Relacja z meczu Warmia Olsztyn - Stomil II Olsztyn

IV liga 2019/2020 (3. kolejka, 17.08.2019 r.) Stadion Warmia Olsztyn
Sybiraków 36, 10-236 Olsztyn
Warmia Olsztyn 2:0 Stomil II Olsztyn
1:0
10' Krystian Oleszko
90' Igor Mazurek
Bramki Warmia Olsztyn:
Stomil II Olsztyn: Michał Leszczyński - Wojciech Dziemidowicz, Ołeh Tarasenko (46 Koki Hinokio), Aleksander Kowalski, Jakub Jurczak - Dawid Rudnik (12 Maciej Serbintowicz), Jakub Tecław, Wojciech Hajda (46 Paweł Głowacki), Mateusz Cetnarski (65 Hubert Szramka), Karol Landowski - Szymon Rak (67 Mateusz Jońca)

Piłkarze Stomilu II Olsztyn przegrali 0:2 z Warmią Olsztyn. Bramki dla KKS-u strzelali: Krystian Oleszko oraz Igor Mazurek.

Mecz odbył się przy al. Piłsudskiego 69a, ale gospodarzem była drużyna Warmii.

Szybko stracona bramka spowodowała, że Stomil musiał grać atak pozycyjny przez całe spotkanie. Już w 10. minucie Krystian Oleszko z Warmii wykorzystał zbyt krótkie zagranie Dawida Rudnika w kierunku Michała Leszczyńskiego, przedryblował bramkarza rezerw i bez problemów umieścił piłkę w siatce. Błędne popodanie Rudnika było efektem kontuzji mieśnia dwuglowego, którą młody zawodnik przypłacił zejściem z boiska. Biało-Niebiescy rzucili się do odrabiania strat, lecz ewidentnie w tym dniu grzeszyli nieskutecznością, a brakło im też przysłowiowego, piłkarskiego szczęścia. Swoich szans nie wykorzystali Karol Landowski i Maciej Serbintowicz (dwukrotnie) i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej połowie trener Zajączkowski wykorzystał wszystkich zawodników z ławki, Stomil nadal miał kolosalną przewagę, ale ponownie zawodnicy zawodzili pod bramką rywala. W przedostatniej minucie spotkanie Warmia postawiła kropkę nad i. Dobrą kontrę zespołu z Zatorza w 89. minucie wykończył strzałem z bliska Igor Mazurek.

Rezerwy Stomilu po 3 kolejkach maja na koncie 6 pkt. i nadal zajmują drugą pozycję w czwartoligowej tabeli.

kyn

W sobotę (17 sierpnia) piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają derbowe spotkanie przy Piłsudskiego 69a. Rywalem będzie najlepsza drużyna ligi okręgowej poprzedniego sezonu Warmia. Początek meczu o godz. 17.

Piłkarze Stomilu II bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki IV ligi w tym sezonie. Po dwóch kolejkach mają komplet punktów i bilans bramkowy 8:0. Tydzień temu Stomil wygrał 6:0 z Błękitnymi Orneta, a w środku tygodnia pokonał 2:0 Polonię Lidzbark Warmiński.

Warmia Olsztyn natomiast sezon zaczęła od dwóch porażek. Najpierw przegrali 0:5 z GKS-em Wikielec, a później 3:4 z Błękitnymi Orneta. Drużynę prowadzi były piłkarz Stomilu - Marcin Wincel. W kadrze klubu z Zatorza gra m.in. Krzysztof Filipek czy Bartosz Sobótka.

W drużynie Stomilu zagrają wszyscy piłkarze, którzy nie grali w piątkowym meczu przeciwko Odrze Opole.