Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w sobotę (18 kwietnia 2026 roku) wyjazdowe spotkanie z Mrągowią Mrągowo. Mecz zostanie rozegrany w wyjątkowych okolicznościach. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanego obiektu naszych rywali. Początek meczu o godzinie 19:30.
Olsztynianie mają za sobą trzy spotkania z rzędu przed własną publicznością, z czego dwa ligowe. To teraz podopieczni Michała Kraszewskiego zagrają dwa na wyjeździe. Na początek w Mrągowie z Mrągowią, a za tydzień w Biskupcu z miejscową Tęczą.
Piłkarze Stomilu Olsztyn, mimo słabszej dyspozycji w dwóch ostatnich kolejkach, pozostają samodzielnymi liderami IV ligi. Przypomnijmy: przed świętami olsztynianie ulegli u siebie Startowi Nidzica 2:3, a w ostatnim meczu zanotowali wymęczone zwycięstwo z rezerwami Olimpii Elbląg. Droga do awansu pozostaje otwarta (choć z pewnością nie jest prosta) – komplet zwycięstw w pozostałych dziewięciu spotkaniach zagwarantuje nam powrót na trzecioligowe boiska.
Na początek Stomil zmierzy się z Mrągowią Mrągowo. Rywale zmagają się z problemami w walce o utrzymanie w IV lidze, czego dowodem jest fakt, że zespół prowadzi już trzeci szkoleniowiec w tym sezonie. Początkowo za wyniki odpowiadał Mariusz Niedziółka, później stery przejął Andrzej Kowalczyk, a obecnie funkcję tę sprawuje Czesław Żukowski – postać doskonale znana w Olsztynie.
W Mrągowie nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu. Miejscowa Mrągowia celowo wstrzymywała się z inauguracją, aby zorganizować piłkarskie święto właśnie z udziałem Stomilu Olsztyn. Na obiekcie wybudowano nową trybunę, wymieniono płytę boiska oraz zainstalowano bieżnię lekkoatletyczną. Stadion zyskał także sztuczne oświetlenie, co pozwoli rozegrać nadchodzący mecz przy blasku jupiterów.
Kibice Stomilu Olsztyn w tym meczu zajmują miejsce na łuku. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 18:30. Bilet wstępu kosztuje 20 złotych. Organizatorzy proszą o przygotowanie odliczonej kwoty, to znacznie przyspieszy sprzedaż wejściówek na to spotkanie.
Początek meczu o godzinie 19:30.
Transmisja z meczu dostępna pod adresem live.mragowia.pl. Mecz komentować będzie Krzysztof Kyniu Betkier.
OKS Stomil
on-line
wczoraj, 19:21 Al bandi
Transmisja płatna?
wczoraj, 10:29 AndrzejStomil
Dzięki za info.
wczoraj, 08:53 Emilozo
Tak, live.mragowia.pl.
wczoraj, 08:42 AndrzejStomil
Będzie transmisja?
17.04.26 15:16 zorro
niewazne jak ale trzeba zfobyć komplet punktów w najbliższych meczach, nieważne jak tylko zwycięstwo.
17.04.26 14:20 DJKS
Ciekawe czy "gwiazdy" już odpoczęły po "wyczerpujących" bojach z olimpiami z Elbląga? ;)
17.04.26 12:52 zjs
No proszę, kameralny stadion z oświetleniem, jak na IV ligę to nieźle. Radzę potraktować rywala serio bo może być w plecy. Powodzenia!