96' Koniec meczu. MAMY ZWYCIĘSTWO!!!
94' Ależ kontra Stomilu, fantastyczna akcja!!!
94' JEST!!!!STRAUS NA 4:2!!!!! 1
93' Rzut rożny dla drużyny Resovii, bronimy! 242
91' Żółtą kartką ukarany Podhorin 242

Artykuł

Adrian Stawski: Skupiliśmy się nad bolączkami

11.09.21 21:19   em   5  

W poniedziałek (13 września 2021 r., godz. 18:00) Stomil Olsztyn zagra przed własną publicznością z Resovią. Przed meczem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adriana Stawskiego, trenera Stomilu Olsztyn.

- Skupiliśmy się nad bolączkami, które mieliśmy, czyli skutecznością, poprawą motoryki, bo to z różnych względów nie wyglądało tak jak powinno. Zawodnicy w różnych okresach przychodzili do nas. Pracowaliśmy nad aspektami taktycznymi, zgraniem zespołu. Ćwiczyliśmy schematy, które chcemy żeby zawodnicy praktycznie na pamięć znali.

O meczu sparingowym z Wisłą Płock, które Stomil tydzień temu wygrał 1:0.
- Bardzo dobrze zagraliśmy w tym spotkaniu. Było widać lepszą jakość niż w meczach ligowych. Na to liczyłem, że w końcu to lepiej będzie wyglądało. Z dnia na dzień ten zespół rośnie i zaczyna lepiej wyglądać. Ten sparing to pokazał. Miejmy nadzieję, że to się przełoży już na poniedziałkowy mecz ligowy. Życzyłbym sobie, żebyśmy zagrali w meczu ligowym tak jak w meczu z Wisłą Płock.

Piotr Pyrdoł dołączył w ostatnim dniu okienka transferowego do Stomilu:
- Piotrek to jest bardzo dobry zawodnik. Każdy kto chodź trochę zna tego chłopaka, to wie, że potrafi grąć w piłkę, potrafi utrzymać się przy piłce, potrafi uderzyć na bramkę, potrafi asystować. Takie zawodnika nam było potrzeba. Mecz z Wisłą pokazał, że Piotrek praktycznie nie traci piłek, ta piłka mu nie przeszkadza. Ja mam duże nadzieje z tym zawodnikiem.

Piotr Pyrdoł już wiosną zagrał kilka spotkań w Ekstraklasie, więc to dziwne pytanie. Gdyby nie był do dyspozycji, to ekstraklasowy zespół nie brałby go pod uwagę. Był z Wisłą Płock na obozie przygotowawczym. Zagrał 90 minut w sparingu ostatni, wzięliśmy zdrowego chłopaka do gry

Czy to mecz o "życie zawodowe w Stomilu" szkoleniowca?
- Ohh… wszyscy widzę szukają sensacji. Pewnie, że jak się przegrywa tele meczów, to kibice sobie różnie myślą. Ja skupiam się przede wszystkim na pracy, w którą bardzo wierzę. Praktycznie można powiedzieć, że nie myślę o tym czy mogę stracić pracę, czy nie mogę. Mam zadanie do wykonania, mam kontrakt z klubem. Jakbym się jeszcze zastanawiał nad tym czy ktoś mnie zwolni, czy nie zwolni, to już dawno powinienem się spakować. Zespół potrzebuje mnie w 100 procentach jako trenera i tak jest.

Czy zespół po meczu z Górnikiem Polkowice wraca do Olsztyna?
- Gdyby tylko zobaczyłem terminarz to poruszyłem ten temat z prezesem. Nie byłoby sensu wracać do Olsztyna w piątek nad ranem i w sobotę nad ranem jechać do Opola. Szkoda sił na to wszystko.

Więcej informacji o meczu:

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, Resovia, I liga, konferencja prasowa, Adrian Stawski, komentarz przed meczem, wypowiedź przed meczemKomentarze

 1. 12.09.21 15:36 Adass

  Albo 3 pkt albo wypad! Ile można przegrywać....

 2. 12.09.21 13:52 czerkasow

  Zjs - to miało sens. Jakieś bączki przeszkadzały im.grać i strzelać 😁

 3. 12.09.21 11:51 Emilozo

  @zjs to jeden z naszych kolegów z redakcji specjalnie tak zmienia :)

 4. 12.09.21 11:48 STO 08

  Nie czytałem wypowiedzi Stawskiego - szkoda czasu i oczu. Przed rundą obiecywał walkę do końca, której defacto poza pierwszym meczem nie ma.

 5. 12.09.21 10:38 zjs

  "Skupiliśmy się nad bączkami" Puszczali za dużo bączków? Ależ paskudy!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!