91' Koniec meczu. Stomil wygrywa w sparingu z warszawsą Polonią 1:0!
86' Idealne dośrodkowanie Grzegorza Lecha w pole karne Polonii, tam był Wojciech Dziemidowicz. Nie potrafił jednak dobrze przyjąć piłki i niestety oddał nieczysty strzał. 1
75' Zmiana w zespole Stomilu. Za Łukasza Suchockiego narzekającego na lekki ból łydki wszedł Sebastian Szypulski. Łukasz Suchocki nie chciał ryzykować poważniejszej kontuzji. 1
74' Kolejne nieporozumienie w polu karnym, ale sytuację wyjaśnił Igor Biedrzycki wybijając na rzut rożny. 67
72' Błąd Tomka Wełnickiego, podał do niekrytego w polu karnym zawodnika Polonii Warszawa. Michał Leszczyński wybił piłkę na rzut rożny. 67

Stomil zwyciężył z Polonią Warszawa. Fot. Emil Marecki

Warszawa - boisko przy ul. Łabiszyńskiej, 1 lutego 2017 r., godz. 12:00

Zwycięstwo w sparingu z Polonią Warszawa

01.02.17 14:29   paju   5

Stomil Olsztyn podczas zgrupowania w Zielonce zagrał z drugoligową Polonią Warszawa. Olsztyński zespół zwyciężył ze stołeczną drużyną 1:0 po golu Jarosława Ratajczaka w 21 minucie spotkania.

Dla warszawskiej Polonii to był drugi sparing. W pierwszym "Czarne Koszule" rozgromiły Motor Lublin 7:0. W sparingu nie wystąpił Charlie Trafford (agent i piłkarz chcieli, aby gracz zasilił szeregi Stomilu bez rozegrania meczu kontrolnego), który ostatecznie opuścił zgrupowanie Stomilu.

W 21. minucie z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne i po zamieszaniu podbramkowym Jarosław Ratajczak pokonał bramkarza Polonii, Mateusza Tobjasza. Pod koniec pierwszej części gry boisko opuścił Krzysztof Szewczyk, który w początkowych minutach meczu został sfaulowany przez piłkarza Polonii.

W 51. i 54. minucie Stomil miał dwie korzystne sytuacje do podwyższenia rezultatu. Najpierw Łukasz Suchocki przegrał pojedynek "sam na sam" z bramkarzem Polonii, a następnie Wojciech Dziemidowicz na skraju linii pola karnego uderzył ponad poprzeczką. Dwukrotnie stołeczny zespół miał dobre sytuacje po nieporozumieniach w defensywie Stomilu, ale na szczęście sytuacje zażegnali Michał Leszczyński, a potem Igor Biedrzycki wybijając piłkę na rzut rożny.

Na kwadrans przed końcem zmieniony został Łukasz Suchocki narzekający na lekki ból łydki.

Stomil: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Marcel Ziemann (46 Karol Żwir), Arkadiusz Czarnecki (46 I. Biedrzycki), Piotr Klepczarek (46 Tomasz Wełnicki), Jarosław Ratajczak (46 Wojciech Dziemidowicz), Krzysztof Szewczyk (35 Aleksander Karbowiak), Paweł Głowacki (46 Grzegorz Lech), Wiktor Biedrzycki (46 Marcin Gawron), Łukasz Jegliński (46 Tsubasa Nishi), Patryk Kun (46 Łukasz Suchocki, 75 Sebastian Szypulski), Tomasz Zahorski (46 Rafał Śledź)