Relacja z meczu Znicz Biała Piska - Stomil Olsztyn

Sparing nr 1 - zima 2019/2020 (11. stycznia 2019 r.) Mrągowo (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Pl. Mickiewicza 25 (klub); Sportowa 1 (boisko), 12-230 Biała Piska
Znicz Biała Piska 1:3 Stomil Olsztyn
1:1
18' Bartosz Giełażyn Bramki Jonatan Straus 33'
Jonatan Straus 50'
Jakub Tecław 66'
Bramki Znicz Biała Piska:
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (46 31. Mateusz Gancarczyk), 15. Jakub Tecław, 4. Jakub Mosakowski, 14. Jonatas Straus - 98. Bartłomiej Niedziela (46 16. Koki Hinokio), 90. Waldemar Gancarczyk, 31. Maciej Pałaszewski (46 70. Mateusz Cetnarski), 29. Eric Molloy - 63. Szymon Sobczak (46 27. Oktawian Skrzecz, 88 27. Maciej Serbinowicz), 5. Artur Siemaszko (46 77. Rafał Parobczyk)

W pierwszym sparingu rozegranym w 2020 roku Stomil pokonał 3:1 Znicza Biała Piska. Dwie bramki w tym meczu strzelił testowany Jonatan Straus.

Pierwszego gola w meczu strzelił Znicz Biała Piska. III-ligowiec wyszedł na prowadzenie za sprawą Bartosza Giełażyna. Drużyna Ryszarda Borkowskiego wyszła prawą stroną z szybką kontrą. Skrzydłowy minął Jonatana Strausa i wyłożył piłkę na szósty metr, a z takim bliskiej odległości Giełżyn nie miał problemów z pokonaniem Piotra Skiby.

W 33. minucie meczu olsztyński zespół prowadził do remisu. Bramkę strzelił testowany Straus, który z 12. metrów oddał strzał po długim rogu, piłka odbiła się od siatki i wpadła do bramki. Po przerwie trener Piotr Zajączkowski wprowadził kilka zmian w składzie, ale nadal grał Straus, który w 50. minucie wyprowadził zespół na prowadzenie. Zawodnik grający ostatnio w Legionowi Legionowo oddał strzał z ostrego kąta, ale tym razem z odległości 18. metrów i znowu piłka wpadła do siatki.

W 66. minucie spotkania wynik podwyższył młodzieżowiec Jakub Tecław. Piłkarz oddały silny strzał lewą nogą z 30. metrów i piłka wpadła prosto w samo okienko.

em, kyn

Stomil Olsztyn w sobotę rozegra pierwsze spotkania sparingowe w 2020 roku. Olsztyński zespół najpierw zmierzy się ze Zniczem Biała Piska (III liga), a następnie z Kaczkanem Huragan Morąg (III liga). Spotkania odbędą się w Mrągowie w godz. 11 - 15.

Piłkarze olsztyńskiego klubu na początku tygodnia wrócili po ponad miesięcznej przerwie od ostatniego spotkania o stawkę. Na pierwszym treningu zjawili się wszyscy zawodnicy, którzy stanowili trzon zespołu. Nie trenował jedynie Michał Leszczyński, którego nie zobaczymy podczas sobotnich sparingów, ale olsztyński bramkarz wróci do treningów na pełnych obrotach w najbliższy poniedziałek.

Z drużyną Stomilu Olsztyn pożegnali się piłkarze z szerokiej kadry zespołu, którzy głównie grali na boiskach czwartoligowych. Do III-ligowego Hutnika Kraków wypożyczony został Szymon Rak. Na wypożyczenia do innych klubów mają trafić także Karol Landowski, Sebastian Jarosz czy Kamil Niewiadomski. Jeszcze w minionym roku Stomil rozwiązał umowę z Willianem Pozo-Ventą, który zagrał raptem 5. spotkaniach w rezerwach.

Stomil w tych dwóch spotkaniach sparingowych sprawdzi dużą ilość testowanych zawodników. Olsztyński klub tradycyjnie utrzymuje w tajemnicy nazwiska testowanych piłkarzy, ale kilku udało się nam rozpoznać. Od wtorku sztab szkoleniowy przygląda się takim zawodnikom jak Rafał Parobczyk (Unia Skierniewice), Jonatan Straus (ostatnio Legionovia Legionowo), Krzysztof Ropski (Siarka Tarnobrzeg), Jakub Staszak (Górnik Konin), Eduards Tīdenbergs, Romāns Mickevičs (obaj FK Ventspils).

W poniedziałek olsztyńska drużyna wyjedzie na pierwsze z dwóch zgrupowań. Olsztyński zespół przez tydzień będzie szlifował formę we Władysławowie w COS OPO Cetniewo. Tam Piotr Zajączkowski zaplanował dwa sparingi. Najpierw z Olimpią Elbląg (15 stycznia, II liga), a następnie z Redunią Stężyca (18 stycznia, III liga).