Artykuł

Karol Żwir w akcji, fot. Artur Szczepański

Karol Żwir w akcji, fot. Artur Szczepański

Żwir: Chcę grać jak najwięcej w II lidze

29.03.12 14:30   em   1  

Karol Żwir, młody napastnik Stomilu Olsztyn, w wywiadzie dla portalu stomil.olsztyn.pl opowiedział o reprezentacji Polski, swoich planach związanych ze Stomilem i o nauce w szkole.

Karol na samym początku chciałbym Ci pogratulować sukcesu z reprezentacją (Polska U-17 z Karolem Żwirem i Arkadiuszem Mroczkowskim w składzie awansowała do mistrzostw Europy - red.). Dużo otrzymaliście gratulacji?
- Z Polski napłynęło bardzo dużo fajnych smsów. Wszyscy nam gratulowali awansu. Oficjalne gratulacje otrzymaliśmy także z PZPN od m.in. Jerzego Engela czy Grzegorza Laty.

To opowiedz w skrócie jak to było w tym Luksemburgu?
- Wszystko poszło po naszej myśli. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju eliminacyjnego. Został nam jeszcze jeden mecz, ale do spotkania podejdziemy bardzo poważnie. Potraktujemy go jako element przygotowań to finału mistrzostw Europy.

Rozumiem, że jedziecie po zwycięstwo?
- Tak. Stać nas na złoty medal. Oczywiście będzie ciężko, ale będziemy walczyć. W kwietniu zagramy jeden mecz towarzyski, a na początku maja rozpoczniemy przygotowania do mistrzostw na obiektach w Polsce.

Masz już za sobą występ w II lidze. Kiedy strzelisz bramkę?
- Na wszystko przyjedzie czas. Teraz to bym chciał jak najwięcej grać w drużynie trenera Zbigniewa Kaczmarka.

Ciężko jest pogodzić naukę z grą w Stomilu i reprezentacji?
- Nie ukrywam, że jest ciężko. Często uczestniczę w dalekich wyjazdach. Oczywiście wszystko po powrocie nadrabiam i jakoś daję radę.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - juniorzy, Karol Żwir, Polska, Polska U-17, wywiad, rozmowa


Komentarze

  1. 29.03.12 22:08 kilabez

    Powodzenia!!!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!