Relacja z meczu Zagłębie II Lubin - Stomil Olsztyn

Trzecia porażka z rzędu

II liga 2023/2024 (18. kolejka, 18.XI.2023 r.) Koniec Lubin - boisko nr 4 na stadionie Zagłębia
Zagłębie II Lubin 2:1 Stomil Olsztyn
0:0
57' (k) Patryk Kusztal
68' Szymon Karasiński
Michal Bezpalec ż
Bramki Zagłębie II Lubin: 1. Szymon Weirauch - 2. Jakub Kolan, 3. Kacper Lepczyński, 4. Jarosław Jach, 5. Szymon Karasiński (88, 15. Mateusz Lipp) - 7. Paweł Kruszelnicki (88, 19. Franciszek Antkiewicz), 6. Filip Kocaba, 8. Kacper Terlecki (64, 17. Mateusz Kizyma), 10. Cyprian Popielec (64, 18. Kacper Masiak), 11. Patryk Kusztal (83, 16. Odyseusz Sygieniewicz) - 9. Rafał Adamski.
Stomil Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 19. Daniel Pietraszkiewicz, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski (86, 29. Radosław Tuleja) - 10. Karol Żwir, 23. Filip Laskowski, 18. Michal Bezpalec (86, 99. Kacper Kondracki), 7. Hubert Krawczun (72, 6. Yūdai Shinonaga) - 9. Piotr Kurbiel (24, 89. Tomasz Bała).
Szczegóły Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Widzów: 100 (sektor gości zamknięty).

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali trzecie spotkanie z rzędu na wyjeździe. Tym razem doznali porażki w starciu z  rezerwami Zagłębia Lubin. Podopieczni Janusza Bucholca nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Trener Janusz Bucholc w tym spotkaniu nie mógł skorzystać Filipa Wójcika, który ma naderwany mięsień przywodziciela. W zamian najlepszego strzelca Stomilu na wahadle zobaczyliśmy Daniela Pietraszkiewicza. W przypadku innego wahadłowego Michała Karlikowskiego był to 50. występ w barwach Dumy Warmii. Ponownie w bramce od 1. minuty zagrał Miłosz Garstkiewicz. W Olsztynie z powodów zdrowotnych zostali także Bartosz Florek (gorączka) oraz Dawid Rezaeian (zapalenie kaletki ścięgna Achillesa).

Spotkanie odbyło się na boisku Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin numer 4. Jedna z trybun jest w trakcie modernizacji (montowanie zadaszenia) i dlatego gospodarze dostali zgodę od Polskiego Związku Piłki Nożnej na nieprzyjmowanie zorganizowanej grupy kibiców Stomilu. Atmosfera spotkania była typowo sparingowa, bez żadnego dopingu, do którego tak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Za dużo nic ciekawego się nie wydarzyło w tej części gry, ale obydwa zespoły mogły strzelić minimum po jednym golu. Dobrą okazję miał Michał Karlikowski, a także Daniel Pietraszkiewicz, który był jednym z lepszych piłkarzy Stomilu w całym spotkaniu. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie po naszym błędzie. Miłosz Garstkiewicz wyskoczył do piłki, zderzył się z Filipem Szabaciukiem i piłka wypadła mu z rąk. Zawodnik Zagłębia na szczęście nie skorzystał z prezentu.

W połowie pierwszej połowy z boiska musiał zejść Piotr Kurbiel. Zawodnik poczuł ból w klatce piersiowej i sztab szkoleniowy zdecydował się na zmianę. Po konsultacjach i wstępnym badaniu napastnik nie został w Lubinie, a wrócił z drużyną do Olsztyna, gdzie w najbliższych dniach przejdzie kompleksowe badania. Piłkarza czeka badanie krwii oraz EKG.

Trzy gole padły w drugiej odsłonie gry, ale mogło ich paść zdecydowanie więcej. W 53. minucie nasz bramkarz popisał się fantastycznym refleksem i uchronił nasz zespół od utraty gola. Kilka minut później Zagłębie wyszło na prowadzenie. Piłkę w polu karnym ręką dotknął Hubert Krawczun, a rzut karny pewnie wykonał Patryk Kusztal. O tę sytuację na konferencji prasowej pretensje miał szkoleniowiec Stomilu.

- Bardzo kontrowersyjna decyzja pana sędziego - mówi Janusz Bucholc. - Najpierw ewidentny faul na naszym zawodniku, później sędzia odgwizduje rękę w polu karnym. My wszystko bierzemy na klatę, mówimy o odpowiedzialności w zespole, a zapominamy o odpowiedzialności, którą mają sędziowie. Oni muszą też więcej brać na klatę, bo takie decyzje rzutują na wynik ewidentnie, bo jest rzut karny i tracimy bramkę.

Dwie minuty od utraty bramki z boiska za faul bez piłki wyleciał Karol Żwir. - Bezsensowna czerwona kartka - dodaje Bucholc. - Dostajemy ją i szacunek dla mojego zespołu za to, jak walczył o to, by w 10 wynik odmienić.

W 68. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Szymon Karasiński zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i wyszło mu bardzo ładne trafienie. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie zaliczył Daniel Pietraszkiewicz, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach Stomilu.

Stomil Olsztyn przegrał trzecie spotkanie z rzędu, wszystkie porażki miały miejsce na obcych boiskach. Podopieczni Janusza Bucholca wygrywając w Lubinie mogli przeskoczyć w tabeli rywali, a tak zadomowili się na kolejny tydzień w strefie spadkowej.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra u siebie z GKS-em Jastrzębie. Mecz zaplanowano na sobotę (25 listopada 2023 roku) o godzinie 13:00.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:30:34

94' Koniec meczu. Trzecia porażka z rzędu stała się faktem!
93' Dawid Pietraszkiewicz strzela honorową bramkę. 1
73' Yudai Shinonaga wszedł za Huberta Krawczuna. 1
68' Szymon Karasiński mocno uderzył zza pola karnego i podwyższył prowadzenie gospodarzy. 1791
59' Karol Żwir wyrzucony z boiska za faul bez piłki. Czerwona kartka! Opaskę kapitańską przejął Hubert Sadowski. 1
57' Patryk Kusztal pewnie z rzutu karnego i gospodarze prowadzą 1:0. 1791
55' Rzut karny dla Zagłębia. 1791
54' Powinno być 1:0 dla Zagłębia, ale fantastyczną obroną popisał się nasz bramkarz. 1791
49' Filip Laskowski napomniany żółtą kartką.
48' Groźne uderzenie zawodnikach Zagłębie, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. 1791
46' Ruszyła druga połowa. 1
45+3' Do przerwy w Lubinie bezbramkowy remis.
45' Ładny rajd Daniela Pietraszkiewicza, minął kilku zawodników, ale niestety nie zdobył gola. 1
43' Miłosz Garstkiewicz wyskoczył do piłki, zderzył się z Filipek Szabaciukiem i piłka wypadła mu z rąk. Zawodnik Zagłębia na szczęście nie skorzystał z prezentu. 1791
34' Kacper Terlecki napominany żółtą kartką za faul na Danielu Pietraszkiewiczu. 1791
32' Michał Karlikowski w doskonałej sytuacji do strzelenia gola, ale spudłował. 1
24' Tomasz Bała wszedł za kontuzjowanego Piotra Kurbiela.
23' Błąd Filipa Szabaciuka, ale na szczęście bez konsekwencji. 1791
17' Piotr Kurbiel wyprzedził dwóch piłkarzy i podał do... trzeciego. Stracona kontra. 1
8' Daniel Pietraszkiewicz powinien uderzyć na bramkę rywala. Przekładał piłkę i ostatecznie podał do Karola Żwira. Nic z tego nie wyszło. 1
6' Miłosz Gartstkiewicz pewnie łapie piłkę. 1
5' Małe zamieszanie w naszym polu karnym, ale bez straty gola. 1791
3' Michal Bezpalec uderza na bramkę rywala. Bramkarz pewnie łapie. 1
Ruszyli. DO BOJU OKS! 1791
Trwa przywitanie obydwu jedenastek.
Piłkarze wyszli na murawę.
Piłkarze udali się do szatni.
Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej sezonu 2023/2024.
Trwa intensywna rozgrzewka obydwu drużyn.
Ostatni mecz pauzować musi: Lukáš Kubáň. 1
Z zdrowiem kłopoty mają: Filip Wójcik, Dawid Rezaeian, Bartosz Florek. 1
Ławka rezerwowych: 1. Łukasz Jakubowski - 26. Bartosz Waleńcik, 29. Radosław Tuleja, 74. Mateusz Drabiszczak, 6. Yūdai Shinonaga, 8. Marcin Stromecki, 99. Kacper Kondracki, 89. Tomasz Bała. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 30. Miłosz Garstkiewicz - 19. Daniel Pietraszkiewicz, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski, 7. Hubert Krawczun, 10. Karol Żwir - 9. Piotr Kurbiel. 1
Witamy, o godzinie 13:00 początek meczu Zagłębie II Lubin - Stomil.

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczynają rundę rewanżową. Olsztynianie na półmetku rozgrywek znaleźli się strefie spadkowej. Podopieczni Janusza Bucholca zagrają teraz na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin. Początek sobotniego meczu o godzinie 13:00.

Według zapowiedzi włodarzy Stomilu Olsztyn zespół w tym sezonie ponownie miał walczyć o awans do I ligi. W poprzednim sezonie olsztynianie otarli się o zaplecze Ekstraklasy odpadając po rzutach karnych w barażowym starciu z Motorem Lublin.

W poprzednim sezonie piłkarze Stomilu na półmetku rozgrywek mieli 27 punktów, co dawało szóste miejsce w tabeli II ligi, a teraz mają 20 punktów, co daje 15 miejsce, które oznacza spadek do III ligi.

Podopieczni Janusza Bucholca na swoim koncie mają 9 porażek, więcej w tym sezonie przegrywała tylko ostatnia w tabeli Sandecja Nowy Sącz. Olsztynianie w tym sezonie wygrali zaledwie 6 razy i zanotowali 2 remisy.

Co ciekawe Stomil mógł zakończyć pierwszą rundę w górnej części tabeli, było na to szansa, gdyby udało się wygrać ostatnie dwa spotkania. Stomil w zeszłym tygodniu rozegrał dwa wyjazdowe spotkania, które przegrał po 0:1. Najpierw w Wronkach z Lechem II Poznań, a następnie w Stężycy z Radunią.

Piłkarze trenera Bucholca łącznie w tych dwóch spotkaniach oddali 3 cele strzały, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że Stomil nie potrafił zdobyć gola, a co dopiero wywalczyć zwycięstwo chociażby w jednym z spotkań.

- Po ostatnim meczu “dałem” dużo piłkarzom żeby też powiedzieli swoje zdanie, żeby coś się wylało, bo tych emocji w naszym zespole jest po prostu za mało - mówi Janusz Bucholc, trener Stomilu Olsztyn. - A gdy nie ma emocji, jest bardzo ciężko, one muszą być. My nie zamierzamy się poddać, chować głowy w piasek, tylko po męsku musimy wyjść za tydzień na boisko i pokazać to, o czym rozmawialiśmy.

I dodaje: - Nigdy nie będę uderzał w piłkarzy, ja to wszystko biorę na klatę - mówi Janusz Bucholc, trener Stomilu Olsztyn. - Widocznie ci młodzi ludzie nie potrafią się jeszcze na tyle otworzyć, by te emocje pokazać. By ktoś się zdenerwował, pokazał te emocje, że pociągnie to na swoich barkach, wierzę, że to nastąpi, bo w tym meczu nie było nikogo dobrze funkcjonującego. Niestety to uderza we mnie i ja muszę wziąć za to odpowiedzialność i biorę. Rozmawiamy o tym, żeby brać na siebie odpowiedzialność za to, co dzieje się na boisku, żebyśmy potrafili odmienić losy meczu. Losy meczu odmienia się determinacją. Umiejętnościami, jakością, oczywiście też, ale zaczyna się od determinacji, bo ona jest kluczowa w tym sporcie, jak w każdym innym. Musimy ją pokazywać choćby nie wiem co się działo, choćbyś miał 17-18-20 lat i od tego zaczynać swoje życie, czy to w sporcie, czy to w każdym innym środowisku.

Stomil rundę rewanżową rozpocznie od wyjazdu do Lubina na mecz z Zagłębiem II. W pierwszym spotkaniu w Olsztynie wygrali 2:1 rywale. Teraz "biało-niebiescy" chcą się zrewanżować i wyjść z strefy spadkowej. Ostatni mecz pauzuje Lukáš Kubáň.

Do końca piłkarskich zmagań w 2023 roku zostały łącznie trzy spotkania. Po wyjeździe do Lubina, piłkarze Stomilu zagrają u siebie z GKS-em Jastrzębie, a na początku grudnia Stomilowców czeka wyjazd do Siedlec na mecz z Pogonią.

Niestety meczu na żywo nie obejrzą kibice Stomilu. Rezerwy Zagłębia rozgrywają swoje spotkanie na boisku nr 4, a tam trwa zadaszenie jednej z trybun i sektor gości został zamknięty.