Relacja z meczu Jeziorak Iława - Stomil II Olsztyn

Pierwsza porażka w nowym sezonie

IV liga 2020/2021 (3. kolejka, 8.VIII.2020 r.) Stadion Jeziorak Iława
Jeziorak Iława 3:1 Stomil II Olsztyn
1:0
5' Patryk Czarnota 5
48' Arkadiusz Kuciński 48
59' (k) Daniel Madej
Bramki Bartosz Florek 70'
ż Krzysztof Kressin
ż Paweł Sagan
kartki Hubert Świder ż
Szymon Dowgiałło ż
Bramki Jeziorak Iława: 23. Dawid Ciura - 8. Michał Kwiatkowski (63, 17. Damian Tokarski) 25. Patryk Czarnota (80, 4. Karol Kaźmierski), 9. Wojciech Figurski (69, 16. Jakub Szczepański), 11. Radosław Galas, 5. Dawid Kowalski (63, 18. Kacper Neumann), 7. Krzysztof Kressin, 13. Dawid Ksiuk (82, 20. Adam Pawłowski), 10. Arkadiusz Kuciński, 14. Daniel Madej (69, 19. Jakub Stanikowski), 22. Paweł Sagan.
Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jan Dziemidowicz, 4. Szymon Dowgiałło, 66. Łukasz Sadowski - 7. Sebastian Puszkar, 73. Hubert Szramka, 21. Hubert Świder, 19. Kacper Grzeszczyk (46, 34. Bartosz Florek), 8. Maciej Serbintowicz, 22. Marcel Supranowicz - 71. Łukasz Borkowski (59, 18. Jakub Brdak).
Szczegóły W 80. minucie Arkadiusz Kuciński (Jeziorak) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Kanclerz obronił).
Widzów: ok. 100.

Piłkarze wicelidera Stomilu II przegrali w Iławie z zamykającym tabelę IV ligi Jeziorakiem Iława. Gospodarze wygrali 3:1, a jedyną bramkę dla olsztynian zdobył Bartosz Florek.

W 5. minucie błąd popełnił Jakub Kanclerz i na prowadzenie wyszedł Jeziorak za sprawą Patryka Czarnoty. Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam z Wojciechem Figurskim obronną ręką wyszedł bramkarz Stomilu II. W 32. minucie mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Serbintowicza tuż przed linią bramkową wybił Krzysztof Kressin. W 36. minucie indywidualną akcję przeprowadził Czarnota, podał do Daniela Madeja, ale ten z linii pola karnego uderzył po ziemi, jednak na tyle lekko, że Kanclerz nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki w ręce. Chwilę później po akcji lewą stroną z linii końcowę piłkę zagrywał Radosław Galas, ta uderzała o nogi zawodników w polu bramkowym, jednak obrońcom Stomilu udało się wybić futbolówkę. W następnej akcji piłkę w środku boiska stracił Jan Dziemidowicz, Figurski podawał prostopadle do Arkadiusza Kucińskiego, ale w ostatnim momencie podanie przerwał Hubert Świder. Za moment olsztynianie zagapili się po rzucie rożnym i Michał Kwiatkowski miał dużo miejsca w polu karnym na podwyższenie wyniku, ale uderzył nad bramką. W 42. minucie Figurski dostał dobre podanie, uderzył po ziemi, ale nogami z trudem obronił Kanclerz. Za chwilę z lewej strony wrzucał Kuciński, a niepilnowany Figurski z kilku metrów głową nie trafił do siatki, marnując świetną sytuację.

W 48. minucie olsztyńska obrona zbyt miękko atakowała Arkadiusza Kucińskiego, który minął dwóch olsztynian i płaskim strzałem w długi róg strzelił na 2:0. W 53. minucie wysokim lobem główkował Hubert Szramka, ale z linii bramkowej piłkę wybił Kressin. Dwie minuty później dobre krzyżowe podanie, które leciało przez całe boisko przejął na lewym skrzydle Bartosz Florek, ale w sytuacji sam na sam z Dawidem Ciurą strzelił obok słupka. W 57. minucie z lewego skrzydła Kuciński podał Kwiatkowskiemu, a ten w dobrej pozycji uderzył obok bramki. W 58. minucie Daniel Madej wpadł w pole karne, podbił piłkę, a interweniujący wślizgiem Szymon Dowgiałło zagrał ręką i sędzia podyktował rzut karny, który Madej pewnie wykorzystał mocnym strzałem tuż przy słupku. W 62. minucie w środku pola piłkę wywalczył Jakub Brdak, z kontrą ruszył Florek i gdy było 2 na 1, oddał piłkę Brdakowi, który miał problemy z przyjęciem prostej piłki i jego strzał został już zablokowany przez obrońcę Jezioraka. W 67. minucie mocny strzał Madeja odbił Kanclerz, a Figurski głową uderzył nad bramką. Chwilę później Kacper Neumann z bliska powinien był strzelić czwartą bramkę dla gospodarzy. W 70. minucie niewiele brakowało, by po dośrodkowaniu z wolnego Serbintowicza piłkę głową do bramki skierował Dowgiałło. Jeziorak nie potrafił rozegrać piłki od bramki, podanie Krzysztofa Kressina przejął Hubert Świder, podał na lewo, a tam Bartosz Florek w sytuacji sam na sam strzelił honorową bramkę dla Stomilu. W 76. minucie Czarnota próbował z dystansu, ale złapał Kanclerz. W 79. minucie Jan Dziemidowicz sfaulował Radosława Galasa w polu karnym. Rzut karny Arkadiusza Kucińskiego obronił Jakub Kanclerz. W 85. minucie Kuciński wpadł w pole karne, ale uderzył minimalnie obok bramki.

kot

Rozgrywki IV ligi nie zwalniają tempa. Piłkarze Stomilu II Olsztyn w sobotę (8 sierpnia) zagrają w Iławie z miejscowym Jeziorakiem.

Stomil II Olsztyn po 2. kolejkach ma komplet punktów. Najpierw podopieczni Pawła Głowackiego pokonali 6:0 Warmię Olsztyn, a w ostatnią srodę pokonali 3:1 w Pasymiu miejscowym Błękitnych.

Jeziorak Iława jest wymieniany wśród drużyn, które w tym sezonie mają walczyć o awans do III liga. Póki co ligowa tabela mówi co innego. Najpierw podopieczni Wojciecha Figurskiego przegrali u siebie 2:3 z Mamrami Giżycko. Ten wynik jednak nie może dziwić, bo rywal to faworyt tego sezonu. Ostatnio jednak Jeziorak doznał porażki 1:4 w Mrągowie z miejscową Mrągowią.