół wróci do grupowych treningów wtedy będą trwały rozmowy w sprawie przedłużenia kończących się umów.  

Stomil Olsztyn po 22. kolejkach zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Jest plan rozegrać wszystkie spotkania, oczywiście bez udziału publiczności.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 05.05.20 00:33 tomimaki

  @THE CORE No właśnie, co z ludźmi, którzy kupili karnety?

 2. 04.05.20 11:12 Lejtnant

  https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/880734/widzew-lodz-chce-powiekszyc-stadion-jest-plan-rozbudowy-obiektu

 3. 29.04.20 14:04 THE CORE

  Jeszcze tak myślę że jak uda się przepchnąć wybory to ograniczenia mogą wrócić. Zwłaszcza gdy z zagranicy będą napływały takie informacje jak z Francji lub Holandii. I sezon odwołają albo zakończą bez gry. Tak że nie ma co się cieszyć/smucić. A na mecze można by spokojnie wpuścić tych którzy kupili karnety. Zmieścili byśmy się z zachowaniem wymogów odległości. Taka z nas (nie)liczna grupa...

 4. 29.04.20 11:45 zjs

  Jak będzie wyglądała "cieszynka" po strzeleniu bramki? Oddzielnie, każdy 4 metry od siebie? A krycie zawodnika podczas wykonywania rzutów wolnych i rożnych? Piłka to gra kontaktowa, to teraz nowa taktyka krycie na dystans?Tak tylko pytam.

 5. 28.04.20 14:32 THE CORE

  Jak raz trafiła się runda nie wiosenna tylko letnia to na mecz nie będzie można iść. Jak mam iść na wybory to chyba mogę też na mecz, co? I co z karnetami kupionymi przez kibiców?

 6. 27.04.20 22:37 marduk

  Skender WHO?

 7. 27.04.20 19:26 kot

  Skënder Loshi podpisał długi kontrakt, nie ma co się martwić.

 8. 27.04.20 18:24 marduk

  Klub tylko użytkuje obiekty które należą do OSIR, OSIR nawet dba o nie, kosi podlewa itp. (boczne też)Dlatego to czy Stomil zacznie korzystać zależy od nowego rozporządzenia, bo na te chwilę wszystko jest zamknięte i OSIR nie narazi się na karę z Sanepidu. Ściemą jest informacja że wszyscy zawodnicy i sztab zgodzili na obniżenie pensji, podajesz Emilu niezweryfikowany komunikaty klubu. Kolejną ściemą jest informacja że wszystkie kontrakty zostaną automatycznie przedluzone, bo niby jak? Jak premier powie na konferencji ze wszystkim w Polsce przedłuża umowy o pracę, kontrakty między firmami, umowy zlecenia to też uwierzysz? Ja chciałbym dzisiaj usłyszeć kto na 100% będzie mógł grać 1 lipca, a to tylko gracze z kontraktem na przyszły sezon, a tych w wyjściowej "11" może połowa.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!