96' Koniec meczu. MAMY ZWYCIĘSTWO!!!
94' Ależ kontra Stomilu, fantastyczna akcja!!!
94' JEST!!!!STRAUS NA 4:2!!!!! 1
93' Rzut rożny dla drużyny Resovii, bronimy! 242
91' Żółtą kartką ukarany Podhorin 242

W końcu Stomil Olsztyn mógł radować się z kompletu punktów. Fot. Łukasz Kozłowski

To był właśnie ten dzień! Stomil wygrał z Resovią!

13.09.21 19:54   kyn   56

Po mega słabej pierwszej połowie i świetnie zagranej drugiej, Stomil pokonał Resovię 4:2! Bramki dla Dumy Warmii strzelali: Jonatan Straus (2), Jonathan Simba Bwanga oraz Patryk Mikita.

To, na co tak długo czekali kibice Stomilu, w końcu się stało. Do bramki Stomilu wrócił Krzysztof Bąkowski i to głównie dzięki niemu Stomil nie przegrywał więcej niż 0:1 po pierwszych 45 minutach i w drugiej połowie, jak odmieniony czarodziejską różdżką, zdemolował pewną siebie Resovię. W Stomilu zadebiutował Piotr Pyrdoł, najnowszy nabytek olsztyńskiego zespołu.

Pierwsza połowa nie wskazywała na pozytywne dla gospodarzy zakończenie tego meczu. Stomil nie wyglądał jak zespół, który dobrze przepracował wolne od ligowego grania, a zawodnicy zachowywali się na boisku jak dzieci we mgle. Chyba nie było, poza bramkarzem Bąkowskim, zawodnika z Olsztyna, który by nie popełniał błędów, gubił się pod pressingiem rywala, czy grał po prostu głupio. Resovia już po dwóch minutach mogła prowadzić, ale jej zabójcze kontry nie znalazły drogi do bramki Stomilu.

W 9. minucie jednak udało się rozklepać olsztyńską obronę i młody Damian Pietraszkiewicz nie dał szans Bąkowskiemu. Demony wróciły i kibice czekali na kolejne ciosy. Za sprawą olsztyńskiego goalkeepera jednak bramki dla Resovii nie padły, a wyśmienite okazje ku temu były co najmniej  cztery.

Trener Stawski na bieżąco też reagował na wydarzenia boiskowe i, widząc nieporadność młodego zawodnika Aleksandra Pawlaka, już w 30. minucie zmienił go na doświadczonego Damiana Ciechanowskiego oraz kazał rozgrzewać się Maciejowi Dampcowi. Wydawało się, że do zmiany nadaje się również Jonathan Simba Bwanga, który miał być ostoją olsztyńskiej defensywy, a co chwila prokurował zagrożenie pod bramką Bąkowskiego.

Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0:1 i na trybunie olsztyńskiego obiektu panował minorowy nastrój.

Pierwsze minuty drugiej odsłony nie znamionowały wcale odmiany Stomilu. Resovia rzuciła do ataków, już na początku miała rzut rożny.

Potem jednak olsztynianie zaczęli śmielej atakować a sygnał do zrywu dał w 51. minucie Jonatan Straus, który dostał piłkę mniej więcej na 27 metrze, miał troszkę miejsce i huknął jak z armaty, a zrozpaczony Branislav Pindroch musiał wyjmować piłkę z siatki.

Drugie trafienie w tym sezonie dodało Stomilowi wiatru w żagle. Olsztynianie zaczęli walczyć, atakować, nie mylili się i gryźli trawę. Już po 8. minutach Stomil prowadził. Wojciech Reiman dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Simba Bwanga i zrehabilitował się za pierwszą połowę, wprawiając olsztyńskich fanów w euforię. Stomil chciał iść za ciosem, atakował  a Resovia wyglądał tak, jakby nie wiedziała co się na boisku w Olsztynie dzieje. W końcu Stomil dobił gości ich bronią, czyli kontrami.

W 80. minucie składna akcja Fundambu i wprowadzonego za Łukasza Monetę Karola Żwira zakończyła się celnym strzałem Patryka Mikity.

Co prawda goście odpowiedzieli trzy minuty później trafieniem Karola Twardowskiego, ale już nic nie było wstanie zatrzymać rozpędzonego Stomilu. Kropkę nad i postawił w doliczonym czasie Straus i stał się niekłamanym, obok Bąkowskiego, bohaterem spotkania.

Kolejny mecz Stomil rozegra już w czwartek 16. września. Zaległe spotkanie z Górnikiem Polkowice rozpocznie się o godz. 20:30.

0:1 - Damian Pietraszkiewicz (8), 1:1 - Jonatan Straus (51), 2:1 - Jonathan Simba Bwanga (58), 3:1 - Patryk Mikita (80), 3:2 - Karol Twardowski (83), 4:2 - Jonatan Straus (90+)

Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 89. Aleksander Pawlak (30, 29. Damian Ciechanowski), 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 6. Jonatan Straus - 11. Piotr Pyrdoł, 8. Maciej Spychała (46, 33. Jakub Tecław), 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta (57, 10. Karol Żwir, 82, 28. Maciej Dampc) - 77. Patryk Mikita

Tagi: Stomil Olsztyn, Resovia, I liga

1. 15.09.21 19:05 masti

Ważne że w końcu 3 pkt. Sytuacja jest bardzo trudna. W czwartek ważny zaległy mecz w Polkowicach. 1.połowa z Resovią bardzo słaba, w 2.odmiana. Oby na dłużej

2. 15.09.21 15:15 zjs

Ogarnęła mnie refleksja, że niemoc ogarnia największych. Oglądali wczorajszy mecz Barcelona - Bayern ? Poziom bezradności Barcy przerażający, anie jednego celnego strzału. Przy zachowaniu proporcji bezradność równa stomilowskiej w pierwszych sześciu meczach.

3. 15.09.21 14:17 czerkasow

Vanitas vanitatum Emilu. Do poniżej - widzę że nie do końca zrozumiałeś moją aluzję - ale to nie mój problem.

4. 15.09.21 13:50 Drsawajkkkjhgf Ddsscfff

Żeś " po lobotomii" taaaa... czerkasowi kończą sie argumenty, to zaczynaja osobiste wycieczki. I na razie, to jeszcze są w 1 lidze, na stawianie krzyżyka na tym zespole, jeszcze jest czas.

5. 15.09.21 13:26 Emilozo

Nie ma coś się cieszyć, że oddychamy, wszyscy umrzemy.

6. 15.09.21 11:42 czerkasow

Miało być po pierwsze - ktoś zapowiadał ekstraklasę trzy lata temu, po czwarte - będziesz się cieszył ze zwycięstw w II i III lidze?

7. 15.09.21 11:40 czerkasow

Po pierwsze - ktoś zapowiadał prawie trzy lata temu, po drugie nie jestem marudą, tylko realistą (niewiele olsztyńskiemu kibicowi trzeba - jedno zwycięstwo na sześć meczów😁) i po trzecie nie moja wina żeś po lobotomii.

8. 15.09.21 11:31 Drsawajkkkjhgf Ddsscfff

Czerkasow , naczelny maruda będzie się cieszył dopiero, jak stomil będzie grał w lidze mistrzów. Rany boskie, taki jest sport, są wyniki to sie cieszymy, nie ma jest płacz. Mecz wygrany i tyle, nikt nie bedzie pamiętał w jakim stylu, ważne że 3 pkt są.

9. 15.09.21 01:15 maras75

Pany pierdolenie przez marudzenie . MAMY PIERWSZE PUNKTY I TO NA CHWILĘ OBECNĄ JEST NAJWAŻNIEJSZE. Czas pokaże czy był to tylko jednorazowy wyskok czy wzrost formy i zgrania.. . ? Po meczu był czas na chwilę radości i oddechu a teraz kolejny meczyk i kolejne stresy. Takie to życie kibica. Czy jest dobrze czy źle .... Nieprawdaż ? ? ?

10. 14.09.21 23:25 czerkasow

Cieszyć się można, ale jak sam.zauważyłeś że jesteśmy ciąglę w czarnej dupie. Wygraliśmy i co z tego? Ciągle jest absmak na ostatnim miejscu i stylu z poprzednich meczów. Nie ma piłkarzy, którzy serducho by za Stomil oddało i wraz z trenerem są to najemnicy.

11. 14.09.21 21:58 Emilozo

Tradycyjnie nie można się cieszyć z wygranej :) Nigdy, przenigdy, bo to obciach, wstyd, żenada... :) Nie no wyskoczyłem z radości 4 razy w drugiej połowie, 5 sekund później, kurde, nie, źle, bo przecież ostatnie 6 spotkań w tyłek. Zabroniłem nawet dziecku się cieszyć po meczu, bo przypomniałem córce, że ostatnio tyle razy w łeb, że po meczu to się ciszyć nie można :) Na serio to coś złego cieszyć się z wygranej Stomilu? Cieszyć się, a na drugi dzień spokojnie podchodzić do tematu, to inna sprawa. Teraz operacja Górnik Polkowice i chcę zobaczyć Stomil z 2 połowy, a nie z 1.

12. 14.09.21 18:14 zjs

Co będzie dalej nie wie nikt, ale niektórzy na forum wręcz żądają 3 punktów. Dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło. Polkowice wzięły I ligę szturmem i chcą w niej pozostać. Mają dobrze poukładany klub, taki sobie stadion i ambitny zespół. Stomil czeka daleka podróż, trzeba będzie zregenerować siły i wyszarpać zwycięstwo lub przynajmniej remis. Jeśli będą grali tak jak w II połowie z Resowią to jest szansa, jeśli jak w I połowie będzie sromotne lanie. Czy w zespole jest już stabilizacja? Tego właśnie nie wie nikt.

13. 14.09.21 17:56 tomaso

Tak czerkasow, podniecamy się jednym meczem, bo po 6 porażkach i tylko jednej strzelonej bramce przyszło przełamanie. Mało kto stawiał na Stomil, a tu taka niespodzianka. Co będzie dalej, tego nie wie nikt. Zobacxymy, czy to przypadek, czy jednak zapowiedź lepszej gry Stomilu

14. 14.09.21 16:05 czerkasow

Chodi - A Ś napisał.prawdę. podniecacie się jednym meczem a zapominacie o pozostałych.

15. 14.09.21 15:15 fysiek

Nareszcie! Wierzymy

16. 14.09.21 14:30 chodi

Do A. ... jak możesz pisać tak po takim meczu? Kopaczy? Dla mnie nie masz nic wspólnego z kibicem, jesteś wręcz zaprzeczeniem tej definicji. Pomyliłeś forum. Życzę piłkarzom z całego serducha zwycięstwa w kolejnym meczu , ciekawe co wtedy napiszesz ?

17. 14.09.21 14:25 A Ś

Zachowanie po meczu piłkarzy słabe tak jak mówisz nie mamy kapitana ! Ciężko podejść pod sektor lepiej iść do żonki!

18. 14.09.21 13:31 A.

Po pierwszej połowie powinno być spokojnie 0-4 lub 0-5 dla Resovii- brawo K. Bąkowski! Postawa pozostałych kopaczy, to dramat dla oka. W drugiej połowie przypadkowa bramka na 1-1 ożywiła atmosferę. Co wg. mnie nie zmienia faktu, że ta "drużyna" jest po prostu z dupy- nie widzę lidera/liderów, pomysłu na grę, charakteru. Nawet zachowanie kopaczy pod S1 po meczu jakieś takie niemrawe i bez jaj. Bramka na 3-2 dla Sovii czy frajerska żółta kartka za wybicie piłki po gwizdku, to dla mnie po prostu piłkarski kryminał. Cieszą pierwsze punkty, ale z taką grą, to daleko nie zajadą. I bardzo chciałbym się mylić...

19. 14.09.21 13:18 marduck

#PJS po 7 kolejkach. 540 pkt (tylko Bąkowski punktuje 6x90). W ostatnim meczu pkt dołożył tylko 30 Pawlak, razem 120 w tym spotkaniu. Gdyby nie ograniczenia regulaminowe PJS, sumując dotychczasowe pkt mamy 986pkt, daje nam to średnią 140,8pkt na mecz x 34 kolejki, czyli szacunkowo na koniec 4789PKT. Dla odniesienia podaję, że na dzień dzisiejszy pierwsza trójka rankingu to: Sosnowiec 1014 pkt, Częstochowa 995, Głogów 952, drużyny z miejsca 2 i 3 mają jak my zaległy mecz do rozegrania.

20. 14.09.21 09:09 waldi812

Wreszcie coś drgnęło i na tym się trzeba skupić, oczywiście 1 połowa była tragiczna, oczywiście to tylko 3 punkty, oczywiście trzeba wygrać w czwartek w Polkowicach, ale chyba można w tej chwili cieszyć się z tego zwycięstwa?

21. 14.09.21 08:24 zjs

Kyniu... Kontra też szkoleniowa i bramka Strausa. Przy bramce Mikity asysta obrońcy Resovi?

22. 13.09.21 23:13 tomimaki

Dlaczego nie ma celebrowania strzelca bramki? Czyżby spiker zapomniał?

23. 13.09.21 23:10 Kyniu

zjs - ja nie z tych co się obrażają :) Szafa gra. Oglądam właśnie sobie brameczki z meczu. Co malina strzał Jonka. jednak z innej perspektywy inaczej to wygląda, myślałem, że Simba z baniaka załadował a to piękny strzał z wyskoku :)

24. 13.09.21 22:35 tomaso

Bąkowski - cichy bohater. Gdyby nie on, po pierwszej połówce nie byłoby co zbierać. Spore wzmocnienie Pyrdoł, Żwir - bardzo dobra zmiana. szkoda, że kontuzja. Jest się z czego cieszyć, po pierwszej bramce słychać było, jak kamień spadł z serca piłkarzom i trenerowi chyba na końcu świata. Bardzo rzadko na tym szczeblu rozgrywek Stomil strzelał tyle goli

25. 13.09.21 22:34 Emilozo

Proponuję flaszkę na zgodę :) Spotkacie się, pogadacie, Kyniu przy okazji spisze Twoje opowieści zjs :) Bo sam nam nie wyślesz :P

26. 13.09.21 22:32 zjs

No to żeśmy sobie pożartowali Kyniu. Bez urazy?

27. 13.09.21 22:23 Kyniu

No właśnie rany rany :D Toż to też humor był :P Czyżbyś należał do osób, które śmieszy tylko własny humor? :P Też nie skaczę ze szczęścia , za wyraźny mam obraz pierwszych 45 minut.

28. 13.09.21 22:14 zjs

Rany Boskie ! Więcej poczucia humoru Kyniu. Nie pouczam bo się sam cieszę, ale z radości nie skaczę.

29. 13.09.21 22:03 Kyniu

zjs - nie będziesz mi mówił co mam robić :D a na poważnie - Cieszę się z tego z czego można się cieszyć, a życie kibica Stomilu nie rozpieszcza, smucą mnie rzeczy, które muszą smucić. jest ich sporo, jednakże jakieś światełko na końcu tunelu zabłysło.

30. 13.09.21 21:53 marduck

Na pierwszą połowę należy spuścić zasłonę milczenia, strach, paraliż i jak mawia klasyk chuj, dupa i kamieni kupa. Druga część spotkania, w końcu te pozytywne emocje, ale oddajmy Cesarzowi co cesarskie, Jonek dał nam pierwszą bramką drugie życie, i to nie w przenośni, ale dosłownie, w końcu coś drgnęło i poszło, w końcu akcje do przodu, pojedynki 1vs1. BRAWO. Ja bym jeszcze odnotował kilka faktów, zaciąg płocki z początku sezonu to dramat, Ciechanowski w czwórce z tyłu ogarnia, na wahadle jak w kilku meczach wcześniej średnio, Fundi dobry mecz. I symboliczny moment pierwszej połowy, gdy Remiemu spadła opaska ...

31. 13.09.21 21:52 zjs

Ciesz się Kyniu ciesz. Tyle naszego, że możemy się pocieszyć od czasu do czasu.

32. 13.09.21 21:43 czerkasow

Nie wiem co pijesz Juras, ale to się u Ciebie leczy😁 Zobaczymy za tydzień czy wyjdą z ostatniego miejsca.

36. 13.09.21 21:31 barakuda

Oni chyba w przerwie po liściu dostali bo nie poznawałem drużyny w drugiej połowie,Reska chyba też za pewnie się poczuła.cieszy w końcu wygrana.ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. SPW!

37. 13.09.21 21:23 Kyniu

Faktycznie jesteś :D Nie da się pocieszyć z wyniku "kolega"

38. 13.09.21 21:18 chodi

W czwartek trzeba koniecznie wygrać , żeby dzisiejsze zwycięstwo miało sens . Od poniedziałku pełen fokus na Polkowicach .

39. 13.09.21 21:15 czerkasow

A my nadal na ostatnim miejscu. Teraz w czwartek zimny prysznic i.wróci bylejakość.

40. 13.09.21 21:06 Mati

Te zwycięstwo będzie jeszcze bardziej smakować jeśli pokonamy Polkowice. Brawo Stomil !!! Tylko Stomil OKS!

41. 13.09.21 20:48 TorroRosso

Wreszcie mamy emocje , pierwsza połowa tragedia przez DUŻE T , a tu w drugiej połowie Pan Tecław załatał dziurę na środku pola , wygrywał przebitki i poszło . Jednak jak puszcza presja w głowie można mieć nadzieję ze coś zaskoczy . Dlatego warto chodzić na mecze wykupując karnety

42. 13.09.21 20:43 zjs

94' JEST!!!!STARUS NA 4:2!!!!! Jestem upierdliwy nie wszystko poprawiłeś.

43. 13.09.21 20:38 Kyniu

Mój błąd, pisane na szybkości i emocjach :) Jonek się nie obrazi :) Poprawione.

44. 13.09.21 20:35 zjs

Emilu !Wiem, że nie ty, ale nawiązuję do twojej wypowiedzi, w sprawie "bączków", że macie takiego koleżkę co zmienia dla jaj. Uśmiechnij się!

45. 13.09.21 20:35 Drsawajkkkjhgf Ddsscfff

Po pierwszej polowie miałem ochotę wyjść ze stadionu. Myśle Sobie, ten wór z bramkami musi sie kiedyś rozwiązać, i wtedy w drugiej stał się cud... brawo panowie.

49. 13.09.21 20:09 chodi

Pojechali Resovie aż miło, tydzień temu Wisłę Płock... to dobre prognostyki , drużyna się zgrała a teraz przyszła pewność siebie . To co mówił trener . Teraz KONIECZNIE trzeba podeprzeć tą wygraną kolejnymi 3 pkt i ten sezon może być naprawdę ciekawy !:)

50. 13.09.21 20:06 Pato88

Nie wiem co Stawski zrobił z nimi ,z drużyną po przerwie ale to były dwie różne połowy w pierwszej połowie to tak w huja lecieli że chcieliśmy wyjść ,ale powiedzieliśmy sobie zobaczymy co Stawski zrobi ,i zrobił dużo druga połowa powinna tak wyglądac co mecz

51. 13.09.21 20:05 zjs

I jeszcze jakiś Starus?

52. 13.09.21 20:04 Stomilowcy HG"OO

W końcu, dobrze że wygrali cieszę się w chuj brawo za walkę i determinację NIECH ŻYJE WIELKI OKS

53. 13.09.21 20:03 zjs

Co to za Sraus Emil? Nowy zawodnik, czy ten twój kolega znowu przekręcił?

54. 13.09.21 20:01 Paweri V2

Jedyny mecz u siebie na którym mnie nie było chyba nie mogę jeździć na mecze to będą wygrywać

55. 13.09.21 20:00 chodi

Tak jak pisałem !!! Brawo Duma Warmii!!! Teraz zwycięstwo za tydzień i z Polkowicami i jedziemy z tą ligą! Jest potencjał w drużynie , BRAWO PANY!!!

56. 13.09.21 19:58 Vajoo