Artykuł

Bartosz Florek. Fot. Emil Marecki

Bartosz Florek. Fot. Emil Marecki

Dlaczego w kadrze nie ma Bartosza Florka?

21.02.22 14:18   kyn   5  

Podczas niedzielnej prezentacji Stomilu Olsztyn spiker klubu Andrzej Brzozowski wyczytał Bartosza Florka jako piłkarza pierwszej drużyny. Niestety zawodnika raczej nie zobaczymy w akcji na boiskach I ligi. Dlaczego?

- Rodzice chcą żeby chodził do szkoły, a wiadomo, że my mamy większość treningów rano - wyjaśnia Adrian Stawski, trener Stomilu. - Bardzo mi się ten zawodnik podobał już latem i dlatego uważam, że pół roku stracił w Starcie Nidzica. Trenuje teraz popołudniami u trenera Adama Zejera, a ja wszystkiego w tych godzinach zrobić nie mogę. Pod jednego zawodnika nie będę układał całego mikrocyklu treningowego. Szkoda, żę tak się stało.

I dodaje: - Szkoła jest bardzo ważna, ale jak się chce zaistnieć na poziomie centralnym, to trzeba mocniej postawić na piłkę nożną. Inni młodzi zawodnicy to jakoś godzą, np. Jakub Banul.

Bartosz Florek w sparingach w okresie przygotowawczym zagrał 90 minut. W poprzednim sezonie zadebiutował w I lidze, a rundę jesienną spędził na wypożyczeni w Starcie Nidzica.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bartosz Florek, Adrian Stawski


Komentarze

 1. 21.02.22 20:56 tommy1976

  z jednej strony szkoda bo każdy młody chyba chce grać na jak najwyższym poziomie jak najszybciej, a z drugiej jeśli ma jeździć na mecze jako turysta, tylko po to żeby np pojechać do Rzeszowa i przenocować, to po prostu szkoda czasu. Zaraz będzie miał granie z Jagiellonią, Widzewem, i też biedy nie będzie. Co będzie dalej, to tylko w jego nogach i głowie :-)

 2. 21.02.22 18:14 A Ś

  Sam wybrał ! Dziwne decyzję tego chlopaka

 3. 21.02.22 17:39 waldi812

  Ale to nie można załatwić indywidualnego toku nauczania?

 4. 21.02.22 16:34 kot

  Za to Urban jest lepszy od naszych wychowanków. Oni to wiedzą, Kocie.

 5. 21.02.22 15:16 whs

  Jak się spodobał to ile minut zagrał u "trenera"? Lepiej dla jego rozwoju, żeby grał w lidze wojewódzkiej juniorów (bo przecież rezerwy zlikwidowaliscie), czy nawet pół roku, ale w seniorach? Gawrys i Liter też woleli grać w seniorach niż wygrywać dwucyfrowo w Juniorach

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!