Artykuł

Arkadiusz Tymiński. Fot. Paweł Piekutowski

Arkadiusz Tymiński. Fot. Paweł Piekutowski

Arkadiusz Tymiński: Rozmowy z poszczególnymi zawodnikami toczą się

12.06.22 20:15   kyn   11  

Przed wznowieniem treningów olsztyńskiego drugoligowca o krótką rozmowę poprosiliśmy Arkadiusz Tymińskiego, prezesa Stomilu Olsztyn.

Czy będzie i ewentualnie kiedy informacja, że Stomil startuje w II lidze? Czy może rozumie się to samo przez się?
- W moim odczuciu to się rozumie samo przez się, z tego co się orientuję, z PZPN-u będziemy mieli odpowiedź w przeciągu dwóch-trzech tygodni, bo pochylać się nad spadkowiczami z I ligi będą dopiero gdy będą wiedzieć kto awansuje z III i przedłoży dokumenty. My dokumenty, zgodnie z terminami złożyliśmy do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mowa tu oczywiście o dokumentach finansowych.

Mając licencję na I ligę, licencji na II ligę jeszcze nie mamy?
- Nie mamy, bo musimy zaktualizować prognozę finansową, czyli mowa tutaj w szczególności o korekcie pod kątem wpływów z I ligi. Ten budżet musi być tak przygotowany, by w oparciu o mniejsze wpływy, bilansował się.

W komunikacie na temat licencji na I ligę była wzmianka, że w najbliższym czasie klub wyda komunikat na temat dalszej przyszłości klubu. Macie zamiar to zrobić?
- Jestesmy na etapie zwoływania walnego. Walne zostanie zwołane najprawdopodobniej w piątek (10. czerwca - red.), najpóźniej w sobotę. Musi być ustawowo zwołane dwa tygodnie przed posiedzeniem i na tym walnym będa zapadały kluczowe decyzje. Nie będzie to takie walne, jak ostatnie, czyli o charakterze sprawozdawczym. To walne będzie tyczyło się faktycznie przyszłości klubu.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych transferów?
- Chcielibyśmy ogłaszać je jak najszybciej. Rozmowy z poszczególnymi zawodnikami toczą się, natomiast czy będzie to przyszły tydzień, tego nie obiecuję. Działamy, jesteśmy w stałym kontakcie ze sztabem szkoleniowym, Igorem Biedrzyckim (asysten zarządu do ds. sportowych - red.), z poszczególnymi zawodnikami, których rekomendował nam sztab i Igor. Mam nadzieję, że będzie to jak najszybciej, bo uważam, że największym mankamentem, pod kątem ubiegłego sezonu było to, że zaczęliśmy za późno działać. W pewnym stopniu było już po fakcie. Dla mnie, przy zachowaniu rzecz jasna zdrowej proporcji, celem jest danie szansy chłopakom z regionu i naszym wychowankom i stopniowe, z każdym rokiem, poszerzanie grona zawodników z "warmińskim charakterem" w klubie.

Czy Piotr Jacek będzie trenerem Stomilu w II lidze?
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, które już kuluarowo sobie ustaliliśmy i które wybrzmiały, to w moim odczuciu tak. Klub na pewno chce trenera Jacka, a nie mam prawa nie wierzyć deklaracjom trenera, więc Piotr Jacek też chce być w Stomilu Olsztyn.

Tagi: Stomil Olsztyn, Arkadiusz Tymiński, II liga


Komentarze

 1. 13.06.22 23:29 DJKS

  W skrócie wiadomo, że nic nie wiadomo...

 2. 13.06.22 17:59 mazinho

  ?

 3. 13.06.22 16:30 stomil1960

  Podobno pod Olsztynkiem jest rozciągnięta sieć, kto w nią wpadnie będzie grał w Stomilu. Jakiś tam Mazinho mądrzy się o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem , a nie widzi jaka prowizorka jest w Stomilu po raz kolejny.Mam wrażenie, że organizacja zespołu na 3 i 4 ligę wyglądałaby podobnie. W tą sieć wpadną chyba kulawi afroamerykanie - jak w filmie. Skład 2 ligi to połowa ogórków ale i tak mocniejsi będą od Stomilu.Kolejna walka o przetrwanie.Klub nie chce to po co go ratować , miasto niech postawi na siatkówkę .

 4. 13.06.22 14:07 zjs

  Kolej rzeczy normalna jak w manufakturze. Mam pernamentne deja vu.

 5. 13.06.22 10:47 SanDiego

  Klub i tak nie czeka na Zarząd czy Radę, bo od lat wiadomo jakie są wytyczne: transfery za 5 zł max i oczywiście wygrać ligę, innej opcji nie widzimy.

 6. 13.06.22 09:43 marduck

  Masz racje Zenon. U nas bez zmian. Na testach pojawia się zawodnicy podpowiedziami przez roznej maści agentow. Przecież Biedrzycki to żaden skaut, wie tyle ile podesłać mu agenci. Stomil stabilnie udaje ze coś robi, a prawda jest brutalna, nikomu z podsycanych nie zależy na klubie, a li tylko na własnym interesie. Czy Stomil spadnie niżej? Nieważne, byle wypromować swoich ludzi i przyciąć trochę kasy

 7. 12.06.22 22:35 Zenon Jaskóła

  Minione lata jak widać nikogo niczego nie nauczyły, mamy tych samych zarządzających i jest ok, w taki sam sposób szukamy zawodników i też ma być ok. Jest zasada która mówi - nie oczekuj innych efektów, jeśli ciągle robisz to samo. Przykro to pisać, ale jak się spojrzy na kluby które kiedyś również bywały w bardzo cięzkich sytuacjach organizacyjno-finansowych np Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, ŁKS, czy nawet Ruch Chorzów, potrafią się odbudować zmieniając funkcjonowanie, a u nas ta zmiana myślenia jakby w ogóle nie funkcjonowała, i obawiam się że będzie tylko gorzej

 8. 12.06.22 22:17 Bart

  siedzimy patrzymy bo wypłąty nam płaca. A czy od lipca bedzie to nie wiemy ale dalej siedzimy patrzymy i czekamy:)

 9. 12.06.22 22:14 Bart

  to tylko pokazuje jakie chęci maja w RN i właściciel. wypowiedz prezesa który nic nie wie tez dobrze o nim nie świadczy niestety

 10. 12.06.22 21:37 Pablo Olsztyn

  Naprawde ciezko jest zjechac sie wlasciwym osobom np jutro lub we wtorek, usiasc do stolu i ustalic co dalej ? Tylko czekac 2 tyg bo tak mowi kodeks spolek handlowych ? Nie ma woli wszystkich by bylo dobrze ? O co tu chodzi ? Czy klub chce by ktos traktowal ich powaznie skoro nic nie wiadomo bo nie wiadomo bo walnego nie ma a bedzie na 3 tyg przed liga ?

 11. 12.06.22 21:29 Pablo Olsztyn

  Wiec "rozmawiamy" z pilkarzami ale konkrety jeszcze nie bo walne bedzie za 2 tyg. A liga rusza za 5 tyg. Serio klub i RN mysla ze ktokolwiek bedzie czekal na decyzje i ustalenia fin itd do tego momentu ? Przeciez uciekna wszyscy i nawet juniorzy.... Czy ktos tu dziala by to wszystko legło czy ktos tu jest raczej malo powazny ?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!