Artykuł

Herb Stomilu Olsztyn / fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu Olsztyn / fot. Artur Szczepański

CLJ U-17: MKS Polonia 6:1 Stomil

12.09.21 11:23   kot   7  

Ewidentnie nie wiedzie się Stomilowi Olsztyn w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Tym razem lepsza od naszych piłkarzy okazała się MKS Polonia Warszawa, która w sobotę wygrała aż 6:1. Jedyną bramkę dla Stomilu zdobył Mateusz Wołoszyn. Olsztynianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

MKS Polonia Warszawa 6:1 Stomil Olsztyn
Paweł Kosmalski 8, Jan Ziółkowski 18, 48, Kacper Banasik 37, Piotr Jarnicki 51, Kacper Sankiewicz 53 - Mateusz Wołoszyn 4

Polonia: 1. Oskar Drobniewski - 2. Michał Kuciński (46, 25. Mateusz Pękała), 3. Deniz Kacar, 4. Jan Ziółkowski, 5. Krystian Derkacz, 6. Piotr Jarnicki (60, 19. Jakub Witkowski), 7. Wojciech Lach, 10. Kacper Sankiewicz (67, 16. Nikita Wasin), 13. Kacper Banasik (75, 26. Michał Wojciechowski), 20. Paweł Kosmalski (65, 9. Filip Koper), 27. Grzegorz Burakowski (60, 17. Adrian Ciotucha).

Stomil: 92. Bartosz Stankiewicz - 3. Marcel Abramczyk, 8. Kacper Stryjek, 10. Mateusz Pajdak (46, 32. Hubert Tomaszewski), 17. Jakub Krztoń, 19. Mateusz Oworuszko (55, 5. Adam Pietrzak), 21. Mateusz Wołoszyn (88, 44. Kacper Trypucki), 25. Aleksander Baniewski, 27. Paweł Rogalski, 51. Szymon Walko (85, 87. Michał Romanek), 99. Igor Jędrzejczyk (75, 6. Tomasz Domagalski).

Tagi: Stomil Olsztyn, juniorzy młodsi, CLJ, MKS Polonia Warszawa, Centralna Liga Juniorów


Komentarze

 1. 13.09.21 08:21 Lejtnant

  Ząbkovii obecnie oczywiście.

 2. 13.09.21 08:15 Lejtnant

  Z dziewczynami jest tak samo. W piątek wiozłem z kolegą czołowa napastniczkę Dolcanu Ząbki z U 17. Po 10 goli w sezonie średnio. W Olsztynie syf, więc jeździe co tydzień do Ząbek. Bez komentarza.

 3. 12.09.21 21:31 stomil1960

  Byłem na Polonii.Ta drużyna nie ma szans na choćby punkt w tym sezonie, wiec o czym tu mówić . Poziom żenujący.Tak jak klub i jego organizacja.Wydaje się , że Stomil nie jest potrzebny komukolwiek. Chłopaki i rodzice nie garna się do klubu , a do czego maja się garnąć Walące? Do pseudo wykładziny na Dajtkach ? Do swoich kolegów wychowanków tego klubu? Nie ma ich i nie będzie. Szkoda tez Brdaka , o którym mówi się w Warszawie w samych superlatywach bo marnuje się w Stomilu.

 4. 12.09.21 19:24 Zenon Jaskóła

  #Walace - problem rocznika 2005 jest złożony. Po pierwsze jest takie powiedzenie - "grasz tak jak trenujesz" - wynik 2004 w CLJ nie był przypadkiem. Mimo, że wielu uważa pracę Zejera za kontrowersyjną, ona przynosi efekty. Duda chyba na treningach i meczach zachowuje się inaczej. Żale, że nikt nie zajmuje się się rocznikiem 2005? A czy w klubie ktoś zajmuje się czymkolwiek innym niż pierwszą drużyną? Rocznik 2004 wszystko zawdzięcza tylko Zejerowi, Brdakowi i rodzicom, którzy cały czas byli zaangażowani w działanie przy drużynie. Gdyby nie oni, nie doszłoby nawet do 1 meczu u siebie z Polonią Warszawa, gdzie boisko nie było kompletnie przygotowane, a powinni o to zadbać i klub i szkoła jako właściciel obiektu. Zejer dodatkowo nie miał asystenta, ponieważ ówczesny prezes Lech uznał że nie ma takiej potrzeby. Kończąc krótko - żeby były efekty, trzeba zapierd....ć i piłkarsko i organizacyjnie, a nie tylko czekać na gotowe

 5. 12.09.21 16:32 Walace

  Od dłuższego czasu czytam komentarze KOTa i innych dotyczące rocznika juniorów 2005, w którym raz po raz rozpływają się nad drużyną Adama Zejera ,a ciągle powtarzają w komentarzach i felietonach że rocznik 2005 jest bez perspektyw itd. itd. Otóż faktycznie drużyna Adama Zejera wywalczyła CLJ i gratuluje im, ale warto wspomnieć że w barażach o tą ligę miała troszkę szczęścia bo grała z Jagiellonią Białystok rocznika wtedy młodszego od nich (2005).... Nikt nie umniejsza jednak wyniku osiągniętego w poprzednim sezonie przez rocznik prowadzony przez trenera Zejera, bo wykonali świetną robotę ale nic poza tą drużyną juniorską , w tym klubie się już nie liczyło a bynajmniej nie rozwój rocznika 2005. (Zejer i Brdak potrafili sobie ogarnąć co chcieli i brawa dla nich za organizację, skauting, promocje medialną rocznika itd). Od dłuższego czasu jednak było wiadomo że 2005 będzie dzięki drużynie 2004 brać udział w CLJ U17. Tymczasem ten rocznik z roku na rok był demontowany kadrowo, a w miejsce kluczowych (wyróżniających się) zawodników nie przychodził NIKT. Nie było żadnej selekcji kadry. Tak jak do drużyny Zejera przez lata ściągani byli wyróżniający się zawodnicy z naszego województwa, tak do drużyny Dudy (przejętej po trenerze Krztoniu) nie dochodził nikt. Owszem było na tzw. testach kilku chłopaków którzy na pewno byliby wartością dodaną, ale wybierali oni co zrozumiałe później drużyny topowe np. Jagiellonii. Przed samym startem ligi odeszło kilku zawodników (w tym podstawowy bramkarz) a innych rodziców uproszono żeby ich dzieci pograły jeszcze w CLJ. Trener Duda był pozostawiony sam sobie, asystenta dostał ciut przed startem ligi. Można pisać referat na ten temat ..... ale teraz jest właśnie tak jak jest, i widać to po wynikach zespołu. Zawodnicy nie są przygotowani motorycznie. Do 60 minuty grają wyrównane zawody z Legią , Widzewem, Jagiellonią a potem zmiany.... i dupa i kamieni kupa. Teraz doszły z tego co wiem kolejne kontuzje i kadra kurczy się niemiłosiernie. Reasumując i odnosząc się do Twojego komentarza powyżej ( KOT ) że obecna praca rocznika Zejera 2004 (wywalczenie CLJ18) nie ma sensu..... to może warto byłoby w końcu poszukać wzmocnień w regionie dla rocznika 2005, żeby praca starszego rocznika faktycznie nie poszła na marne niż biadolić że dno , że bez perspektyw i patrzeć jak to wszystko idzie w kierunku zagłady. Slogany że w Stomilu będzie super akademia , super skauting , będą sponsorzy, będzie infrastruktura ...nadal póki co pozostają sloganami.... i raczej nie przyciągają tu zawodników począwszy od juniorów , bo o seniorach to już nie wspominam.

 6. 12.09.21 12:08 Kot

  Drużyna trenera Zejera ma teraz pół roku męczyć się w lidze wojewódzkiej, później grać w makroregionie o CLJ znowu dla rok młodszego rocznika, ale jak widzimy po wynikach, to za bardzo nie ma po co i dla kogo.

 7. 12.09.21 11:45 STO 08

  CLJ wywalczona i utrzymana w dobrym stylu przez trenera ZEJERA ma się ku końcowi. Osiągane wyniki równorzędne z pierwszym zespołem - kochana Młodzieży nie czerpcie wzorców z drużyny Stawskiego

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.