Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Zagłębie II Lubin

II liga 2022/2023 (2. kolejka, 24.VII.2022 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 6:2 Zagłębie II Lubin
1:1
43' Filip Wójcik
53' (k) Piotr Kurbiel
56' (k) Jakub Tecław
62' Piotr Kurbiel
75' (k) Karol Żwir
87' Karol Żwir
Bartłomiej Kłudka 75' cz
Bramki Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik, 5. Szymon Dowgiałło (46, 4. Igor Kośmicki), 33. Jakub Tecław, 22. Mateusz Jarzynka (46, 3. Lukáš Kubáň), 50. Michał Karlikowski (67, 17. Marek Niewiadomski) - 10. Karol Żwir, 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata (76, 8. Maciej Spychała), 66. Dawid Kalisz - 9. Piotr Kurbiel (76, 77. Bartosz Florek).
Zagłębie II Lubin: 1. Szymon Weirauch - 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Kacper Lepczyński, 4. Mateusz Kizyma, 5. Kamil Sobczak - 7. Adam Ratajczyk (57, 15. Kacper Terlecki), 6. Filip Kocaba, 8. Dawid Pakulski (82, 14. Jakub Kolan), 10. Szymon Kobusiński (78, 16. Kacper Masiak), 11. Cheikhou Dieng (57, 17. Mateusz Chmarek) - 9. Oliwier Sławiński (78, 18. Wojciech Szafranek).
Szczegóły Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Widzów: 1285.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wywalczyli komplet punktów w starciu z rezerwami Zagłębia Lubin. Podopieczni Szymona Grabowskiego remisowali do przerwy 1:1, a całe spotkanie wygrali 6:2! Stomil po dwóch kolejkach jest wiceliderem.

Trener Szymon Grabowski nie dokonał żadnej zmiany w porównaniu z wyjściową jedenastką z poprzedniego meczu. Przypomnijmy, że tydzień temu Stomil Olsztyn zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Z pięciu transferów dokonanych w tym tygodniu na ławce rezerwowych zasiedli Bartosz Waleńcik oraz Marek Niewiadomski.

Goście wyszli na prowadzenie w 35 minucie. Z prawej strony piłkę dośrodkował w pole karne Adam Ratajczyk, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Cheikhou Dieng i głową wpakował piłkę do siatki. Nasi obrońcy ewidentnie zaspali w tej sytuacji, a już wcześniej wykazywali się słabą grą, bo drużyna gości stwarzała sobie sobie groźne sytuacje. Stomil do straty utraty gola grał niemrawo, bez pomysłu, stwarzając zagrożenie jedynie z po kontrach. Jedna taka sytuacja powinna zakończyć się golem. Piotr Kurbiel zagrał w kierunku Huberta Krawczuna, ale ten nie potrafił wygrać pojedynku biegowego z obrońcą gości i skończyło się jedynie na faulu.

W 41 minucie Stomil powinien doprowadzić do wyrównania. Gospodarze wykreowali fajną akcję, w polu karnym Karol Żwir przytomnie podał do Dawida Kalisza, a ten niestety trafił tylko w poprzeczkę. Do wyrównania doszło w 43 minucie za sprawą Filipa Wójcika, który będą sam na sam z bramkarzem strzelił gola. Dla piłkarza pochodzącego z Mrągowa było to premierowe trafienie w barwach “Dumy Warmii”. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Shun Shibata.

W przerwie spotkania trener Grabowski dokonał dwóch korekt w składzie. Na boisku pojawili się Igor Kośmicki oraz Lukáš Kubáň. Zszedł Szymon Dowgiałło, który miał na koncie żółty kartonik oraz Mateusz Jarzynka.

Stomil rozpoczął drugą połowę od mocnego uderzenia, bo w przeciągu trzech minut wywalczył dwa rzuty karne. Najpierw 53 minucie faulowany w polu karnym był Jakub Tecław, a gola pewnie zdobył Piotr Kurbiel, a w 56 minucie sfaulowany został Hubert Krawczun, a gola strzelił wspomniany wcześniej Tecław. Zagłębie II Lubin zapłaciło za błędy młodości.

Stomil nie poprzestał na dwubramkowym prowadzeniu, bo chciał przed własną publicznością wygrać jak najwyżej. W 62 minucie bramkarz Zagłębia Szymon Weirauch popełnił błąd i minął się z piłką, a do pustej bramki trafił Kurbiel.

W 70 minucie źle wypiąstkował piłkę Jakub Mądrzyk i gola numer dwa dla Zagłębia strzelił Barłomiej Kłudka. Pięć minut później Stomil dał odpowiedź. Trzeci rzut karny podyktował arbiter Filip Kaliszewski z Gdańska. Faulowany był Krawczun, a gola zdobył Karol Żwir. W tej sytuacji drugą żółtą kartkę obejrzał Filip Kocaba i goście mecz kończyli w dziesiątkę. Bramkę na 6:2 strzelił Karol Żwir, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Filipa Wójcika.

Dzięki efektownej wygranej przed własną publicznością Stomil Olsztyn zameldował się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 21:02:21

95' Koniec.
87' GOOOL !!!!!!!!! Na 6:2 strzela Karol Żwir, a dośrodkował Filip Wójcik.
77' Spychała wszedł za Shibatę, a Florek za Kurbiela. 1
75' GOOOOL !!!!!!!!! Karol Żwir strzela na 5:2 !!!!!!!! 1
74' Rzut karny dla Stomilu! W polu karnym powalony Hubert Krawczun. Filip Kocaba zobaczył drugi żółty kartonik i wyleciał z boiska!
70' Złe piąstkowanie Jakuba Mądrzyka i goście strzelają drugą bramkę w tym meczu. Prowadzimy 4:2. 1791
66' Marek Niewiadomski zadebiutował w Stomilu. Wszedł za Michała Karlikowskiego.
62' GOOOOOOL !!!! Błąd bramkarza Zagłębia i do pustej bramki strzela Piotr Kurbiel. Stomil w 62 minucie prowadzi 4:1!
56' GOOOL !!!!!!!! Z rzutu karnego strzela Jakub Tecław !!!!!!!!!! 1
56' Rzut karny dla Stomilu !!!!!!!!!! 1
52' GOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gola dla Stomilu z rzutu karnego strzelił Piotr Kurbiel !!!! 1
51' Karny dla Stomilu !!!!!!!!!!!!! 1
50' Żwir zza pola karnego i bramkarz Weirauch z kłopotami. 1
46' W przerwie spotkania trener Grabowski dokonał dwóch korekt w składzie. Na boisku pojawili się Igor Kośmicki oraz Lukáš Kubáň. 1
46' Gramy! 1791
45+3' Przerwa. Remisujemy 1:1.
45+1' Karol Żwir ukarany żółtą kartka za dyskusje z sędzią.
45' Wójcik ukarany żółtą kartką.
43' GOOOL !!!!!!!!!!! Mamy remis. Gola strzelił Filip Wójcik!
41' Kalisz w poprzeczkę !!! 1
37'
37' Kurbiel odgrywa na 20 metrów do Shibaty, a ten posyłka piłkę wysoko nad poprzeczką. 1
35' GOL! Goście prowadzą 1:0.
34' Słychać pierwsze wkurzenie kibiców Stomilu.
34' Oliwier Sławiński "tańcował" w polu karnym Stomilu, ale wyszedł z piłką za linię. 1791
31' Kurbiel z 20 metrów, ale pewnie łapie bramkarz gospodarzy. 1
30' Po 30 minutach utrzymuje się bezbramkowy remis.
25' Ratajczyk za łatwo wszedł w pole karne, ale na szczęście tylko rzut rożny dla gości. 1791
20' Shun z 16 metrów, ale mocno nie celnie, chociaż trzeba przyznać, że chciał dobrze. 1
19' Zagłębie szybko odpowiada, ale Dieng mocno nieczysto. 1791
18' Kontra Stomilu. Piotr Kurbiel wbiegł w pole karne dogrywał do Michała Krawczuna, a ten walcząc z obrońcą Zagłębia nieczysto trafia w piłkę i do tego jeszcze fauluje. 1
16' Szybka kontra Zagłębia i było groźnie pod naszym polem karnym. 1791
16' Błąd obrony Zagłębia. Piłka trafia na 11 metr do Karola Żwira, ale ten za lekko strzela żeby pokonać bramkarza gości. 1
11' Strzał na bramkę Sobczaka, ale pewnie broni Mądrzyk. 1791
7' Wrzutka z wolnego Shibaty, ale bez pomysłu i bez zagrożenia w polu karnym rywali.
6' Kacper Lepczyński ukarany żółtą kartką. 1791
6' Dawid Kalisz naciskany w naszym polu karnym nie oddał mocnego strzału, domagał się też podyktowania rzutu karnego. 1
Gramy! 1
Stomil Pany w głośnikach i piłkarze wychodzą na murawę!
Piłkarze za moment wyjdą na murawę, póki co wchodzą rezerwowi.
Ławka rezerwowych: 1. Jakub Grzesiak - 3. Lukáš Kubáň, 4. Igor Kośmicki, 6. Sebastian Szypulski, 8. Maciej Spychała, 21. Mateusz Jońca, 26. Bartosz Waleńcik, 17. Marek Niewiadomski, 77. Bartosz Florek.
Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik, 5. Szymon Dowgiałło, 33. Jakub Tecław, 22. Mateusz Jarzynka, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata, 66. Dawid Kalisz - 9. Piotr Kurbiel.
Piłkarze Stomilu Olsztyn schodzą już do szatni.
Do Olsztyna nie przyjechał były zawodnik Stomilu Koki Hinokio.
Bez zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu z meczem z Kotwicą Kołobrzeg. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie!

W niedzielę (24. lipca 2022 r.) o godz. 16:00 Stomil zagra pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Rywalem olsztynian będą rezerwy Zagłębia Lubin. Bardzo liczymy na pierwszy komplet punktów!

Stomil wystartował w nowym sezonie od zdobycia jednego punktu. Bezbramkowy remis w Kołobrzegu pozostawił jednak wiele niedosytu, bo Stomil miał okazję ku temu, by zdobyć komplet. Niestety jednak jak się nie notuje, żadnego celnego strzału, to trudno oczekiwać trzech punktów. Fani olsztyńskiego klubu jeszcze przed startem nowego sezonu zwracali uwagę, że drużynie potrzeba jeszcze minimum jednego napastnika. Obecnie w kadrze jest pozyskany z Olimpii Elbląg Piotr Kurbiel oraz młodzieżowiec z drużyny juniorów Bartosz Florek.

Rezerwy Zagłębia swoje pierwsze spotkanie wygrały. Na własnym boisku pokonali 1:0 Pogoń Siedlce po bramce Cheikhou Dienga. Zawodnik pierwszego składu zmienił po 45 minutach Kokiego Hinokio, byłego zawodnika Stomilu i dał trzy punkty Miedziowym. Niedzielny rywal olsztynian wystąpił w mocnym składzie a z szerokiej kadry ekstraklasowego Zagłębia wystąpił m.in. Tomasz Makowski, sprowadzony przed tym sezonem z gdańskiej Lechii czy inny nowy nabytek lubinian Szymon Kobusiński. Pierwszy zespół Zagłębia swoje spotkanie rozegra w sobotę wieczorem w Warszawie z Legią i być może, niektórzy piłkarze rezerwowi, zagrają w niedzielę w Olsztynie.

Od momentu meczu z Kotwicą Kołobrzeg Stomil Olsztyn zakontraktował pięciu zawodników. W środku tygodnia do drużyny dołączył Bartosz Waleńcik, który przez ostatnie dwa sezony grał w KKS-ie 1925 Kalisz. W piątek ogłoszono aż czterech zawodników, z czego wszyscy są młodzieżowcami i mogą punktować w klasyfikiacji Pro Junior System. Stomil zdecydował się podpisać nową umowę Michałem Żukowskim, który ostatnio przebywał na wypożyczeniu w GKS-ie Wikielec. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Łukasz Borkowski. Stomil dokonał także dwóch definitywnych transferów. Z Sokoła Ostróda pozyskano Mateusza Sobotkę, a z Lechii Gdańsk Marka Niewiadomskiego.