Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę (20 września 2025 roku) zagrają ligowe spotkanie z Tęczą Biskupiec. Mecz z niepokonaną drużyną IV ligi rozpocznie się o godzinie 15:00.
Olsztynianie mają za sobą serię trzech spotkań bez porażki. Wchodzą w to dwa spotkania ligowe oraz jedno w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zespół w tych trzech spotkaniach nie stracił żadnej bramki. W ostatnim meczu podopieczni Michała Kraszewskiego pokonali 5:0 Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie Olsztyński szkoleniowiec w tym meczu dał zagrać większości zawodnikom, którzy w lidze byli zmiennikami.
Czy piłkarze zdali egzamin i któryś z nich wystąpi w najbliższym meczu z Tęczą? - Zespół zdał egzamin - mówi Michał Kraszewski, trener Stomilu. - Wygrywamy jako zespół i ja nie chcę dzielić zawodników na rezerwowych i na tych z pierwszej jedenastki. Bardzo często dzieje się tak w futbolu, że o wyniku decydują ci, którzy są w drugiej połowie, a nie na początku. Chcemy taką świadomość budować, że tutaj każdy ma swoją rolę do odegrania. Na każdym treningu zawodnicy muszą pokazywać swoją jakość i przydatność, a nie tylko w meczach o stawkę. Czy ktoś się z nich pojawi na boisku? Wszystko zależy od pomysłu na to spotkanie i jak będą się prezentować w ostatnim treningu przed meczem.
W środowym meczu pucharowym z powodu kontuzji (naderwany mięsień dwugłowy) nie zagrał Jakub Orpik i teraz także go nie zobaczymy na boisku. Piotr Łysiak od dłuższego czasu ma problemy z kolanem. W Nowym Mieście Lubawskim boisko przedwcześnie opuścił Shōtō Unno, który nawet został zmuszony do odwiedzin miejscowego szpitala. Zawodnik prawdopodobnie miał problemy na tle alergicznym, ale do domu wieczorem wrócił cały i zdrów. Gotowy do gry jest Paweł Wiśniewski, który tylko czeka na możliwość rywalizacji z obrońcami rywali. Filip Wójcik także może być już wpisany do protokołu meczowego, ale ostatni mecz oglądał z wysokości trybun. Szkoleniowiec Michał Kraszewski ma spore pole manewru i pozytywny ból głowy przy ustalaniu wyjściowej jedenastki.
Do Olsztyna przyjedzie niepokonana w tym sezonie Tęcza Biskupiec. Podopieczni Macieja Szostka zgromadzili 13. punktów na co złożyło się 3. wygrane i 4. remisy. W ostatnim ligowym spotkaniu pokonali u siebie 2:0 Romintę Gołdap. W kadrze rywali są piłkarze, którzy wcześniej reprezentowali barwy biało-niebieskie: Jakub Banul, Adrian Morawski, Sebastian Szypulski czy Piotr Karłowicz.
W Biskupcu także mówi się się o awansie do III ligi. Są ku temu spore podstawy, bo Tęcza już wiosną grała bardzo dobrze i gdy ustawimy tabelę za spotkania w 2025 roku, to właśnie oni są liderem. Przegrali z Rominta Gołdap oraz z Mazurem Ełk, ale do drugie spotkanie zostało potem zweryfikowane jako walkower na korzyść Tęczy.
Przed meczem przy basenie Aquasfera kibice Stomilu będą zbierać: cukier, olej, mąka, makaron, mleko UHT, konserwy rybne i mięsne, pasztety, żywność w słoikach, puszki z warzywami, słodycze, dżem, majonez, zupki instant, kasza, ryż, ketchup, proszek do prania, szampon, płyn do naczyń, mydło. Wszystko to trafi do podopiecznych Fundacji Pomoc Patrioty.
Widzimy się wszyscy na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69a o godzinie 15:00. Dla kibiców, którzy tego dnia nie mogą pojawić się na stadionie, zostanie przygotowana transmisja z meczu PPV. Całkowity zysk trafia do budżetu IV-ligowca. Mecz komentować będą Krzysztof Betkier oraz Paweł Piekutowski.