Artykuł

Piotr Zajączkowski, fot. Łukasz Kozłowski

Piotr Zajączkowski, fot. Łukasz Kozłowski

Zajączkowski: Solidnie pracowaliśmy

06.07.19 22:29   kyn   2  

Po powrocie z obozu rozmawialiśmy z trenerem Stomilu Olsztyn Piotrem Zajączkowskim. Szkoleniowiec podsumował pracę w Nieborowie oraz przedstawił plan pracy na kolejny tydzień.

Jak trener oceni dwa spotkania, które rozegraliśmy podczas obozu w Nieborowie? Najpierw przegraliście 0:2 z Widzewem Łódź, a teraz pokonaliśmy 5:2 Pelikana Łowicz.
- Jesteśmy w okresie solidnej pracy i to było widać na boisku. Ja znam swoich zawodników, są bardzo waleczni, agresywni. Jeżeli dochodzi do tego zmęczenie to tych walorów nie było widać. Szczególnie to było widać w meczu z Widzewem. Nie zrażamy się porażką, błędami, cały czas trenujemy. Niech się martwią ci co już mają formę teraz, my jej nie mamy. Mamy trzy tygodnie do pierwszego spotkania ligowego i powolutku ta forma przyjdzie.

Jednak w meczu z Pelikanem to już musieliście wygrać. Nie wypada przegrywać sparingu z trzecioligowcem.
- Musieliśmy, ale do 45. minuty przegrywaliśmy 0:2 i też byliśmy pełni obaw. Przed przerwą strzeliliśmy jeszcze bramkę kontaktową, a po przerwie "druga ekipa" zrobiła swoje. Strzeliła cztery bramki i wygraliśmy ten mecz zdecydowania. Chciałbym podkreślić że mieliśmy bardzo dobre warunki do pracy, niczego nam nie brakowało. Solidnie pracowaliśmy i była też konsolidacja zespołu.

Jak trener oceni pracę wykonaną w Nieborowie?
- Najważniejsze, że nie było żadnych urazów. Duża w tym zasługa naszego "masera", który się dwoi i troi żeby nasi zawodnicy nie mieli kontuzji. Wprowadza nowinki do regeneracji organizmu. Mądra i przemyślana praca, podejście samych piłkarzy, którzy wiedzą po co są w Stomilu.

Teraz w niedzielę odpoczynek i od poniedziałku zaczynacie kolejny tydzień przygotowań.
- W poniedziałek jedne zajęcia, we wtorek podwójne, w środę gra kontrolna z Huraganem Morąg, w czwartek zajęcia i w piątek mecz z Wigrami Suwałki w Bartoszycach. W następny poniedziałek wyjeżdżamy na obóz do Kórnika.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Piotr Zajączkowski, Widzew Łódź, Pelikan ŁowiczKomentarze

  1. 08.07.19 17:00 Olsztyniak58

    Przynajmniej gumka z tylu na kucyk.

  2. 07.07.19 16:56 zjs

    No pięknie, ale mam jedną prośbę. Piotruś! Zmień fryzurę! Ta z gry w ekstraklasowym Stomilu była bardziej twarzowa.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!