ż Filip Kocaba
ż Jakub Rogalski
kartki Filip Wójcik ż
Dawid Kalisz ż
Bramki Zagłębie II Lubin: 39. Jakub Mądrzyk - 10. Karol Żwir, 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 26. Bartosz Waleńcik, 11. Filip Wójcik - 20. Werick Caetano, 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata, 7. Hubert Krawczun - 9. Piotr Kurbiel.
Stomil Olsztyn: 1. Kacper Bieszczad - 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Jakub Rogalski, 4. Milan Posmyk, 5. Kamil Sobczak (83, 15. Kacper Terlecki) - 6. Filip Kocaba (61, 14. Mateusz Kizyma), 10. Jakub Kolan (78, 17. Wojciech Szafranek), 8. Dawid Pakulski - 7. Szymon Kobusiński, 9. Rafał Adamski (61, 16. Mateusz Chmarek), 11. Arkadiusz Woźniak.
Szczegóły Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
Widzów: 200 (w sektorze gości 89 kibiców).

Szymon Grabowski dokonał tylko jednej zmiany w podstawowej jedenastki w porównaniu z ostatnim zwycięskim 1:0 meczem z Kotwicą Kołobrzeg. W miejsce Michała Karlikowskiego zobaczyliśmy Filipa Wójcika, który wrócił po pauzie za żółte kartki.

Za tydzień olsztyńscy piłkarze mają zagrać sparingowe spotkanie z mistrzem jesieni IV ligi - GKS-em Wikielec. Potem udadzą się na dwutygodniowe urlopy, w grudniu mają jeszcze wrócić na treningi do Olsztyna, a potem udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną się na początku stycznia 2023 roku.

Początek pierwszej połowy był ze wskazaniem na drużynę gości, która kilkukrtonie stworzyła sobie groźne sytuacje, ale strzały m.in. Karola Żwira były blokowane. Z minuty na minutę spotkanie się wyrównywało, aż w pewnym momencie doskonałe sytuacje mieli gospodarze. Raz super interwencją popisał się Jakub Mądrzyk ratując swój zespół od utraty bramki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to Stomil wyprowadził zabójczą kontrę. Karol Żwir podprowadził piłkę, zagrał do środka do Shuna Shibaty, który pięknym podaniem znalazł w polu karnym Filipa Wójcika. Wahadłowy olsztyńskiego klubu zagrał piłkę wzdłuż linii, a tam do pustaka z pięciu metrów trafił Hubert Krawczun, czyli urodziny w Legnicy wychowanek Akademii Zagłębia Lubin.

Druga połowa przebiegała pod minimalną przewagą gospodarzy, którzy szybko chcieli doprowadzić do wyrównania. Mieli do tego kilka akcji, m.in. raz Szymon Kobusiński trafił w poprzeczkę. Stomil czekał na swoje kontry i po jednej takiej akcji zdołał podwyższyć. Z prawej strony poszło dośrodkowanie za sprawą Żwira, a bramkę dla Stomilu z bliskiej odległości strzelił Maciej Spychała. W 78 minucie spotkania Stomil podwyższył na 3:0. Poszło dośrodkowanie z prawej strony za sprawą Krawczuna, w piłkę nie trafił Żwir, ale na uderzenie z 18 metra zdecydował się Shun Shibata. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. To było za mało dla Stomilu, który w 88. strzelił kolejną bramkę, na 4:0 trafił Bartosz Florek, który strzelił swoją drugą bramkę dla Stomilu w tym sezonie.

Stomil wygrał piąte spotkanie z rzędu, co ostatni raz miało miejsce 13 lat temu. Tym samym podopieczni Szymona Grabowskiego zakończyli rundę jesienną na 4. miejscu z dorobkiem 33. punktów.

- Muszę podziękować i pochwalić moich zawodników za spotkanie z racji tego, jak wyglądaliśmy i zareagowaliśmy na sytuacje boiskowe - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Początek bardzo przyzwoity, żeby nie powiedzieć dobry, w naszym wykonaniu. Brakowało "kropki nad i", szczególnie przy uderzeniach Karola Żwira, gdzie wynik mogliśmy otworzyć nieco wcześniej. Później do głosu doszli gospodarze, za bardzo daliśmy się zepchnąć w głąb naszego pola karnego. Nie było klarownych sytuacji przeciwnika, ale jednak więcej wymaga liśmy od siebie. Dobrze zareagowaliśmy w końcówce pierwszej połowy.

I dodaje: - Troszkę przy chaosie oraz przy kontuzji Karola Żwira zrobiliśmy to, co mieliśmy wykonać przez większość spotkania, czyli zmienić ciężar gry, wykorzystać boczne sektory po fazie przejścia z obrony do ataku. To zrobiliśmy przy golu i ugotowaliśmy sobie drogę na drugą połowę. Wiedzieliśmy, że przeciwnik nic nie ma do stracenia i pewnie będzie chciał przejąć kontrolę, ale dobrze punktowaliśmy. Super, że takim wysokim wynikiem dla kibiców, którzy setki kilometrów za nami podążają, wygraliśmy i z podniesioną głową możemy udać się na urlopy. Trzeba też myśleć o tym, co czeka nas wiosną.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:39:10

93' Koniec meczu. Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 4:0 z Zagłębiem II Lubin. Tym samym odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu w II lidze i na koniec rundy ostatecznie zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli.
88' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!! Na 4:0 trafił Bartosz Florek! 1
78' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!! Na 3:0 trafia Shun Shibata.
72' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!! Na 2:0 strzela Maciej Spychała! 1
70' Podwójna główka Karlikowskiego, mogliśmy podwyższyć prowadzenie. 1
68' Michał Karlikowski wchodzi za Filipa Wójcika. Sebastian Szypulski wchodzi za Wericka Caetano. 1
67' Kobusiński w poprzeczkę! 1791
64' Mądrzyk przerzuca piłkę nad poprzeczkę. UFF! 1791
63' Trochę mieliśmy innej roboty, dlatego tutaj cisza :) Prowadzimy cały czas 1:0 w Lubinie.
46' Gramy! 1
45+3' Do przerwy prowadzimy 1:0!
45+2' GOOOOOOOOOOOOOL! Prowadzimy 1:0 po zabójczej kontrze, którą wykończył Hubert Krawczun! 1
45' Dwie minuty doliczone.
43' Filip Kocaba za faul na Piotrze Kurbielu zobaczył żółtą kartkę. 1791
38' Żółtą kartką ukarany Filip Wójcik. To dziewiąta kartka w tym sezonie. 1
37' Groźne uderzenie Kamila Sobczak i Jakub Mądrzyk ratuje nas od utraty gola! 1791
34' Doskonała akcja gospodarzy do strzelenia gola. Adamski jednak fatalnie podał w polu karnym do Kobusińskiego i rozeszło się po kościach. 1791
28' Kamil Sobczak napomniany żółtą kartką. 1791
27' Kontra za kontrę. Kobusiński mocno niecelnie. 1791
26' Stomil wyszedł z kontrą, ale nie zdołaliśmy oddać nawet strzału. 1
26' Silne uderzenie z wolnego, Mądrzyk wypluł przed siebie, ale nikt z gospodarzy nie oddał strzału. UFF! 1
24' Faul na Filipie Szabaciuku, ale młodzieżowiec wstał i jest zdolny do gry.
21' Spychała w pole karne z rzutu rożnego, a Tecław trafia w boczną siatkę. Gola i by tak nie było, bo arbiter Rokosz dopatrzył się faulu w ataku. 1
17' Zagłębie II miała rzut wolny z okolicy 20 metra, ale na szczęście bez zagrożenia. 1791
8' Żwir ma najlepsza sytuację w meczu. Bieszczad jednak broni. 1
4' Werick Caetano dośrodkowuje w pole karne, ale strzał Karola Żwira zablokowany 1
2' Ofensywna akcja Stomilu. Żwir w pole karne, głową strzela Piotr Kurbiel. Bieszczad łapie. 1
Gramy! DO BOJU OKS! 1791
Jak wygramy mecz w Lubinie to rundę jesienną zakończymy na 4 miejscu w tabeli. 1
Mecz sędziować będzie Rafał Rokosz z Katowic.
Piłkarze wychodzą na murawę. Stomil cały na niebiesko, a Zagłębie na pomarańczowo.
Piłkarze Stomilu Olsztyn zeszli do szatni.
Na rozgrzewce pojawili się piłkarze Zagłębia II Lubin. 1791
Piłkarze Stomilu już na rozgrzewce. 1
Ze spotkania przeprowadzimy relację na żywo na FB. Bądźcie z nami!
Bramkarze obydwu zespołów już na rozgrzewce.
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 3. Lukáš Kubáň, 4. Igor Kośmicki, 6. Sebastian Szypulski, 22. Mateusz Jarzynka, 44. Łukasz Borkowski, 50. Michał Karlikowski, 66. Dawid Kalisz, 77. Bartosz Florek. 1
Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk - 10. Karol Żwir, 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 26. Bartosz Waleńcik, 11. Filip Wójcik - 20. Werick Caetano, 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata, 7. Hubert Krawczun - 9. Piotr Kurbiel. 1
W podstawowej jedenastce Stomilu tylko jedna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem. Od pierwszej minuty zobaczymy Filipa Wójcika. 1
Witamy ze stadionu Zagłębia Lubin. O godzinie 14:00 Stomil Olsztyn zagra tutaj mecz z rezerwami ekstraklasowego klubu.

W niedzielę (13. listopada 2022 roku) o godz. 14 Stomil Olsztyn rozegra ostatni ligowy mecz w tym roku. Ekipa Szymona Grabowskiego jedzie do Lubina na mecz z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia. Biało-niebiescy staną przed szansą wygrania piątego spotkania z rzędu.

Stomil ewidentnie jest na fali, wygrał ostatnie cztery mecze, a w ostatniej kolejce odprawił z kwitkiem lidera rozgrywek Kotwicę Kołobrzeg (1:0) po bramce Huberta Krawczuna. Dobra seria sprawiła, że zespół prowadzony przez trenera Grabowskiego zagościł w strefie barażowej i na pewno spędzi w niej przerwę zimową, bo 7. Znicz Pruszków ma 4 punkty mniej. Spotkanie w Lubinie może ugruntować wysoką pozycję Stomilu, a przy dobrym układzie innych wyników, wywindować olsztynian nawet na 4. miejsce.

Olsztynianie mają szansę na odniesienie piątego zwycięstwa z rzędu. Ostatnio taka seria Stomilowi trafiła się 13 lat temu w sezonie 2008/2009. Biało-niebiescy w rundzie wiosennej wygrali kolejno z Przebojem Wolbrom, Nidą Pińczów, Pelikanem Łowicz, Stalą Poniatowa i Wigrami Suwałki. Presja jest spora, ale trener Grabowski będzie miał szerokie pole manewru, bo po pauzie za żółte kartki do składu wracają Filip Wójcik, Bartosz Florek i Igor Kośmicki. Do końca roku szkoleniowiec Stomilu nie będzie mógł skorzystać z Mateusza Maćkowiaka, który przechodzi rehabilitację po zabiegu rekonstrukcji chrząstki w kolanie.

- Głęboko w to wierzę, że ten stempel ostatni postawimy i trzy punkty zdobędziemy - mówił po ostatnim meczu Hubert Krawczun. - Nie będę tego ukrywał i nie skłamię, jeśli powiem, że jedziemy tam po trzy punkty, żeby jeszcze bardziej się rozgościć w strefie barażowej, a co dalej - zobaczymy.

Niedzielny rywal Stomilu gra w kratkę, ale jest najbardziej bezkompromisowym zespołem w lidze. Na 18 kolejek tylko raz zremisował z Olimpią Elbląg 1:1, a w pozostałych spotkaniach odniósł 10 porażek i 7 razy wygrał. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu ekip Stomil jak na razie najwyżej wygrał w tym sezonie i pokonał rezerwy lubinian aż 6:2. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego mają na koncie 22 punkty i przed tą serią spotkań zajmują 10. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało 0:1 z Pogonią w Siedlcach, co było czwartą porażką z rzędu.

W pierwszej rundzie Stomil Olsztyn u siebie wygrał wysoko (6:2) z Zagłębiem II Lubin. Czy teraz będzie powtórka? Przekonamy się w niedzielne popołudnie. Ze spotkania przeprowadzimy relację audio na naszym fejsbukowym profilu.