Artykuł

Hubert Krawczun. Fot. Łukasz Kozłowski

Hubert Krawczun. Fot. Łukasz Kozłowski

Hubert Krawczun: Atmosfera jest gorąca

09.08.22 22:13   em   1  

Stomil Olsztyn w środę (10 sierpnia 2022 r.) zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Przed meczem rozmawialiśmy z pomocnikiem olsztyńskiego klubu Hubertem Krawczunem. Jeszcze w zeszłym sezonie grał elbląskiej Olimpii.

Jak nastroje przed derbowym spotkaniem z Olimpią Elbląg?
- Atmosfera jest gorąca, nie da się ukryć. Widzę mobilizację wśród kibiców, ale my zawodnicy tak naprawdę musimy zachować spokój, pokazać jakość na boisku. Nie możemy podpalać się tym, co dzieje się wokół tego meczu.

Ciebie chyba specjalnie nie będzie trzeba motywować, bo ostatni sezon grałeś w Olimpii.
- Nie da się ukryć, grałem i nie mam indywidualnie nic do udowodnienia. Bardziej znam swoją wartość, wiem jaką wartością byłem w Olimpii, ale bardzo się cieszę, że będę mógł wystąpić w tym derbowym spotkaniu, wyczekiwanym przez kibiców obu stron.

Spodziewasz się wyzwisk z trybun? Jesteś na to mentalnie gotowy?
- Myślę, że tak. Spodziewam się, choć tak jak mówię, jestem świadomy jaką wnosiłem jakość do zespołu Olimpii. Oczywiście, rozumiem kibiców Olimpii, ale wydaje mi się, że będzie to mnie bardziej motywowało niż deprymowało.

Jak wspominasz poprzedni sezon w II lidze w Elblągu?
- Generalnie był to udany sezon. Nie da się ukryć, że byliśmy nowym zespołem i przyszedłem do Olimpii za trenerem Grzegorczykiem, którego doskonale znam. Stworzyliśmy na szybko ekipę i graliśmy dosyć dobrze, tak mi się wydaje, może niech lepiej kibice to ocenią. Liczyliśmy się do końca w walce o baraże, więc wydaje mi się, że na plus. Koniec końców nie udało się być na tym miejscu, ale myślę, że sprawiliśmy dużo radości kibicom.

Będziecie dobrze fizycznie przygotowani do tego meczu? Jest mało czasu na regenerację.
- Jest go mało, ale trzeba wspomnieć, że przeciwnicy również mieli mecz w sobotę. Oni tym bardziej, bo wracali z Siedlec, więc mieli jeszcze podróż. Raczej te szanse będą porównywalne, jeśli chodzi o regenerację, a my, poza treningami, jesteśmy naprawdę sfocusowani na tym, by jak najlepiej przygotować się do tego meczu.

Dlaczego tak słabo weszliście w mecz z Garbarnią Kraków?
- Będziemy to jeszcze analizować (rozmawialiśmy w poniedziałek - red.), ale daliśmy się zdominować przeciwnikowi i trzeba docenić, że przeciwnik dobrze prowadził grę, dobrze rozgrywał. My popełnialiśmy dużo indywidualnych błędów i tym też napędzaliśmy przeciwnika. Z przebiegu meczu, wydaje mi się, że powinniśmy być zadowoleni z remisu, bo graliśmy drugą połowę w dziesięciu. Nie da się też tego ukryć, że piłkarsko przeciwnik wyglądał lepiej.

Czyli potwierdza się to, co mówił trener Grabowski, że jak dotychczas, to była najlepsza piłkarsko ekipa, z którą się mierzyliście?
- Z tych czterech meczów, które rozegraliśmy, wydaję mi się, że na pewno. od tyłu super grali, mieli luz w środku, więc trzeba naprawdę docenić przeciwnika. Wydaje mi się, że w najbliższych kolejkach nie będziemy grali z drużynami, które tak dobrze prowadzą grę.

Za nami cztery spotkania w II lidze. Jak podsumujesz zdobyte 6 punktów?
- Z niedosytem, przede wszystkim z meczu z Polonią, gdzie w pierwszej połowie mogliśmy strzelić dwie, trzy bramki, więc raczej pod względem niedosytu. W meczu z Garbarnią graliśmy jedną połowę w dziesiątkę, cała połówkę broniliśmy się. Paradoksem jest to, że mogliśmy jeszcze wygrać ten mecz. W meczu z Zagłębiem, drugą połowę zdominowaliśmy przeciwnika i chciałbym, aby tak to wyglądało w każdym meczu. Co do Kotwicy, był to wyrównany mecz. Oni też mieli swoje sytuacje, to trzeba sobie powiedzieć, na początku drugiej połowy. Generalnie jest niedosyt , przede wszystkim z tego względu, że wiem na co nas stać. Widzę duży potencjał w tym zespole i wiem, że mamy duże rezerwy. Wierzę w to głęboko, że w następnych meczach będziemy coraz lepiej wyglądali. Też nie da się ukryć, że my tak naprawdę się poznajemy. Rozmawialiśmy o tym po meczu w Kołobrzegu. To jest proces, ale też nie ma jakby w tę stronę tłumaczyć. Wierzę, że będzie jeszcze lepiej.

Jakich błędów musicie się wystrzegać z poprzednich spotkań żeby w Elblągu wygrać?
- Przede wszystkim tych błędów indywidualnych i musimy się utrzymywać dłużej przy piłce, to tak pokrótce. Jestem tego świadomy, że to będzie jeden wielki mecz walki, ale, jak już też wspominałem, musimy zachować spokój i znać swoją wartość. Jestem o tym przekonany, że jedziemy tam po trzy punkty i je zdobędziemy.

Jak się odnalazłeś w Olsztynie? Znałeś kogoś wcześniej z szatni Stomilu oprócz oczywiście Piotra Kurbiela?
- Z ekipy, która jest w tym momencie, nie znałem tak bezpośrednio żadnego z zawodników. Kilkukrotnie rywalizowałem z Karolem Żwirem, naszym kapitanem, więc wiedziałem, że jest bardzo wartościowym zawodnikiem, jak i człowiekiem. Przede wszystkim znałem trenera Piotra Jacka, nie ma co ukrywać i to trener był osobą, która mnie namawiała, żebym przyszedł do Stomilu.

Miałeś już czas na poznanie naszego miasta?
- Poznaję, poznaję okolice, poznaję Olsztyn. Podoba mi się od pierwszego dnia, kiedy podpisałem tutaj umowę. Nie żałuję tego. Poznaję miasto, byłem już parokrotnie na Starym Mieście. Duże, fajne miasto, okolice Olsztyna też bardzo fajne, te wszystkie jeziora, Pluski itd. Poznaje, ale naprawde jestem zafascynowany tym, co się tutaj dzieje w tym sezonie letnim.

Budowami też?
- To jest ten mankament, ale też w drugą stronę, wierzę, że będziemy, jako drużyna, dobrze się prezentowali, że osiądę tutaj na dłużej, ustabilizuje troszkę swoje życie, a te budowy się w końcu skończą. Pod tym względem patrzę, budowy trwają, ale się zaraz skończą i miasto będzie wyglądało jeszcze piękniej.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Hubert Krawczun, Olimpia Elbląg, Rozmowa przed meczem, II liga, wywiad, komentarzKomentarze

  1. 10.08.22 20:48 wiktorm69

    Widzisz chłopczyku,dlatego Olimpia cie porzegnala...Ty kopaczu od siedmiu bolesci.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!