Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie Stomilu

07.06.21 13:33   em   23  

W minioną niedzielę (6 czerwca 2021 r.) odbyło się spotkanie na linii Michał Brański - Piotr Grzymowicz. Prezydent Olsztyna podtrzymał swoją decyzję o braku dalszego współfinansowania Stomilu Olsztyn.

Michał Brański w sobotę z trybun olsztyńskiego stadionu oglądał na żywo mecz Stomilu Olsztyn z Miedzią Legnica. Większościowy udziałowiec klubu dzień później spotkał się z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna.

Michał Brański dla Sportowych Faktów Wirtualnej Polski zdradził kulisy spotkania. - Na niedzielnych rozmowach w ratuszu miasto odmówiło finansowania Stomilu, nie należy się spodziewać przełomu w tej kwestii. Nowy sponsor? Jeszcze nikt taki się nie pojawił - czytamy w artykule: Stomil. Olsztyn na krawędzi. Fatalne informacje dla kibiców.

Było to już trzecie potwierdzenie informacji na temat braku dalszego finansowania klubu przez miasto. Najpierw Piotr Grzymowicz poinformował to w specjalnym oświadczeniu, a następnie podczas Sesji Rady Miasta.

Ze względu na brak dalszej współpracy z miastem, to Michał Brański, większościowy udziałowiec klubu, zdecydował się na wyjście z klubu.

Na całe szczęście Stomil otrzymał licencję na I ligę na najbliższy sezon, to pozwala na szukanie nowego inwestora w klub. Czy tak się stanie w najbliższym czasie? Trudno powiedzieć. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość na temat przyszłości Stomilu Olsztyn.

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga, Michał Brański, Piotr Grzymowicz


Komentarze

 1. 10.06.21 20:36 zjs

  A kraju rozsądni ludzie budują-----Spółka Bytomski Sport, która prowadzi drużynę Polonii Bytom podpisała w czwartek rano umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska przy zbiegu ulic Olimpijskiej i Piłkarskiej. To obok starego, przedwojennego obiektu, który służył jeszcze piłkarzom Beuthen 09 a na którym potem Polonia odnosiła największe sukcesy. Kibice Polonii Bytom odetchnęli z ulgą. Wygląda na to, że klub będzie miał gdzie się rozwijać. - Po wybudowaniu w Bytomiu lodowiska przyszedł czas na nowy dom dla piłkarzy. Inwestycja pozwoli zawodnikom trenować i grać na obiekcie z porządnym zapleczem. Młodzież będzie miała świetne warunki do rozwijania umiejętności. Mam nadzieję, że realizacja przebiegnie równie sprawnie jak wcześniej przy naszym lodowisku. Klub będzie budowany systematycznie, równomiernie i spokojnie, bez presji na wynik. Z porządnym zapleczem będzie znacznie łatwiej się rozwijać - podkreśla Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Pieniądze wykłada miasto. Spółka mając pewność inwestycji może spokojnie szukać innych źródeł dofinansowania.

 2. 10.06.21 14:10 szorstky13

  https://newonce.sport/epizod/po-co-kupowac-stomil-olsztyn, a miało być tak pięknie…

 3. 09.06.21 19:26 zjs

  Oczywiście maj 2022.

 4. 09.06.21 19:25 zjs

  A Sosnowiecki Park Sportowy ma być gotowy w maju 2020. Stadion 184 mln, hala 57,6 mln i lodowisko 64,9 mln. Inni to mają szczęście.

 5. 09.06.21 19:19 czerkasow

  To nie.jest koncert życzeń kibiców tylko możliwa wersja oszczędnościowa - takie zło konieczne, którego nikt.nie chce.

 6. 09.06.21 18:20 tomaso

  O ile pamiętam, wszyscy lub prawie wszyscy forumowicze tego portalu jechali z Zajączkowskim po każdym meczu. A to taktyka nie ta, a to nie ci piłkarze w 11, co powinni, a to zespół bez stylu itd.

 7. 09.06.21 15:03 barakuda

  Brańskiego nie ma co wybielać taki sam z niego gość jak z łysego i kudłatego.jedna banda

 8. 09.06.21 15:03 zjs

  Gdzieś mi tam mignęło, że zamiast Stawskiego będzie olsztyński wariant oszczędnościowy i kontekście nazwisko Piotra Zajączkowskiego. Panowie! Zajączkowski za czapkę gruszek nie przyjdzie, zwłaszcza, że w Kołobrzegu ma elegancki stadion na 3 tys miejsc z zapleczem treningowym, placami techniki, bocznym boiskiem i wszystko to wybudowane w porozumieniu z prezydentem i marszałkiem za 30 mnl złotych przy dotacji z UE 40%. Piotr obecnie jest w drugiej grupie słabszej, ale ma zadanie postawione w przyszłym sezonie awansu do 2 ligi. Regularne pieniądze i postawione zadanie i myślicie, że on tu przyjdzie kopać się z koniem? Oprócz tego realizuje organizację piłkarskiej szkółki. Miłych marzeń!

 9. 09.06.21 14:39 stomil1960

  Pan Pruski oddaje istotę działania klubu - to studnia bez dna.Jeśli dawali , to chcą efektów. Nie ma efektów nie będą dawać .Jest stan ,,0” to działacze do działań w końcu chcieli być w klubie. Ciekawe ile jest jeszcze lewych etatów w klubie np. trenerskich bez merytorycznego przygotowania.

 10. 09.06.21 14:17 czerkasow

  Wybielanie Brańskiego ciąg dalszy.

 11. 08.06.21 12:30 tomaso

  Za tego prezydenta no way. Od czasu, gdy uciekał z trybun w trakcie meczu po wysłuchaniu litanii od sympatyków klubu, nie pała miłością do klubu. Zauważcie, jak często promuje się na meczach AZS, czy pomniejszych imprezach amatorsko-sportowych. Co do przyszłego inwestora, to niby klub nie ma długów, ale za darmo nikt go nie odda. A jeśli nawet przyjdzie sponsor, to biorąc pod uwagę, co się dzieje w innych klubach 1 i 2 ligi, to my możemy co najwyżej w przyszłym sezonie powalczyć o utrzymanie. A za rok spada już chyba komplet

 12. 07.06.21 20:22 Pruski

  Według mnie nie ma szans żeby miasto dało jakąkolwiek kasę jeśli od wielu lat w Stomilu jest afera za aferą - jak nie rozkradanie klubu to zadłużanie go albo robienie podejrzanych transferów, posady dla kolegów itd. Jak ktokolwiek z miasta dałby jakąś kasę to przeciwnik przy wyborach wypomni mu sponsorowanie stomilowskich afer i udział w tym wszystkim. Najpierw trzeba mieć w Stomilu specjalistów i profesjonalizm a nie kolesiostwo i prowizorkę, a potem przycisnąć miasto i atakować raz za razem o inwestycje w sport.

 13. 07.06.21 20:22 SzEFoo

  Niech sobie gra jak chce, aby z korzyścią dla klubu bo to jest chyba priorytet !

 14. 07.06.21 20:21 DJKS

  MB jest warty PG. Jeden gra pod publiczkę i próbuje teraz usprawiedliwiać swoją nieudolność w zarządzaniu klubem. Drugi wykorzystuje pandemię i trudną sytuację samorządu do ostatecznego umycia rączek od Stomilu i sportu w ogóle w Olsztynie.

 15. 07.06.21 20:08 czerkasow

  Brański - trzeba było negocjować rok temu a nie od trzech miesięcy. Teraz dupa blada. Nikt nie dodrukuje pieniędzy kiedy budżet ustalony. Nadal twierdzę że właściciel WP gra pod publiczkę.

 16. 07.06.21 19:47 barakuda

  Największy problem tego miasta to nie Grzym a mieszkańcy.wieczne narzekanie a od kilkunastu lat faktycznie bez zmian w radzie miasta i na stołku prezydenta

 17. 07.06.21 18:33 A Ś

  Grzymowicz z chęcią rozpierdoli klub na. Zakończenie swoich marnych rządów sport w tym mieście i infrastruktura to wstyd na cały kraj szkoda dzieci trenujacych które tracą do reszty już na samym starcie! Stomil to My! Niedajmy satysfakcji tym dziadom!

 18. 07.06.21 18:05 zjs

  User S.M.P zawarł w krótkim poście dokładną syntezę wszystkich naszych dyskusji. Uważam tylko, że szczyt możliwości olsztyńskiego futbolowego środowiska to 3 liga.

 19. 07.06.21 15:44 S.M.P.

  Bez udziału miasta w finansowaniu żaden inwestor nie włoży tu poważnej kasy. bo zwyczajnie na tym co mamy w Olsztynie nie da się budować. Chyba że jakiś bogaty pomyleniec w ramach chwilowej zachcianki zabawy w właściciela klubu. W mieście bez infrastruktury sportowej żaden klub nie sfinansuje się sam na poziomie 1 ligi czy Ekstraklasy. Na tym co tu mamy możemy grać sobie max. w II lidze i skupić się na szkoleniu młodzieży.

 20. 07.06.21 15:30 Owsian

  Mierzejewskich trzeba namówić. Adrian niech kupi a Marian będzie prezesem na razie.

 21. 07.06.21 15:25 zjs

  Ten Mierzyński z WP najpierw nadaje zlecony sygnał a po rozmowie w Ratuszu diametralnie inny ton. Niech diabli porwą MB za nasze złudzenia a Grzymowicza za całokształt. Ten ostatni jest winny za zaniechania ostatniej dekady, Złotousty demagog.

 22. 07.06.21 14:36 DJKS

  Iwański pisał na Twitterze, że MB akcje chce zbyć za przysłowiową złotówkę. Mi się jednak wydaje, że ten wspaniały "inwestor" będzie chciał zarobić.

 23. 07.06.21 13:54 SzEFoo

  Pytanie podstawowe brzmi ile kosztują akcje Brańskiego ? Bo jeśli nie chce być stratny albo chce zarobić to będzie problem z nowym inwestorem. Druga kwestia - jeśli nie znajdzie chętnego kiedy klub gra w 1 lidze to nie znajdzie go na pewno jak popłyniemy ligę czy dwie niżej.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!