Bardzo aktywny w drugiej polowie był Rafał Śledź, fot. Emil Marecki

Ostróda - 16 lipca 2014 r., godz. 18:00

Stomil zremisował 1:1 z Sokołem Ostróda

16.07.14 20:11   zic, em   6

W sparingowym meczu rozegranym w Ostródzie Stomil Olsztyn zremisował z miejscowym Sokołem 1:1. Jedyną bramkę dla Stomilu strzelił Artur Siemaszko.

Nie było to porywające widowisko piłkarskie. W pierwszej połowie Stomil powinien prowadzić wyżej, bo w jednej z sytuacji Piotr Wypniewski trafił w słupek. Przed przerwą do dośrodkowania Piotra Głowackiego dobrze wyszedł Artur Siemaszko i pokonał Piotra Sikorę.

W drugiej połowie Stomil mógł podwyższyć wynik za sprawą Arkadiusz Kopruckiego. Obrońca Stomilu strzelał z główki, ale bramkarz gospodarzy wybronił. Przy tej akcji w różnego dośrodkowywał wspominany wcześniej Głowacki. Bardzo aktywny z przodu był Rafał Śledź, ale po jego strzał też nic nie wpadło do bramki Sokoła.

Pod koniec drugiej połowy jedyna akcja Sokoła zamieniona została w bramkę. Mocnym strzałem popisał się Krystian Słowicki i pokonał Michała Przyborowskiego.

- Początek mieliśmy bardzo sztywny. Brakowało akcji do przodu, było dużo niepewności w naszej grze. Za daleko graliśmy od przeciwnika, a założenia były takie żeby wyprowadzać kontry. Nie czujemy się jeszcze dobrze w ataku pozycyjnym. W drugiej połowie mieliśmy grać wyżej i tylko momentami było to realizowane. Miałem problemy z wyegzekwowaniem od bocznych obrońców i pomocników, żeby szli wyżej, żebyśmy stosowali pressing. Nie mogli zmusić przeciwnika do błędu - powiedział po meczu trener Mirosław Jabłoński.

W Sokole sprawdzanych było m.in. dwóch zawodników Stomilu - Patryk Nowak i Adrian Żukiewicz.

Stomil: Michał Przyborowski - Adrian Korzeniewski (46 Arkadiusz Koprucki), Élton, Tomasz Wełna, Naoya Shibamura (46 Wojciech Dziemidowicz) - Piotr Głowacki, Michał Trzeciakiewicz (46 Paweł Głowacki), Arkadiusz Mroczkowski (46 Rafał Śledź), Paweł Herman, Piotr Wypniewski - Artur Siemaszko (46 Marko Rajić).

Tagi: Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda, Artur Siemaszko, Ostróda, Mirosław Jabłoński