Relacja z meczu Jeziorak Iława - Stomil II Olsztyn

Rezerwy nadal nie mogą wygrać

IV liga 2020/2021 (20. kolejka, 20.III.2020 r.) Iława (sztuczne boisko przy ul. Sienkiewicza)
Jeziorak Iława 1:1 Stomil II Olsztyn
0:0
71' Wojciech Figurski Bramki Jakub Jurczak 66'
ż Cezary Nowiński
ż Krzysztof Kressin
ż Jakub Stanikowski
kartki Dawid Mysiorski ż
Bramki Jeziorak Iława: 23. Dawid Ciura - 3. Jakub Słomski, 7. Krzysztof Kressin, 8. Michał Kwiatkowski, 9. Wojciech Figurski, 11. Radosław Galas, 14. Daniel Madej, 18. Kacper Neumann (70, 13. Kacper Olszewski), 20. Cezary Nowiński, 22. Paweł Sagan, 25. Patryk Czarnota (83, 19. Jakub Stanikowski).
Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 7. Sebastian Puszkar (77, 66. Jakub Kisiel), 6. Filip Szabaciuk (46, 22. Marcel Supranowicz), 3. Jakub Jurczak, 4. Szymon Dowgiałło, 71. Mateusz Jońca - 21. Łukasz Jegliński, 18. Hubert Świder (77, 9. Kacper Walendykiewicz), 16. Kamil Dajnowski (62, 10. Filip Szymański) - 19. Jakub Mysiorski, 99. Michał Żukowski (85, 15. Bartosz Pieńczykowski).
Szczegóły Formalnie gospodarzem spotkania był Stomil II Olsztyn.

Stomil II Olsztyn zremisował na bocznym boisku w Iławie z tamtejszym Jeziorakiem 1:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Jurczak.

Ponownie rezerwom Stomilu nie udało się wygrać meczu w IV lidze, nawet mimo wzmocnień w przerwie zimowej i wzmocnień z pierwszego zespołu na ten konkretnie mecz. W pierwszej połowie niewiele się działo, jedynie Daniel Madej w 44. minucie uderzył z wolnego w poprzeczkę.

W 47. groźnie głową uderzał Cezary Nowiński. W 66. minucie Stomil objął prowadzenie, gdy po rzucie rożnym w zamieszaniu najprzytomniejszy okazał się Jakub Jurczak, który wpakował piłkę do bramki. Prowadzenie olsztynian trwało raptem 5 minut, bowiem po dośrodkowaniu z prawej strony Wojciech Figurski strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Z przewagi Jezioraka niewiele wynikało, a Stomil próbował strzałów z dystansu. W 5. minucie doliczonego czasu gry po wrzutce z rożnego główkował Szymon Dowgiałło, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Za tydzień Stomil zagra z ostatnią w tabeli Olimpią Olsztynek.

kot

W najbliższą sobotę startuje runda wiosenna rozgrywek forBET IV ligi. Stomil II Olsztyn zaczyna batalię o utrzymanie od meczu z Jeziorakiem Iława.

Olsztyńska drużyna w rundzie jesiennej zgromadziła raptem 12 punktów i przed zespołem Pawła Głowackiego ciężkie zadanie utrzymania się w rozgrywkach forBET IV ligi.

Olsztyński zespół w okresie przygotowawczym dokonał transferów wzmacniając kadrę. Największym wzmocnieniem jest wznowienie treningów przez Łukasza Jeglińskiego, który ma spore doświadczenie na boiskach I ligi. Z wypożyczenia z GKS-u Wikielec powrócił Jakub Jurczak. Do zespołu dołączył także Jakub Mysiorski z juniorskiego zespołu Cracovii. Na boisku w akcji zobaczymy także Michała Żukowskiego z Tottenhamu Foundation oraz Bartosz Pieńczykowskiego (Rona 03 Ełk).

- Naszym celem sportowym jest utrzymanie się w IV lidze, ale wiadomo, że głównym naszym zadaniem jest ogrywanie młodych zawodników i przygotowanie ich do występów w pierwszej drużynie - powiedział dla "Skarbu Kibica forBET IV ligi" Paweł Głowacki, trener Stomilu II Olsztyn.

I dodaje: - W sparingach, jako drużyna, wyglądaliśmy coraz lepiej. Jeżeli chodzi o konstruowanie akcji, czy grę w defensywie, to mogę być zadowolonym z postępów jakie zrobiła drużyna. Łukasz Jegliński i Jakub Jurczak wprowadzili dużo spokoju w nasze poczynania.

W sobotę (20 marca, godz. 11) Stomil zagra z Jeziorakiem Iława. Mecz odbędzie się na sztucznej murawie przy ul. Sienkiewicza w Iławie, chociaż to Stomil będzie formalnym gospodarzem tego spotkania.

Jeziorak Iława to obecnie 9 drużyna ligi. Przed Stomil jednak bardzo ciężkie zadanie, bo na własnym boisku drużyna Wojciecha Figurskiego jest zawsze groźna. W rundzie jesiennej Stomil przegrał w Iławie 1:3.