Artykuł

Wybieramy jedenastkę 75-lecia Stomilu. Głosujemy na środkowego obrońcę!

Wybieramy jedenastkę 75-lecia Stomilu. Głosujemy na środkowego obrońcę!

30.06.20 09:30   kot   5  

Tym razem do kandydatów na pozycję środkowego obrońcy nominowaliśmy czterech piłkarzy Stomilu Olsztyn.

1. Andrzej Jankowski - podstawowy defensor przez prawie 11 lat. Kapitan. Ze Stomilem awansował z III ligi do I. Jego spokój i dobra gra w powietrzu miały duże przełożenie na obronę olsztynian. Strzelił też kilka bardzo ważnych bramek. 286 meczów dla naszej drużyny.

2. Artur Januszewski - pięć lat spędzonych w Stomilu w I lidze, jednak w odróżnieniu od innych nominowanych grał w schyłkowym okresie OKS-u. Każdy trener uwzględniał go przy budowaniu formacji defensywnej. 129 meczów dla Stomilu i wszystkie w I lidze.

3. Bogusław Oblewski - swoim doświadczeniem miał pomóc Stomilowi wywalczyć historyczny awans. Wniósł dużo jakości do linii obrony, mógł świętować ze Stomilem awans do elity, gdzie był nie tylko piłkarzem, ale też asystentem trenera.

4. Ireneusz Waćkowski - osiem sezonów w Stomilu na przełomie lat 80. i 90. Dwa razy udało mu się awansować na zaplecze najwyższej ligi z naszą drużyną. Przez lata podpora olsztyńskiej defensywy, głównie jednak w III lidze.

Wybraliśmy powyższe kandydatury na podstawie wyników plebiscytu na piłkarza 75-lecia Stomilu.

Głosowanie zakończy się w poniedziałek - 6 lipca, gdy będziemy wybierać lewego obrońcę.

UWAGA! Sonda działa tylko na przeglądarkach, w aplikacji głosować nie można.

Tagi: Stomil Olsztyn, jedenastka 75-lecia, Andrzej Jankowski, Artur Januszewski, Bogusław Oblewski, Ireneusz Waćkowski


Komentarze

 1. 01.07.20 13:05 czerkasow

  Grał i na lewej i na środku. Ciekawe jakie prpozycje beda na prawego pomocnika, bo w czasach ekatraklasy mieliśmy, chyba, jednego klasycznego prawego skrzydłowego - Marka Kwiatkowskiego.

 2. 30.06.20 18:34 Darek

  A czy januszewski nie był lewym obrońca?

 3. 30.06.20 15:45 Tomasz M.

  Jankowski,Oblewski, Januszewski,Wackowski.

 4. 30.06.20 11:29 kot

  Nie będą.

 5. 30.06.20 11:26 Tiger

  Czy Januszewski i Jankowski będą dostępni jeszcze raz w tym głosowaniu na swoich nominalnych pozycjach? Żaden z nich środkowy obrońca tylko odpowiednio lewy obrońca i defensywny pomocnik.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!