Artykuł

Tomasz Asensky, fot. Emil Marecki

Tomasz Asensky, fot. Emil Marecki

Asensky: Każdy klub ma swoje problemy

30.06.17 12:53   em   11  

Nowym trenerem Stomilu Olsztyn został jednak Tomasz Asensky. Chwilę po oficjalnej wiadomości o komentarz poprosiliśmy byłego szkoleniowca m.in. MKS-u Kluczbork czy Olimpii Grudziądz.

Panie trenerze zacznę trochę dziwnym pytaniem, ale czy faktycznie podpisał pan roczny kontrakt ze Stomilem Olsztyn?
- Trochę ironiczne pytanie. 

No tak, ale zupełnie nie wymierzone w trenera.
- Rozumiem. Tak. Własnoręcznie podpisałem umowę. Jestem w Olsztynie i dzisiaj poprowadzę pierwsze zajęcia z zespołem. 

Dlaczego pan się zdecydował na pracę w Stomilu? Powszechnie wiadomo, że w Olsztynie jest bardzo ciężko.
- Niech mi pan powie, gdzie jest łatwo? Gdzie nie byłem, to nie było z górki. Każdy klub ma swoje problemy, w każdym klubie istnieją sprawy, które należy poprawić. Stomil nie jest zespołem, w którym nastąpiła katastrofa czy niespodziewana eksplozja. Kadra jest uszczuplona, odeszli czołowi gracze, ale znajdą się piłkarze, którzy będą chcieli grać dla Stomil, bo jest to marka i są kibice, którzy go wiernie wspierają. 

Coś się zmieni w okresie przygotowawczym?
- Sparing odbędzie się w Suwałkach. Ubolewam nad tym, bo czeka nas mega długa podróż, ale tego czasu jest zbyt mało, żeby coś innego zorganizować. Będziemy musieli pocierpieć w podróży. Ulec może zmianie termin zgrupowania o jeden dzień ze względu na pucharowe starcie z Wartą Sieradz. To wszystko zależy od tego czy hotel się zgodzi. 

Wiadomo z kim pan będzie współpracować w Stomilu?
- Jestem umówiony na rozmowę z pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego. Będziemy o tym rozmawiać z prezesem Mariuszem Borkowskim i dyrektorem Rafałem Szwedem. Na tym etapie nic więcej nie mogę powiedzieć. 

Tagi: Stomil Olsztyn, Tomasz Asensky, I liga, wywiad


Komentarze

 1. 01.07.17 00:50 hexan

  Chodi.. żeby wygrywać, to trzeba mieć kim grać.Prawda? A my nie mamy.

 2. 30.06.17 15:41 chodi

  Przestańcie wylewać te żale. Trener w zasadzie dobrze określił sytuację, jest ciężko a gdzie nie jest...? W tej lidze każdy może wygrać z każdym. Jak mawia mój przyjaciel "Po owocach ich poznacie " dajcie mu dwa , trzy miesiące a wtedy przyjdzie czas na rozliczanie. Póki co powodzenia!

 3. 30.06.17 15:40 Piekarz/OKS

  tego się nie dowiemy od "jaśnie panujących nam panów". Dług narasta i widać, że Borkowski gubi się w tym wszystkim. Czas się pożegnać i dać szansę bardziej kompetentnym osobom o ile w ogóle takie się znajdą. Rozpisać normalny konkurs, cv, dwa zdjęcia i niech miasto wybierze jakiegoś ogarniętego gościa. Szwed to mógłbyby chociaż tabelki porobić w exelu.

 4. 30.06.17 15:21 tommy1976

  pozostaje chyba tylko liczyć, że często w sytuacjach kryzysowych, wręcz dramatycznych, ludzie są zdolni do rzeczy, których u siebie by nie podejrzewali. Może to będzie dotyczyło i naszej drużyny. W innym przypadku jesteśmy pierwszym murowanym kandydatem do spadku. Z całym szacunkiem dla trenera Asensky'ego jako człowieka...Jego dokonania trenerskie nie powalają, a podpisanie umowy z nim odbyło się chyba na zasadzie " byle kto, aby ten kto ma UEFA PRO". Kibice woleli Derbina, ok...Postawił swoje warunki - takie których tak naprawdę klub nie jest w stanie spełniać od dawna, a on chciał żeby to było załatwione w tydzień....Spłata wszystkich zaległości wobec zawodników, kasa na transfery i wypłaty na bieżąco...dla Stomilu to kosmos. Jeśli to byłoby spełnione, pewnie nikt z zawodników by nie odszedł. Wg różnych szacunków miesięczny koszt utrzymania zespołu to ok.200 tys zł. Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest faktyczny, roczny budżet klubu, skąd pochodzą źródła przychodów z wyszczególnieniem kto ile daje do kasy klubowej...Mam wrażenie że ci wszyscy sponsorzy są tylko z nazwy, a jedne z głównych przychodów to tyle ile kupimy biletów...

 5. 30.06.17 14:44 krzyżak

  Skoro tak prezes nakłamał Derbinowi, to kto teraz uwierzy w jego słowa? Jak zamierza przekonać nowych zawodników, sztab trenerski? PS. Czy mogą nam odebrać licencję, skoro nie zostały spłacone wszystkie zaległości (jak by spłacili to by Derbin był tym trenerem)?

 6. 30.06.17 14:27 Tiger

  Idiotyczna jest ta podróż do Suwałk, trzeba to odwołać i gdzieś z tymi Widłami. Jeszcze jakas kontuzja się trafi. Treningu normalnego nie było a oni na sparing jadą. Sufit się popie...ił z podłogą w tym naszym klubie!

 7. 30.06.17 14:23 waldi812

  Żeby planować okres przygotowawczy i rozgrywanie sparingów to chyba trzeba mieć najpierw piłkarzy, a tych zbyt wielu jak na razie nie widać.

 8. 30.06.17 13:32 Piekarz/OKS

  ciekawe jak zmobilizuje piłkarzy do pracy. I czy są w stanie uwierzyć w kolejne bajeczki. Już kiedyś kibice podnosili ten klub z kolan. Historia zatacza koło...

 9. 30.06.17 13:22 19BR45

  Shanghai bistro

 10. 30.06.17 13:16 barakuda

  Szwed dyrektorem ? czego?

 11. 30.06.17 13:01 Pruski

  W sumie to z rozmowy nie dowiedziałem się niczego, poza tym, że jest źle, ale rozmawiają z prezesem o tym...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!